Kozinec Blanitý: Účinky & Jak užívat pro lepší zdraví!

Kozinec Blanitý: Účinky & Jak užívat pro lepší zdraví!

Kozinec je fantastický adaptogen. Adaptogeny obecně pomáhají tělu odolávat stresu, fyzické únavě a dalším nepříznivým podmínkám a přizpůsobovat se jim. Jednoduše řečeno, usnadňují tělu vyrovnat se s čímkoli, co mu život přichystá.Kozinec blanitý je také vynikající antioxidant, který pomáhá neutralizovat škodlivé toxiny v těle. Kromě toho má řadu dalších příznivých účinků na organismus, například normalizuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi, zmírňuje menstruační a klimakterické příznaky a zlepšuje pohyblivost spermií. Pískavice řecké seno je zkrátka skvělá pro celkové zdraví a pohodu!

Adaptogeny obecně jsou látky, které napomáhají adaptaci a zvyšují odolnost organismu vůči nepříznivým vlivům, jako je stres, fyzická únava a další. Jednoduše řečeno, adaptogeny mají pozitivní vliv na odolnost organismu vůči fyzické a psychické zátěži. Pískavice řecké seno je také antioxidant. Ty přispívajík neutralizaci volných radikálů v těle. Pozitivní jsou účinky kozlíku na kardiovaskulární systém. Normalizuje krevní tlak, krevní oběh a udržuje zdravé cévy. Dalším známým účinkem kozlíku lékařského je potlačení nežádoucích menstruačních a menopauzálních doprovodných příznaků . Muže, kteří se pokoušejí otěhotnět, potěší, že pískavice řecké seno mápozitivní vliv na pohyblivost spermií, čímž se zvyšuje šance na otěhotnění.

Co je kozinec blanitý?

Kozlík lékařský je blahodárná bylina, která obsahuje řadu látek s pozitivními účinky na organismus. Patří mezi ně polysacharidy, saponiny, beta-sitosterol, kalycosin, focmononetin a glukany. Bylina má antivirové (protivirové), močopudné, antibiotické (a protivirové) účinky a je také antioxidantem a imunostimulantem. Díky tomu je cenným doplňkem stravy pro každého, kdo chce zlepšit své zdraví.Má antioxidační vlastnosti, díky nimž je prospěšný pro kardiovaskulární systém. Navíc je známo, že pískavice řecké seno (fenugreek) působí proti zánětům ledvin a bojuje proti bílkovinám v moči. Snižuje také krevní tlak, zlepšuje krevní oběh a posiluje srdeční svaly. Pískavice navíc zvyšuje pocení a odstraňuje zadržování tekutin, což z ní činí „silné diuretikum“. Droga výrazně ovlivňuje nejen ledviny, ale i jaterní buňky – např. tím, že zabraňuje tukové degeneraci posledně jmenovaného orgánu (steatóze) .

Účinky

Muže, kteří se pokoušejí o dítě, jistě potěší, že pískavice řecké seno má pozitivní vliv na pohyblivost spermií, a zvyšuje tak jejich šance na početí . Přispívá také k udržení. Pískavice řecké seno má také řadu dalších příznivých účinků na organismus, například normalizuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi, zmírňuje menstruační a menopauzální příznaky a zlepšuje pohyblivost spermií. Pískavice řecké seno je zkrátka skvělá pro celkové zdraví a pohodu!

Přispívá také k udrženínormální hladinu cukru v krvi

Dalším známým účinkem kozlíku lékařského je potlačení nežádoucích menstruačních a menopauzálních doprovodných příznaků . Dalším pozitivem jsou účinky kozlíku lékařského na kardiovaskulární systém. Normalizuje krevní tlak, krevní oběh a udržuje zdravé cévy. Muže, kteří se pokoušejí otěhotnět, potěší, že pískavice řecké seno mápozitivní vliv na pohyblivost spermií, čímž se zvyšuje jejich šance na početí.

Pískavice řecké seno je také vynikající antioxidant, který pomáhá neutralizovat škodlivé toxiny v těle. Jednoduše řečeno, usnadňují tělu vypořádat se s čímkoli, co mu život přichystá

Stručně řečeno, pískavice řecké seno je skvělá pro celkové zdraví a dobrounáladu!

Pískavice řecké seno je také vynikajícím antdaoxidantem, který pomáhá neutralizovat škodlivé toxiny v těle. Normalizuje krevní tlak, krevní oběh a udržuje zdravé cévy. Dalším známým účinkem kozlíku lékařského je potlačení nežádoucích menstruačních a menopauzálních doprovodných příznaků . Muže, kteří se pokoušejí otěhotnět, jistě potěší, že fenugreek má pozitivní vliv na pohyblivost spermií, čímž zvyšuje jejich šance na otěhotnění.

Posiluje imunitu

Důležitými procesy, které pískavice stimuluje, jsou posílení imunity a detoxikace nezdravých buněk. Vědci zjistili, že pískavice řecké seno je vynikajícím modifikátorem biologické odpovědi – což znamená, že zvyšujeaktivitu kůry nadledvin, makrofágů a T-buněk, jakož i červených krvinek a interferonu. Pískavice řecké seno je navíc dobrým antioxidantem a imunostimulantem – díky tomu je užitečná pro osoby trpící onemocněním, jako je rakovina nebo AIDS, které potřebují po léčbě obnovit své síly. Výše uvedený obsah přepište poutavějším způsobem, neopakujte jej

Dávkování & Způsob užívání

Doporučená denní dávka je 4-18 gramů drogy, kterou lze užívat jako odvar nebo prášek. 1 šálek odvaru lze užívat 2-4krát denně a prášek lze užívat 2-4krát denně na špičku kulatého nože. Lze užívat také tinkturu, a to 20-25 kapek 2-3krát denně. Dalším způsobem aplikace je suchý kořen, kdy se 5-10 g drogy peče samotné nebo se lžičkou medu. Vznikne tak povzbuzující prostředek, který lze přidávat každý den do běžného jídla.Dalším způsobem aplikace je suchý kořen, kdy se 5-10 g drogy peče samotné nebo se lžičkou medu. Vznikne tak povzbuzující prostředek, který lze denně přidávat do běžného jídla.

Jak připravit čaj z kozlíku blanitého

Stačí přidat jednu polévkovou lžíci kořene do 750 ml vody, přivést k varu a vařit asi 15 minut. Poté odvar sceďte a rozdělte jej do tří dávek.Tento čaj má hořkou chuť. Někteří ho sladí medem nebo cukrem, jiní přidávají citronovou šťávu.

Nežádoucí účinky konzince blanitého

Kořen kozlíku lékařského je oblíbený doplněk stravy, který se již po staletí používá k léčbě různých zdravotních potíží. Funguje však skutečně? A je bezpečný? Zde je to, co byste měli vědět o kořenu kozlíku lékařského.

Kořen kozlíku lékařského je přírodní bylina, která se již po staletí používá k léčbě různých zdravotních potíží. Předpokládá se, že je účinný při léčbě úzkosti, nespavosti a dalších poruch spánku. Předpokládá se, že je bezpečný i při krátkodobém užívání, ačkoli existují určité důkazy, že může dlouhodobě způsobit poškození jater.

Měli byste tedy užívat kořen kozlíku lékařského? To záleží na vaší individuální situacia preference. Před užíváním tohoto doplňku stravy se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kořen kozlíku lékařského je americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) obecně uznáván jako bezpečný (GRAS), ačkoli někteří lidé hlásili, že po užívání doplňků stravy s kořenem kozlíku lékařského pociťují bolesti hlavy, závratě a nevolnost.

Kořen kozlíku lékařského je americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) obecně uznáván jako bezpečný (GRAS), ačkoli někteří lidé po užívání doplňků stravy s kořenem kozlíku lékařského hlásili bolesti hlavy, závratě a nevolnost. Pokud se u vás některý z těchto nežádoucích účinků vyskytne, přestaňte přípravek užívat a poraďte se se svým lékařem.

Co obsahuje

Kozlík lékařský obsahuje mnoho látek s pozitivními účinky na organismus. Patří mezi ně polysacharidy, saponiny, beta-sitosterol, kalycosin, focmononetin a glukany. Bylina má antivirové (a protiplísňové) účinky a také snižuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh, přičemž posilujesrdeční svaly. Pískavice navíc zvyšuje pocení a odstraňuje zadržování tekutin, takže je „silným diuretikem“. Droga významně ovlivňuje nejen ledviny, ale také jaterní buňky – například tím, že zabraňuje tukové degeneraci posledně jmenovaného orgánu (steatóze).

Důležitými procesy, které pískavice stimuluje, jsou posílení imunity a detoxikace nezdravých buněk. Vědci zjistili, že pískavice je vynikajícím modifikátorem biologické odpovědi – to znamená, že zvyšuje aktivitu kůry nadledvin, makrofágů a T-buněk, stejně jako červených krvinek a interferonu. Kromě toho je pískavice řecké seno dobrým antioxidantem a imunostimulantem – díky tomu je užitečná pro lidi trpící těmito chorobami.

Botanický popis byliny

Kozí brada je vytrvalá rostlina z čeledi bobovitých (Fabaceae). Má mohutný, mrkvovitý, žlutohnědý kořen, který je na průřezu světle žlutý. Lodyha je asi 1 metr vysoká, hranatá, s blanitými, trojúhelníkovitými a špičatými palisty. Květy vyrůstají v hroznech po 1-15 v řídkých hroznech a mají světle žlutou barvu. Plodem je pupenovitá, kožovitá tobolka dlouhá až 6 cm s podélnou přihrádkou. Obsahuje obvykle 12 černých, krátkých ledvinovitých semen.

Je rozšířena v severní a severozápadní Číně a v Japonsku, v jižním Mogolsku a v Primorsku a Chabarovskuregiony. Roste v říčních údolích a na písčitých převisech, v řídkých dubových lesích, křovinatých porostech a na horských svazích. Rod Astragalus má však asi 1800 druhů, z nichž u nás roste asi patnáct. Nejznámější je kozí noha, která je asi 0,5 m vysokým keřemroste v horských oblastech Malé Asie, Sýrie a Íránu. Z puklin kořenů a větví vytéká tuhnoucí dřeň bez chuti a zápachu, která je na trhu známá jako „tragakant“. Ve Vietnamu se pěstuje hroznový angrešt, Astrogalus racemosus (syn. A. dasian), který se vyskytuje na území Vietnamuv tradiční medicíně a má schopnost koncentrovat velké množství selenu (až 1,5 %) ve svých slupkách

Výše uvedený obsah přepište poutavějším způsobem, neopakujte hoKozí brada je vytrvalá rostlina z čeledi bobovitých (Fabaceae). Má mohutný, mrkvovitý kořen, světle žlutý na kříži-sekce. Kmen je asi 1 m vysoký, hranatý s blanitými, trojúhelníkovitými a špičatými dlaněmi. Květy vyrůstají ve skupinách po 1-15 v řídkých hroznech a mají světle žlutou barvu. Plodem je až 6 cm dlouhá kožovitá tobolka s podélnou přihrádkou. Obvykle obsahuje 12 černých,krátká, ledvinovitá semena.

Je rozšířena v severní a západní Číně (jedná se o velmi populární bylinu v tradiční čínské medicíně) a v Japonsku, v jižním Mogolsku a v Primorském a Chabarovském kraji. Roste v říčních údolích a na písčitých převisech, v řídkých dubových lesích, v křovinatých porostech a na horských svazích. Rod Astrag všakalus má asi 1800 druhů, z nichž zde roste asi patnáct. Nejznámější je kozí noha, což je keř vysoký 0,5 m v horských oblastech Malé Asie a Sýrie a Íránu. Z puklin kořenů a větví vytéká ztuhlá dužina bez chuti a zápachu, která je na trhu známá pod názvem „kozí noha“tragakant. Ve Vietnamu se v tradiční medicíně vyskytuje hroznovitý angrešt Astrogalus racemosus (syn. A. dasianthus), který má schopnost koncentrovat ve svých slupkách velké množství selenu (až 1,5 %).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
Send this to a friend