Kousnutí Od Blechy: Jak Poznat, Léčit a Jak Jim Předcházet!

Kousnutí Od Blechy: Jak Poznat, Léčit a Jak Jim Předcházet! 2023

Kousnutí blechou je běžným onemocněním domácích zvířat i lidí. Pokud si všimnete svědění kůže vašeho domácího mazlíčka nebo vaší kůže, je velká pravděpodobnost, že je to způsobeno bleším štípance,. Blechy jsou tak malí tvorové, že bez zvětšení může být obtížné vidět skutečný kousanec. Zde je jeden způsob, jak zjistit, zda vás kousla blecha – podívejte se zblízka na svou kůži a přetřete ji nehtem. Pokud kůže pod nehtem zůstane otlačená, pak vás možná kousla blecha!Pokud se domníváte, že váš domácí mazlíček má blechy, hledejte příznaky, jako je nadměrné škrábání nebo olizování, malé černé skvrny na srsti (bleší špína) nebo horká místa, kde je kůže zanícená a chybí srst. Pokud zjistíte některý z těchto příznaků, vezměte svého mazlíčka k veterináři na ošetření.

Jak vypadá kousnutí od blechy

Blechy jsou parazité, kteří se vyskytují na zvířatech i na lidech. Nejčastěji se vyskytují v místech, kde se hromadí prach a špína. Bleší kousnutí obvykle způsobuje svědivý, červený hrbolek na kůži. Často je lze zaměnit s jinými druhy štípnutí hmyzem(např. štípancem od roztočů), ale obvykle je lze identifikovat podle charakteristické černé tečky uprostřed.Pokud se domníváte, že vás kousla blecha, je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc, abyste předešli případným komplikacím.

Někdy se pletou s angiomy!

Nejčastější příznaky

Pokud máte podezření, že vás kousla blecha, hledejte tyto příznaky: malé červené skvrny na kůži, malé černé broučky lezoucí na kousnutí nebo v jeho blízkosti a intenzivní svědění v okolí kousnutí.Pokud máte tyto příznaky, omyjte místo kousnutí vodou a mýdlem a zavolejte lékaře.

Nejčastější místa kousnutí

Kousnutí blechou se obvykle vyskytuje na kotnících, nohách nebo v oblasti dolní části zad. Často si jich poprvé všimneme, když se ráno probudíme s novými kousanci, které tam předchozí noc nebyly. Blechy kousnou i zvířata, což způsobuje podobné příznaky. Pokud máte domácího mazlíčka, který se v poslední době často škrábe, možná by stálo za to zkontrolovat, zda nemá blechy.

Co dělat, když vás štípne blecha?

Pokud se domníváte, že vás kousla blecha, můžete udělat několik věcí, které vám uleví od nepříjemných pocitů a svědění.

  1. Nejprve si místo omyjte vodou a mýdlem. To pomůže odstranit veškeré alergeny nebo dráždivé látky, které mohou být ve slinách blechy.
  2. Poté na místo přiložte studený obklad. To pomůže snížit otok a svědění.
  3. Nakonec užijte volně prodejné antihistaminikum, které pomůže zmírnit případné alergické reakce.

Pokud jsou kousance obzvláště silné nebo pokud se u vás objeví další příznaky, jako je horečka nebo bolest kloubů, je důležité navštívit lékaře

Léčba

Léčba bleších kousnutí obvykle zahrnuje volně prodejná antihistaminika nebo kortikosteroidy, které pomáhají zmírnit svědění a otok. V závažnějších případech může být nutné podat antibiotika, aby se zabránilo vzniku sekundárních infekcí. Pokud se domníváte, že vás kousla blecha, je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc.Včasná léčba může pomoci předejít závažným komplikacím.

Prevence

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste bleším štípancům vůbec předešli. Nejlepším způsobem, jak ochránit sebe i svého domácího mazlíčka, je používat každý měsíc preventivní přípravek proti blechám a klíšťatům. Tyto přípravky jsou k dispozici v mnoha formách, včetně lokálních přípravků, perorálních léků a obojků. Nezapomeňte pečlivě dodržovat pokyny na obalu a aplikovat je podle pokynů. Měli byste také udržovat svůj domov v čistotě a bez nepořádkuabyste zabránili usazování blech. Pravidelné vysávání a utírání prachu pomůže blechám zabránit. A nakonec nezapomeňte svého domácího mazlíčka pravidelně koupat, abyste udrželi jeho kůži a srst zdravou a bez blech.

Nebezpečí blech

Blechy mohou být skutečně nepříjemné, ale také nebezpečné. Zde jsou některá nebezpečí blech:

  • Blechy mohou přenášet nemoci na domácí zvířata i na lidi. Mezi nejčastější nemoci přenášené blechami patří dýmějový mor, tyfus, tularémie a tasemnice.
  • Blechy mohou způsobit vážné podráždění kůže a alergické reakce u domácích zvířat i lidí.
  • Blechy mohou zamořit váš domov a dvůr, což vede k zamoření vašeho prostředí blechami.
  • Bleší kousnutí může způsobit puchýře a otok a velmi svědí.
  • Jakmile se blechy jednou v prostoru usídlí, je obtížné se jich zbavit.

Pokud se domníváte, že vás nebo vašeho domácího mazlíčka kousla blecha, je důležité okamžitě navštívit lékaře nebo veterináře. Štípnutí blechou může být bolestivé a způsobit vážné zdravotní problémy. Ujistěte se, že jste podnikli kroky, abyste bleším kousnutím vůbec předešli, a to tak, že budete každý měsíc používat preventivní přípravek proti blechám a klíšťatům a udržovat svůj domov v čistotě a bez nepořádku.

Likvidace blech

Blechy se živí krví, kterou najdou na vašich chlupatých kamarádech, a pokud se neléčí, mohou se rychle stát problémem. V tomto stručném přehledu vám poskytneme všechny informace, které potřebujete vědět o likvidaci těchto otravných tvorů!Než se pustíme do hubení blech, měli byste o nich vědět několik věcí. Zaprvé, jsou to malí tvorové, které lze často těžko odhalit. Za druhé, jsou velmi rychlé a hbité, takže je obtížné je chytit. Zatřetí jsou poměrně odolné a mohou skákat na velké vzdálenosti. A konečně, rychle se množí, takže pokud se u vás blechy objeví, je důležité jednat rychle!

Teď, když už o blechách něco málo víte, si pojďme říct, jak se jich zbavit. Prvním krokem je vysát celou domácnost – to pomůže odstranit všechny již přítomné blechy. Nezapomeňte po každém použití vysavače vyprázdnit sáček, aby sezabránit jejich návratu! Dále je třeba ošetřit domácí mazlíčky šamponem proti blechám nebo bodovým přípravkem. Nezapomeňte pečlivě dodržovat pokyny, protože některé přípravky jsou určeny pouze pro určité druhy zvířat. Možná budete chtít zvážit také použití insekticidu ve vaší domácnosti, který pomůže zahubit všechny zbývající blechy.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se zbavování se blech nebo pokud si myslíte, že máte problém, určitě se obraťte na profesionální firmu zabývající se hubením škůdců. Ta vám pomůže určit nejlepší postup pro vaši konkrétní situaci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend