Jin Jóga: Jak Ji Správně Cvičit & 13 Základních Cviků!

Jin Jóga: Jak Ji Správně Cvičit & 13 Základních Cviků!

V současné době se hodně mluví o prospěšnosti jógy, a to z dobrého důvodu. Jóga je skvělý způsob, jak zlepšit celkové zdraví a pohodu. Existují však různé druhy jógy a ne všechny jsou vhodné pro každého. Pokud hledáte typ jógy, který vám pomůže uvolnit se a zbavit se stresu, může pro vás být ideální volbou jin jóga.

Jin jóga je relativně nová forma jógy, která získává na popularitě. Jedná se o pomalý styl, který se spíše než na posilování svalů zaměřuje na protahování pojivových tkání kolem kloubů. Díky tomu je skvělou volbou pro lidi, kteří s jógou začínají nebo se zotavují ze zranění. Jin jóga je také dobrou volbou pro lidi, kteří jsou spíše introvertní nebo pro které jsou tradiční formy jógy příliš náročné.

Co je jin jóga?

Jin jóga je pomalejší forma jógy, která se zaměřuje na protahování a udržování pozic po delší dobu. Tento styl jógy je ideální pro ty, kteří chtějí prohloubit své cvičení a prozkoumat své limity, a také pro začátečníky, kteří chtějí zvolnit tempo, mnoho cvičenců jógy ji používá pro ranní cvíčení.

V jin józe se klade důraz spíše na uvolnění napětí v těle než na posilování. Pozice se obvykle drží 3-5 minut, což cvičícím umožňuje ponořit se do protažení a zažít blahodárné účinky pozice.

Jaké jsou výhody jin jógy?

Jin jóga pomáhá zlepšit flexibilitu, zvýšit rozsah pohybu a snížit stres a úzkost. Může také pomoci zlepšit krevní oběh a pohyblivost kloubů a může být skvělým způsobem relaxace po dlouhém dni.

Přínosů jin jógy je mnoho! Tento typ jógy protahuje pojivové tkáně těla – šlachy, fascie a vazy. Díky tomu se zlepšuje pružnost a pohyblivost kloubů i úroveň stresu. Jin jóga vám navíc pomůže zlepšit výdrž a schopnost meditace.

Pokud chcete zpomalit a prozkoumat své cvičení, jin jóga je skvělou volbou. Vyzkoušejte ji ještě dnes!

Jste začátečník? Nevadí!

Pokud s jógou začínáte, je jin jóga skvělým začátkem. Tato pomalejší forma jógy vám pomůže usnadnit si cvičení a naučit se základní pozice. Budete mít také možnost vydržet v každé pozici delší dobu, což vám pomůže prohloubit praxi.

Jin Jóga Cviky

Zde je několik základních cviků jin jógy, které vám pomohou začít:

1. Dětská pozice

Tato pozice je skvělým způsobem, jak protáhnout záda a boky. Je to také odpočinková pozice, která může pomoci snížit stres a úzkost. Tuto pozici provedete tak, že začnete na rukou a kolenou. Poté se posaďte na paty a spusťte čelo k podložce. V této pozici můžete zůstat tak dlouho, jak budete chtít.

2. Pozice kočky a krávy

Tato pozice je skvělým způsobem, jak zahřát páteř. Pomáhá zlepšit ohebnost a pohyblivost páteře a může také pomoci zmírnit bolesti hlavy způsobené napětím. Tuto pozici začněte na rukou a kolenou v pozici na stole. Jakmile se jste v pozici, prohněte záda jako kočka a pak je zakulaťte jako kráva. Tento pohyb opakujte po dobu 10-20 nádechů.

3. Pozice sfingy

Tato pozice je vhodná pro začátečníky, protože je to jemný způsob, jak protáhnout páteř a otevřít hrudník. Může také pomoci zmírnit bolesti zad. Tuto pozici provedete tak, že si lehnete na břicho a nohy máte natažené za sebou. Poté se podepřete na loktech a prohněte záda. V této poloze vydržte 5 až 10 nádechů a pak ji uvolněte.

4. Pozice holuba

Jedná se o hlubší pozici pro rozcvičení boků, která pomáhá protáhnout hýždě a boky. Je to také skvělý způsob, jak uvolnit napětí v dolní části zad. Postup při provádění této pozice, začněte v pozici psa směřujícího dolů. Poté jednu nohu přitáhněte dopředu tak, aby spočívala před vámi v pozici nízkého výpadu. Poté spusťte druhé koleno k zemi a posuňte nohu dozadu tak, abyste byli v nízkém výpadu s oběma pokrčenýma nohama. Nakonec jděte rukama dopředu a opřete se čelem o podložku. V této poloze vydržte 5 až 10 nádechů a pak ji uvolněte.

5. Velbloudí pozice

Tato pozice je vynikajícím způsobem, jak otevřít hrudník a zlepšit ohebnost páteře. Může také pomoci zmírnit stres a úzkost. Tuto pozici začněte tak, že si kleknete na zem a nohy budete mít od sebe na šířku boků. Poté si položte ruce na spodní část zad a zakloňte se, zatímco se prohýbáte do oblouku. Přitom zakloňte hlavu a podívejte se do stropu. V této poloze vydržte 5 až 10 nádechů a poté ji uvolněte.

6. Pozice žáby

Jedná se o střední pozici, která pomáhá zlepšit ohebnost v oblasti boků a třísel. Může také pomoci uvolnit stres a napětí v dolní části zad. Tuto pozici začněte na rukou a kolenou s chodidly na šířku boků. Poté rozevřete kolena do stran jako žába a spusťte hýždě dolů k podlaze mezi nohama. Nakonec jděte rukama dopředu, až se čelem opřete o podložku. V této poloze vydržte 5 až 10 nádechů a poté ji uvolněte.

7. Vraní pozice

Jedná se o pokročilou pozici, která vyžaduje síla paží a jádra těla. Pomáhá zlepšit rovnováhu, koordinaci a soustředění a zároveň poskytuje hluboké protažení ramen, paží a zápěstí. Provedení této pozice začněte ve dřepu s chodidly na šířku boků a rukama na zemi před sebou. Poté položte kolena na horní část paží a přeneste váhu dopředu, dokud nebudete balancovat na rukou a nohou. Nakonec zvedněte nohy ze země a v této poloze vydržte 5 až 10 nádechů.

8. Pozice stoj na ramenou

Jedná se o pokročilou pozici, která pomáhá zlepšit ohebnost ramen, krku a páteře. Může také pomoci zmírnit stres a bolesti hlavy způsobené napětím. Provedení této pozice začněte tak, že si lehnete na záda a nohy zvednete do ve vzduchu. Poté si položte ruce na spodní část zad a pomalu zvedejte nohy a trup nad zem, dokud se nedostanete do pozice stojky na ramenou. Nakonec v této poloze vydržte 5 až 10 nádechů a poté se uvolněte.

9. Stoj na hlavě

Jedná se o pokročilou pozici, která pomáhá zlepšit rovnováhu, koordinaci a soustředění a zároveň poskytuje hluboké protažení ramen, paží a zápěstí. Provedení této pozice začněte tak, že si lehnete na záda a ruce položíte na zem vedle sebe. Poté propleťte prsty a položte temeno hlavy na zem. Poté zatlačte do dlaní a chodidel, abyste zvedli tělo ze země a dostali se do pozice stojky na hlavě. Nakonec v této poloze vydržte 5 až 10 nádechů a a poté je uvolněte.

10. Pozice mrtvoly

Tuto pozici je třeba provádět na konci cvičení. Pomáhá uvolnit tělo a mysl a zároveň poskytuje hluboké protažení celého těla. Tuto pozici provedete tak, že si lehnete na záda s nataženýma nohama a rukama. Poté zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. V této pozici setrvejte 5 až 10 minut a poté ji uvolněte.

11. Pozice poloviční vážky

Poloviční pozice vážky je jednoduchá pozice jin jógy, kterou může provádět každý. Je to skvělá pozice pro začátečníky a je obzvláště prospěšná pro spodní část zad a kyčle.

Provedení polohy poloviční vážky začněte tak, že se posadíte na zem a nohy pokrčíte před sebe. Položte ruce na podlahu za sebe a poté pomalu zvedejte nohy do vzduchu. Záda udržujte rovná a hlavu a krk uvolněné. V této pozici vydržte tak dlouho, jak budete chtít.

Poloha poloviční vážky je skvělým způsobem, jak zlepšit flexibilitu a rozsah pohybu v kyčlích a dolní části zad. Pomáhá také zklidnit mysl a uvolnit stres. Vyzkoušejte ji ještě dnes!

12. Kráva v leže

Pozice krávy je skvělým způsobem, jak si uvolnit záda a boky a protáhnout páteř. Je to také jemný způsob, jak se propracovat k hlubšímu protažení. Zde se dozvíte, jak ji správně provádět:

  1. Začněte tím, že si lehnete na břicho na zem.
  2. Přitáhněte čelo k podlaze a ruce nechte podél těla.
  3. S nádechem zvedněte hlavu, hrudník a horní končetiny z podlahy a opřete se o dolní končetiny a paty.
  4. Vydržte 5-10 nádechů, poté uvolněte a opakujte.

Při provádění této pozice dbejte na to, abyste měli uvolněnou a podepřenou spodní část zad. Pokud pocítíte bolest v dolní části zad, okamžitě z pozice vystupte. Snažte se příliš neprohýbat záda, když zvedáte hrudník od podlahy – nezapomeňte na přirozené zakřivení páteře! Máte-li jakékoli dotazy k této pozici nebo k jiným, neváhejte požádat o pomoc instruktora jógy.

13. pozice poloviční mrtvoly

Polomrtvá pozice neboli supta virásana je hluboká pozice jin jógy, která protahuje boky a třísla. Její správné provedení může být náročné, ale při správném zarovnání může tato pozice přinést mnoho výhod.

Správné provedení polohy polomrtvého těla začněte v pokleku na zemi. Přitáhněte pravý kotník k levému kyčli a poté položte levý kotník na pravý. Kolena držte u sebe a boky tlačte dolů k zemi. Možná budete muset několikrát upravit polohu, než najdete správnou polohu. Jakmile zaujmete správnou polohu, nechte se do pozice ponořit a vydržte v ní tak dlouho, jak budete chtít.

Polomrtvá pozice je skvělým způsobem, jak protáhnout boky a třísla, a může také pomoci otevřít hrudník a ramena. Je to náročná pozice, ale s praxí v ní budete schopni vydržet delší dobu. Vyzkoušejte ji ještě dnes!

Závěrem

Je snadné si všimnout, že život většiny lidí je poměrně aktivní a na klid a odpočinek nezbývá mnoho času. Ale co kdyby existoval způsob, jak všechny tyto aktivity vyvážit? Co kdybyste mohli svůj rušný život doplnit pasivní formou jógy?

Představujeme vám jin jógu: jemnou formu jógy, která vám pomůže najít rovnováhu ve vašem rušném životě. Jin jóga je skvělý způsob, jak se uvolnit a zotavit po dlouhém dni. Může vám pomoci lépe spát v noci a probouzet se s pocitem svěžesti a energie. Pokud tedy hledáte způsob, jak se uvolnit a zotavit, vyzkoušejte jin jógu! Pokud se rozhodnete jít na lekci, nezapomeňte správně pozdravit pomocí Namesté.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
Send this to a friend