Dračí Krev: Účinky,Zkušenosti, Recenze & Rizika!

Dračí Krev: Účinky, Zkušenosti, Recenze & Rizika!

Dračí krev je přírodní látka, která má mnoho léčivých vlastností. Pochází ze stromu Croton lechleri, který se vyskytuje v Peru a dalších částech Jižní Ameriky. Míza ze stromu se sbírá za úsvitu a domorodci ji po staletí používají k léčbě kožních problémů. Použití dračí krve je rozmanité – lze ji používat zevně i vnitřně.

Ve skutečnosti byl otec Banebé Cobo, španělský kněz, prvním, kdo v roce 1600 představil dračí krev západní civilizaci. Popsal její pozitivní vlastnosti a způsob jejího využití v místním tradičním léčitelství. Dračí krev je dodnes uctívána pro své léčivé účinky. Lze ji použít k léčbě nejrůznějších velkých i malých onemocnění.

Co je dračí krev?

Dračí krev je druh pryskyřice nebo mízy, která se získává z různých stromů a rostlin. Název pochází z červené barvy mízy, která připomíná krev. Po staletí se používá k různým účelům, například jako barvivo, v lékařství a jako lak nebo tmel.

Dračí krev byla dlouho považována za rostlinu s magickými vlastnostmi. Říká se, že dokáže chránit před zlými silami a přináší štěstí. Předpokládá se, že má také léčivé účinky a dokáže léčit různé nemoci.

Navzdory dlouhé historii a údajným účinkům dračí krve neexistují žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly její používání k jakýmkoli účelům. O čem tedy vlastně mluvíme, když hovoříme o dračí krvi? Jedná se o magickou látku s úžasnou mocí, nebo je to jen další přehnaně propagovaný přírodní lék?

Historie a mytologie

Dračí krev se v různých kulturách používá již po staletí. Ve starověku se používala jako barvivo nebo pigment. Používala se také v tradiční čínské medicíně a stále se používá v některých moderních lécích.

Legendy a mýty obklopující dračí krev jsou stejně fascinující jako její možné účinky. V mnoha kulturách je dračí krev spojována se silou a nepřemožitelností. Říká se, že je to krev draků, což jsou bájná stvoření s nesmírnou mocí.

Někteří věří, že dračí krev vám může dodat sílu draka. Jiní věří, že vás může učinit imunními vůči všem zbraním a ohni. Existují dokonce příběhy o lidech, kteří používají dračí krev k tomu, aby vyrábět lektvary věčného mládí.

Zda má dračí krev skutečně tyto účinky, není dosud známo. Mýty a legendy, které tuto látku obklopují, jsou však rozhodně zajímavé!

Jaké účinky má dračí krev?

Dračí krev je záhadná látka s mnoha možnými účinky. Někteří říkají, že dokáže dodat sílu a nepřemožitelnost, jiní věří, že má mocné léčivé účinky. Dokonce se spekuluje, že dračí krev lze použít k výrobě lektvarů věčného mládí. Nikdo s jistotou neví, jaké jsou skutečné účinky dračí krve, ale rozhodně stojí za to ji prozkoumat!

Lze ji nalézt ve formě kapek nebo kapslí a údajně má antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky. Indická medicína ji často používá do vaginálních koupelí před porodem, k zastavení krvácení po porodu a při kožních problémech. Zevně se používá také při kožních potížích, jako jsou ekzémy, k odstranění dráždivých kousnutí hmyzem.

Peruánské kmeny často používají dračí krev vnitřně na žaludeční vředy a zažívací potíže, vředy v dutině ústní, angínu, záněty krku, hemoroidy, tuberkulózu, revmatismus a na zvýšení plodnosti. Mezi účinné látky patří proanthokyanidiny (antioxidanty), třísloviny a lignan dimethylcedrusin a alkaloid taspin. Dračí krev je účinný přírodní lék s širokou škálou využití.

Použití

Dračí krev je jasně červená pryskyřice, která se získává z některých stromů rodu Dracaena. Již po staletí se používá k různým účelům, a to jak k léčbě, tak k obřadům.

Mezi její nejčastější použití patří:

  • jako přírodní barvivo;
  • jako lak;
  • při výrobě kadidla;
  • jako přísada do bylinných léků a
  • jako oběť při náboženských obřadech.

Dračí krev má údajně řadu léčebných účinků, včetně protizánětlivých, antiseptických, stahujících, expektoračních, styptických a tonizujících. Říká se, že je užitečná při léčbě celé řady onemocnění, včetně astmatu, bronchitidy, zácpy, Crohnovy choroby, průjmu, ekzému, zánětu dásní, hemoroidů, poruch trávení, menstruačních problémů, lupénky a infekcí močových cest.

Doporučené dávkování

Dračí krev je přírodní extrakt, který se používá již po staletí. Doporučené dávkování se liší v závislosti na osobě, ale obecně se doporučuje začít se dvěma nebo třemi kapkami a postupně zvyšovat až na maximálně patnáct kapek denně. Před pravidelným užíváním dračí krve je důležité otestovat svou snášenlivost.

Jsou kapky bezpečné?

U některých lidí se může objevit alergická reakce, proto je nejlepší začínat pomalu. Dračí krev lze užívat perorálně nebo lokálně na kůži. Obvykle se používá k hojení ran a proti zánětům. Někteří lidé ji používají také jako přírodní doplněk stravy pro zvýšení hladiny energie. Dračí krev je pro většinu lidí bezpečná, ale před užíváním jakýchkoli nových doplňků stravy se vždy raději poraďte se svým lékařem.

Možné vedlejší účinky

Dračí krev je obecně dobře snášena. Někteří lidé mohou mít žaludeční potíže, průjem nebo zácpu. Pokud se u Vás vyskytne některý z těchto nežádoucích účinků, přestaňte dračí krev užívat a poraďte se se svým lékařem.

Alergické reakce

Stejně jako u každé přírodní látky je i u dračí krve možná alergická reakce. Pro testování alergie naneste malé množství extraktu na zápěstí nebo loket. Pokud se po 24 hodinách neobjeví žádné podráždění nebo zarudnutí, je pravděpodobně použití bezpečné. Pokud se u vás po užití dračí krve objeví vyrážka, kopřivka nebo potíže s dýcháním, přestaňte ji užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Zkušenosti naší čtenářky s dračími kapkami

Co mohu říci o své zkušenosti s dračí krví? Rozhodně to byl zajímavý zážitek!

Nikdy jsem o dračí krvi neslyšela, než jsem na ni narazila v obchodě, ale rozhodla jsem se ji vyzkoušet. Barva mě zaujala, a tak jsem si koupila lahvičku.

Když jsem přišla domů, přečetla jsem si etiketu a zjistila, že hlavními složkami jsou aloe vera a vilín. Trochu jsem váhala, jestli si ji mám dát na pleť, ale přesto jsem se rozhodla ji vyzkoušet.

Když jsem ho použila poprvé, byla jsem opravdu ohromená! Na pleti byl opravdu příjemný a zanechal mi na obličeji pocit osvěžení a hydratace.

Od té doby ho používám pravidelně a s výsledky jsem opravdu spokojená. Moje pleť je jemnější a hladší a zarudnutí kolem nosu zmizelo.

Celkově jsem s dračí krví opravdu spokojená a rozhodně bych ji doporučila všem, kteří hledají dobrý hydratační krém na obličej! Děkuji, že jsem se s vámi mohla podělit o své zkušenosti!

Závěr diskuzí na itnernetu

Po přečtení více než 120 diskuzí na internetových fórech můžeme s klidem říci, že pro většinu zdravotních účinků dračích kapek existují, levnější a účinnější alternativy dostupné na trhu. Proto bychom nedoporučovali používat dračí krev k jakýmkoli účelům, pokud k tomu nemáte konkrétní důvod a pokud na vás nedohlíží kvalifikovaný zdravotník.

Přesto někteří lidé uváděli, že po užívání dračí krve pociťují pozitivní účinky, jako je zlepšení trávení a snížení zánětů. Pokud chcete dračí krev vyzkoušet na vlastní kůži, doporučujeme tak učinit až po konzultaci s lékařem.

2 názory na “Dračí Krev: Účinky, Zkušenosti, Recenze & Rizika!”

  1. Hana Řehořová

    Dobrý den,ráda bych vyskoušela Dračí krev ale beru prášky na vysoký tlak a cholesterol a mám také křečové žíly,prosím poraďte mi.Předem děkuji.Řehořová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!