Hemeroidy: Léčba, příznaky, příčiny & Kdy musíte jít k doktorovi!

Hemeroidy: Léčba, Příznaky, Příčiny & Kdy Musíte Jít K Doktorovi!

Hemoroidy jsou oteklé žíly v anální a rektální oblasti, které mohou způsobit krvácení, bolest a svědění. Často jsou způsobeny namáháním při vyprazdňování.

Hemoroidy lze léčit krémy, mastmi, sedacími koupelemi nebo koupelí v teplé vodě.

Jedná se o běžné onemocnění, které postihuje přibližně 30 % lidí.

Co je to hemoroid?

Hemeroid je oteklá a zanícená tkáň, která se tvoří v konečníku nebo v dolní části konečníku. Může se také nacházet v jiných částech trávicího traktu, jako je řitní otvor, pochva, močová trubice nebo jícen. Je to často bolestivé a může způsobit krvácení. Hemoroidy se obvykle léčí volně prodejnými léky nebo léky na předpis. Jejich hlavní dělení je na vnitřní a vnější.

vnejsi hemeroidy

Vnitřní hemoroidy

Vnitřní hemoroidy jsou běžným onemocněním, které postihuje mnoho lidí. Je charakterizován otokem v konečníku a dolní části análního svěrače. Nejčastějším příznakem je krvácení z konečníku.

Vnitřní hemoroidy nejsou nebezpečné, ale mohou být bolestivé, nepříjemné a trapné mluvit o nich. Mohou také vést ke komplikacím, pokud se neléčí příliš dlouho. Někteří lidé mohou po prasknutí vnitřního hemoroidu nebo zánětu pociťovat dokonce příznaky, jako je horečka, nevolnost nebo zvracení.

Nejběžnější léčba vnitřních hemoroidů zahrnuje sedací koupele, změkčovače stolice a léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo acetaminofen.

Vnější hemoroidy

Externí hemoroidy jsou typem hemoroidů, které se nacházejí mimo anální kanál. Mohou se nacházet v různých oblastech těla, ale nejčastěji se nacházejí v dolní části konečníku a konečníku.

Externí hemoroidy mohou být způsobeny namáháním během stolice nebo těhotenstvím. Mohou být také způsobeny chronickou zácpou nebo jinými problémy, jako je cukrovka, obezita a přibývání na váze související s těhotenstvím.

Jak se lyší

Vnitřní hemeroidy jsou obvykle způsobeny namáháním během pohybu střev. Vnější hemoroidy jsou způsobeny třením a tlakem na vnější stranu řitního otvoru.

Externí hemoroidy se někdy vyskytují u lidí, kteří sedí po dlouhou dobu, jako jsou ti, kteří pracují u stolu, nebo lidé, kteří mají jiné zdravotní stavy, které způsobují, že sedí po dlouhou dobu.Největším rozdílem je bolest, kterou způsobují. V oblasti zevních hemoroidů se nachází mnoho nervových zakončení nesoucích informaci o bolesti. Nejsou na místě vnitřních hemoroidů, které by způsobily větší problémy, pokud by byly v podobné oblasti.

Příčiny

Jak vzniknou hemoroidy? Obvykle se tvoří, když tlak vyvíjený stolicí tlačí na žíly v dolní části konečníku, což způsobuje jejich otoky a roztahování.

Hemoroidy se obvykle tvoří kvůli řadě faktorů, jako je namáhání během stolice, těhotenství nebo zácpa. Je také možné, že se hemoroidy vytvoří kvůli špatné stravě a životnímu stylu nebo genetické predispozici.

Hemoroidy nejsou nemoc, ale podráždění tkání, kterému lze předejít dodržováním správných hygienických postupů a vyvarováním se namáhání při vyprazdňování.

Obvykle jsou způsobeny namáháním během pohybu střev, těhotenství nebo zvedáním těžkých předmětů.

sedavá práce v kanceláři je často příčinou této nemoci
Čím dál tím častější příčinou hemeroidů je sedavá práce

Hemoroidy se mohou tvořit z následujících důvodů:

  1. Namáhání při stolici
  2. Těhotenství
  3. Zvedání těžkých předmětů
  4. Genetika
  5. Nedostatek pohybu
  6. Nedostatečný příjem tekutin
  7. Nedostatek vlákniny ve stravě

Rizikové faktory pro vnitřní

Vnitřní hemeroidy jsou poměrně časté a často se mohou objevit z věku nebo z namáhání během pohybu střev. Jsou častější u starších lidí, kteří měli mnoho dětí, a také u těch, kteří měli denně více stolic. U vnitřních hemeroidů může dojít k vyhřeznutí.

Jak je diagnostikovat

Vnitřní hemoroidy jsou také známé jako hromádky nebo prolabující hemoroidy. Vznikají, když svaly v konečníku nebo konečníku ochabují v důsledku těhotenství nebo porodu. Rektální stěna prolapsuje do análního kanálu a způsobuje krvácení a bolest. Příznaky tohoto stavu zahrnují pohyby střev, které mohou být obtížně kontrolovatelné, krev ve stolici, bolest při stolici a bolest při močení.

Diagnóza vnitřních hemoroidů:

– Rektální zkouška

– Digitální rektální zkouška (DRE)

Co je prolaps (vyhřeznutí) hemoroidů?

Prolaps hemoroidů je stav, ke kterému dochází, když vnitřní výstelka análního kanálu, nazývaná sliznice, protlačí slabé místo ve tkáni, což vede k protruzi a svědivé bulkě.

Výhřez hemoroidů může být způsoben zácpou, namožením při vyprazdňování nebo příliš dlouhým sezením hemoroidů. Stav může být způsoben i vnitřními hemoroidy, které praskly a krvácejí do řitního otvoru.

Prolaps hemoroidů není nebezpečný, ale měl by být brán vážně, protože může způsobit bolest a krvácení.

Příznaky

Prolaps hemoroidů je stav, který může být způsoben různými faktory, včetně dlouhého sezení na tvrdém povrchu. Existují však některé příznaky, které mohou naznačovat přítomnost infekce.

Existují určité příznaky toho, že by někdo mohl mít infekci. Patří mezi ně pocit pálení při stolici a krvácení z konečníku nebo konečníku. Mezi další příznaky patří bolest v podbřišku a bolest při vyprazdňování.

Rizikové faktory pro vnější

Vnější hemoroidy jsou nejčastějším typem hemoroidů, bolestivým otokem na vnější straně řitního otvoru. To může být způsobeno namáháním při vyprazdňování nebo zvýšeným tlakem v důsledku zvětšené prostaty.

Vnější hemoroidy jsou jedním z nejčastějších typů hemoroidů a jsou obvykle způsobeny namáháním při stolici nebo zvětšenou prostatou. Vnější hemoroidy mohou být také způsobeny chronickou zácpou, průjmem, těhotenstvím, obezitou a dlouhým sezením, abychom jmenovali několik rizikových faktorů.

Chcete-li snížit rizikové faktory pro vnější hemoroidy:

– Jezte pravidelně potraviny bohaté na vlákninu, jako je ovoce a zelenina

– Pít hodně vody

– Cvičit pravidělně

hemoroidy lecba
Nejlepší léčbou je prevence, v tomto případě běh

Léčba hemoroidů

Existuje mnoho možností léčby hemoroidů, ale zaručený lék na ně neexistuje.

Mezi nejoblíbenější léčby patří topické krémy, masti, čípky a perorální léky. Tyto léčby mohou trvat až 4 týdny, než uvidíte výsledky.

Léčba hemoroidů je jedním z nejčastějších zdravotních problémů, kterým dnes čelíme.

Léčba se dělí do čtyřech hlavních kategorií

  • Přírodní léčba (koupele)
  • Masti
  • Léky
  • Operace

Historie léčby hemoroidů může být stará, ale v průběhu let se mnohé změnilo. Před několika staletími lidé k léčbě tohoto stavu používali pouze různé změkčovadla a obklady, jako je olej z myrhy, vepřové sádlo nebo tuk. Dnes bylo vyvinuto mnohem větší množství léčebných postupů, které se staly široce dostupnými jak v zařízeních ambulantní péče, tak na spotřebitelských trzích. Ty sahají od bylinných přípravků, které používají přísady, jako je kořen proskurníku nebo vilín přes řepu nebo extrakt z papáje, až po volně prodejné krémy, které obsahují masti, jako je hydrokortison nebo benzokain.

Jak dlouho trvá léčba?

Je důležité mít na paměti, že hemeroidy nějakou dobu trvá, než se uzdraví, takže může trvat až dva týdny, než úplně odezní.

Přírodní léčba

Hemoroidy, také známé jako hromady, jsou běžným onemocněním, které postihuje lidi všech věkových kategorií. Jsou to oteklé žíly v anální oblasti, které mohou být nepříjemné a bolestivé.

Existuje mnoho přírodních způsobů léčby hemoroidů, které mohou pomoci snížit bolest a nepohodlí. Tyto zahrnují:

  1. Aloe vera
  2. Jablečný ocet
  3. Ricinový olej
  4. Kokosový olej
  5. Úprava studené vody
vnitrni hemeroidy

5 způsobů, jak můžete přirozeně ovládat oteklé žíly

Patří mezi ně používání studeného obkladu na místo ke snížení otoku, pití teplé vody před spaním, aby se předešlo zácpě a namáhání při stolici, konzumace potravin bohatých na vlákninu, jako je zelenina a ovoce, abyste se vyhnuli zácpě, užívání protizánětlivých bylin, jako je např. čaj z kurkumy a pampelišky pro úlevu od bolesti a svědění.

Existuje mnoho způsobů, jak léčit oteklé žíly doma:

1. Zatlačte na postiženou oblast

2. Zvedněte postiženou oblast

3. Masírujte postižené místo

4. Použijte studené zábaly na postižené místo (nebo výše zmíněné domácí prostředky)

5. Pijte hodně vody

Bylinky a domácí prostředky pro rychlou plevu od příznaků

lecba hemeroidu

Co pomáhá z přírodních prostředků, nejlépe věci které se dajít najít v každé domácnosti? Existuje mnoho prostředků pro domácí léčbu vnějších hemoroidů a vnitřních hemoroidů. Na vnější hemoroidy můžete použít aloe, vilínu, čajovníkový olej a kokosový olej. Na vnitřní hemoroidy můžete použít lístky máty, prášek z kurkumy a prášek z kajenského pepře.

Léčba mastí

Mast na hemoroidy je nejběžnějším typem masti používané k léčbě příznaků hemoroidů.

Masti na hemoroidy jsou k dispozici v různých tvarech, velikostech a barvách. Někdo preferuje hustší konzistenci, jiný zase řidší.

Hemoroidální masti jsou dostupné v různých formách včetně krémů, gelů a čípků.

Nejčastěji používané:

  • Dobexil H
  • Faktu
  • Procto-glyvenol

Vedlejší účinky používání mastí

Použití hemoroidálních mastí může mít některé vedlejší účinky, jako je průjem, bolest hlavy, nevolnost a závratě. Užívání ibuprofenu může také způsobit nežádoucí účinky, jako je bolest žaludku a krvácení.

V tomto článku se budeme zabývat vedlejšími účinky používání hemoroidálních mastí a ibuprofenu. Poskytneme také několik tipů, jak se těmto nežádoucím účinkům vyhnout.

Aby se předešlo těmto nežádoucím účinkům, je důležité, aby pacienti dodržovali pokyny na obalu produktu, který používají. Pacienti by také měli pít hodně vody a vyvarovat se užívání jiných léků současně s těmito přípravky.

Léčba léky

Venotonika se používají při akutních i chronických problémech s hemoroidy. Diozen je lék, který se používá k léčbě hemoroidů.

Existuje několik léků k léčbě hemoroidů, jako je Venotonika, což je lék, který se používá k léčbě akutních a chronických problémů s hemoroidy.

Operativní zákrok

Existuje mnoho metod pro léčbu hemoroidů. Často se o ně stará chirurgie, která může využívat laser, skalpel nebo jiný nástroj. Typ zákroku určuje situace a lékař podle jejich doporučení.

Je důležité, abyste si byli vědomi rizik, komplikací a vedlejších účinků této operace dříve, než k ní dojde. Budete také potřebovat vědět o své anestezii, době zotavení a pooperační péči. Jsou dva typy hlavních zákroků:

  • Operace rektálního prolapsu je typ operace, při které je konečník vytlačován dopředu a ven přes řitní otvor. To se může stát z různých důvodů, ale obvykle je to způsobeno chronickou zácpou. V tomto okamžiku chirurg prořízne tkáň, svaly a vazy, které drží konečník na místě.
  • Technika HAL-RAR, vyvinutá Dr. Michaelem D. Olshanskym, je minimálně invazivní chirurgická technika pro léčbu hemoroidů. Tepna je podvázána a ošetřují se pouze oblasti, kde jsou hemoroidy. Rekonvalescence je rychlá, bez chirurgické rány a velmi dobré výsledky.

Léčba dle typů hemeroidů

Po porodní hemeroidy

Hemoroidy po porodu jsou častým problémem, se kterým se potýká mnoho žen. Je to proto, že se pánevní svaly natahují, aby se přizpůsobily miminku během porodu. Hemoroidy jsou způsobeny rozšiřováním a otoky krevních cév, což může být nepříjemné a bolestivé.

Chcete-li pomoci zmírnit bolest, můžete vyzkoušet tyto léčby hemoroidů:

  • Přiložte na místo teplý hadřík;
  • Aplikujte ledové obklady;
  • Užívejte ibuprofen nebo acetaminofen;
  • Pijte hodně tekutin;
  • Vyhněte se zácpě konzumací potravin s vysokým obsahem vlákniny, jako je ovoce, zelenina a celozrnné výrobky.

Krvácející hemeroidy

Budeme diskutovat o tom, jak léčit krvácivé hemoroidy a co můžete udělat, abyste jim zabránili.

Krvácející hemoroidy jsou běžným stavem, se kterým se setkává mnoho lidí. Nejčastější příčinou krvácení je přítomnost trhliny ve svalech análního svěrače – trhlina ve tkáni mezi řitním otvorem a konečníkem. Nejlepší léčba je prevence.

Prevence: Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili výskytu hemoroidů, jako je udržování dobrých střevních návyků, zdravé stravování, pravidelné cvičení, vyhýbání se namáhání během defekace nebo používání toaletního papíru příliš těsně.

vyhrezle hemoroidy

Co můžete udělat pro zastavení krvácení a prevenci infekce?

Hemoroidy jsou běžným onemocněním, které postihuje konečník a konečník. Často jsou způsobeny namáháním, těhotenstvím, porodem nebo změnami hmotnosti.

Pokud se u vás objeví krvácení z hemoroidů a nejste si jisti, co dál, můžete vyzkoušet tyto domácí prostředky:

  • Přiložte na postiženou oblast ledový obklad
  • Lehněte si na levý bok
  • Použijte vyhřívací podložku na nízkou teplotu

Kdy byste měli navštívit lékaře?

Když jsou příznaky hemoroidů závažné, je důležité navštívit lékaře. Lékař bude schopen poskytnout úlevu od bolesti a léčit problémy včas.

Je dobré navštívit lékaře, pokud zaznamenáte některý z následujících příznaků:

– Zarudnutí nebo otok

– Bolest, která se zhoršuje při působení tlaku

– Krvácení, které se nezastaví

– Bolest s pohyby střev

Jak může být nejběžnější léčba hemoroidů nebezpečná

Nejběžnější léčbou hemoroidů je použití lokálního krému nebo čípku. I když je tato léčba bezpečná, může být v některých případech nebezpečná.

V mnoha případech je nejčastější léčbou hemoroidů použití lokálního krému nebo čípku. Tato léčba je bezpečná, ale v některých případech může být nebezpečná. Například, pokud máte základní onemocnění, jako jsou křečové žíly, které jsou také oteklé, pak použití topického krému může způsobit, že se vaše křečové žíly zhorší a povede k dalším komplikacím, jako jsou krevní sraženiny a infarkty.

10 vyvrácených mýtů o léčbě hemoroidů

Mýtus 1: Hemoroidy nejsou způsobeny zácpou

Mýtus 2: Hemoroidy lze vyléčit domácími prostředky

Mýtus 3: Pití velkého množství vody pomůže s příznaky hemoroidů

Mýtus 4: Neexistuje žádný lék na hemoroidy, ale existují způsoby, jak zmírnit příznaky

Mýtus 5: Antibiotika mohou vyléčit případ hemoroidů

Mýtus 6: Strava s vysokým obsahem vlákniny pomůže s příznaky hemoroidů

Mýtus 7: Hemeroidy by se měli vyhýbat kořeněným jídlům

Mýtus 8: Hemoroidy by se měly léčit krémy a mastmi

Mýtus 9: Hemoroidy znamenají, že máte anální trhlinu

Mýtus 10: Po stolici byste si neměli sednout, protože to zhorší hemoroidy

Závěr

Léčba oteklých žil je u každého jiná v závislosti na příčině otoku. Obecně však léčba zahrnuje léky a změny životního stylu, jako je cvičení a vyhýbání se tabákovým výrobkům.

Existují také přírodní prostředky, které pomáhají s otoky, jako je česnek nebo med, které lze aplikovat přímo na kůži nebo užívat perorálně. Tyto léky mohou pomoci odstranit vaše příznaky nebo zabránit jejich zhoršení v budoucnu.

Zbavte se zácpy pomocí jednoduchých tipů, které fungují!

Zácpa je velmi častý stav, který postihuje lidi všech věkových kategorií. Je charakterizována obtížným vyprazdňováním, namáháním a pocitem neúplné evakuace.

Léčba zácpy je proces přijímání opatření k prevenci nebo zmírnění zácpy a léčbě jejích příznaků.

Nejčastější příčinou zácpy je nedostatek vlákniny ve stravě. Vláknina pomáhá regulovat pohyby střev, což vám pomáhá vyhnout se zácpě a udržovat pravidelnost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend