Jak Vyzrát Na Zbytkový Alkohol! [Sankce, Rady, Tipy & Triky]

Jak Vyzrát Na Zbytkový Alkohol! [Sankce, Rady, Tipy & Triky] 2023

Alkohol může být v těle řidiče zjištěn i poté, co se hladina alkoholu v krvi vrátí na nulu. To může vést k obvinění z řízení pod vlivem alkoholu, i když řidič nebyl během jízdy viditelně ovlivněn.Článek se také zabývá tím, jak se této situaci vyhnout tím, že se před jízdou po určitou dobu zdržíte konzumace alkoholu.

Mohlo By Vás Zajímat: Jak rychle vystřízlivět

Zbytkový alkohol za volantem vám může zničit život, pozor na něj!

Než usednete za volant, je důležité si uvědomit, jak dlouho trvá, než zbytkový alkohol vyprchá. U mužů může odbourání jednoho desetistupňového piva trvat až dvě a půl hodiny. U žen se toto číslo zvyšuje až na čtyři a půl hodiny. Pokud si nedáte pozor, můžete snadno skončit za volantem ještě pod vlivem alkoholu.

Ale nebojte se, existuje několik řešení. Před jízdou si můžete pomocí dechového analyzátoru otestovat svou střízlivost nebo zkuste předtím vypít nealkoholické pivo

Jen se určitě vyhněte řízení úplně, pokud jste vůbec nějaký alkohol vypili. Nestojí to za to riziko!Pokud bezpodmínečně musíte řídit, nezapomeňte se předtím podrobit dechové zkoušce. Vždy je lepší být v bezpečí než litovat. Pokud dechovou zkoušku odmítnete, můžete dostat pokutu od 25 000 do 50 000 Kč. Nemluvě o tom, že by vám také mohl být na 1-2 roky zadržen řidičský průkaz. Takže se to rozhodně nevyplatí!

Sankce & Tresty

Řízení pod vlivem alkoholu není nikdy dobrý nápad. Pokud budete přistiženi při řízení s alkoholem v dechu, hrozí vám přísné tresty. Výše trestu závisí na množství alkoholu ve vaší krvi. Pokud se pohybujete pod hranicí 1 promile, dopustili jste se přestupku. Pokud jste překročili hranici 1 promile, stává se vaše jednání trestným činem a kromě pokuty a zákazu řízení vám hrozí i trest odnětí svobody.

Následky řízení pod vlivem alkoholu mohou být velmi závažné. Pokud v opilosti způsobíte dopravní nehodu nebo řídíte opilí v práci, můžete dostat zákaz řízení až na 12 měsíců, pokutu až 20 000 korun nebo vás mohou poslat do vězení až na 3 roky. Proto neriskujte – neřiďte pod vlivem alkoholu.

Zbytkový alkohol tolerance

Pokud se chystáte řídit v České republice, je důležité vědět, že v zemi platí nulová tolerance alkoholu. To znamená, že pokud máte v těle byť jen malou dávku alkoholu, můžete být zastaveni a pokutováni.

Pokud tedy navštívíte Českou republiku a plánujete řídit, nezapomeňte pít zodpovědně nebo se alkoholu zcela zdržte. Existuje spousta jiných způsobů, jak si pobyt v zemi užít, aniž byste museli usednout za volant.

Tolerance vašeho těla na odbourávání zbytkového alkoholu

Tolerance alkoholu je schopnost organismu metabolizovat alkohol rychleji, což může vést k tomu, že pijáci mají po delší dobu vyšší koncentraci alkoholu v krvi (BAC) než ti s nižší tolerancí. To může mít za následek vážná zdravotní rizika, včetně poškození jater, srdečních problémů a dokonce i smrti.Tolerance alkoholu závisí na několika faktorech, včetně věku, pohlaví, hmotnosti a četnosti pití. Čím více pijete, tím je vaše tolerance vyšší. Někteří lidé si vysokou toleranci k alkoholu vypěstují až po letech intenzivního pití, zatímco jiní mohou mít k toleranci k alkoholu genetické předpoklady.

Pokud máte vysokou toleranci k alkoholu, neznamená to, že můžete pít bezpečně. Ve skutečnosti to může být ještě nebezpečnější, protože si nemusíte uvědomit, jak moc jste opilí, dokud není příliš pozdě. Pokud se chystáte pít, ujistěte se, že tak činíte zodpovědně, a vždy mějte určeného řidiče nebo plán, jak se bezpečně dostat domů.Nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu a ani to nedovolte někomu jinému. Pokud se chcete přesvědčit, zda můžete sednout za volant, doporučujeme vám využít online kalkulačku alkoholu. Pokud máte v dosahu pravý alkohol tester, využijte ho, pokud ne, vyzkošuejte naší kalkulačku.

Co dělat, když vás zastaví kvůli řízení pod vlivem alkoholu?

Pokud jste zastaveni kvůli řízení pod vlivem alkoholu, měli byste se k policistovi chovat zdvořile a s respektem. Měli byste být také upřímní a přiznat, že jste pili. Je důležité si uvědomit, že můžete být obviněni z řízení pod vlivem alkoholu, i když je hladina alkoholu v krvi nižší než povolený limit. Možná budete chtít zvážit najmutí právníka, který vám s případem pomůže.

Jak se vyhnout řízení pod vlivem alkoholu v první řadě

Je důležité vědět, jak se řízení pod vlivem alkoholu vyhnout. Zde je několik tipů:

  • Nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu ani to nedovolte někomu jinému.
  • Pokud chcete zjistit, zda můžete usednout za volant, použijte online alkoholovou kalkulačku.
  • Pokud máte v dosahu skutečný alkohol tester, použijte jej, pokud ne, zkuste naši kalkulačku.

To je jen několik tipů, které vám pomohou vyhnout se zastavení za jízdu pod vlivem alkoholu. Vždy je lepší být v bezpečí než litovat. Proto prosím nezapomeňte, pijte zodpovědně a vždy mějte plán, jak se bezpečně dostat domů.

Mohlo by vás zajímat: Kratom a řízení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!