Jak Naložit Pepř? 3 Jednoduché & Lahodné Recepty

Jak Naložit Pepř? 3 Jednoduché & Lahodné Recepty

Piper nigrum je úžasný druh popínavé rostliny, která vypadá trochu jako chmel a pochází z monzunových lesů Indie! Ještě neuvěřitelnější je její ohromující výška, která dosahuje až sedmi metrů, ale trvá přibližně osm let, než pepřovník dosáhne plné zralosti a začne plodit. Příznivci nakládání možná již znají pepř ve spojení s jinou zeleninou a sýry, nicméně nakládat můžete i samotný pepř! Je úžasné, kolik využití může mít jedna malá rostlina!

Jak naložit pepř

V oleji

Při nakládání pepře v oleji je nejprve omyjte. Zrníčka pepře vložte do sterilizované sklenice s těsně přiléhajícím víčkem. Poté připravte solný roztok smícháním octa, vody, cukru a soli v hrnci na středním ohni, dokud se nezačne vařit. Nechte směs vychladnout a pak jí zalijte pepř ve sklenici. Nakonec zalijte oblíbeným olejem, například slunečnicovým nebo olivovým. Uzavřete a před podáváním uchovávejte v chladničce až dva týdny.

V octovém nálevu

Základní ingredience, které potřebujete, jsou celá zrnka zeleného pepře, vinný nebo jablečný ocet, sůl a bylinky podle chuti. Nejprve přidejte zrnka pepře do sklenice s octem. Pro zvýraznění chuti můžete přidat i bylinky, například tymián nebo rozmarýn. Poté přidejte sůl podle chuti – na půl litru tekutiny by měla stačit asi 1 čajová lžička. Nakonec sklenici pevně uzavřete a dobře protřepejte. To pomůže rozpustit sůl, aby rovnoměrně pokryla zrnka pepře.

Jakmile jsou okurky hotové, uložte je na chladném místě mimo dosah přímého slunečního světla. Tím si zachovají čerstvost a zabrání se předčasnému zkažení. Čím déle budou okurky v nálevu, tím budou aromatičtější; pokud je však plánujete spotřebovat do dvou týdnů od jejich výroby, měly by zůstat po celou tuto dobu křupavé a křupavé.

Ve sladkokyselném nálevu

K přípravě sladkokyselého nálevu pro nakládaný pepř potřebujete bílý ocet, cukr, sůl, stroužky česneku a oblíbené bylinky. Nejprve smíchejte ocet, cukr a sůl ve velké míse, dokud se zcela nerozpustí. Poté do nálevu přidejte stroužky česneku, aby se ochutily. Nakonec přidejte bylinky, například tymián nebo oregano, které dodají nálevu extra chuť.

Jakmile vytvoříte solný roztok, nalijte jej na zrnka pepře ve sterilizované sklenici s těsně přiléhajícím víčkem. Před uložením do chladničky jej nechte dvě hodiny odstát při pokojové teplotě. Pepř budou připraveny k použití do dvou týdnů od jejich přípravy. Dobrou chuť!

Často Kladené Otázky

Závěrem

Je důležité si uvědomit, že nakládaný pepř mají vysoký obsah sodíku, takže si je vychutnávejte s mírou. Nezapomeňte zkontrolovat výživové údaje na všech balených nakládaných paprikách, které si koupíte, a podle toho upravit svůj jídelníček. S ohledem na to mohou být nakládané papriky chutným a zdravým doplňkem mnoha pokrmů! Experimentujte s různými nálevy a příchutěmi, abyste našli svůj dokonalý recept.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!