Nejlahodnější karamelový krém ze Salka Recept

Nejlahodnější karamelový krém ze Salka Recept

Nejchutnější recept na karamelový krém Salka. Bude to vaše příležitost naučit se připravit lahodný krémový a sladký dezert, který jistě zaujme každého, kdo má rád dezerty. V tomto článku se dozvíte všechny kroky, které musíte udělat, abyste tento pokrm připravili, a jaké ingredience jsou potřeba. Pojďte se s námi podívat, jak si připravit snadný, ale přitom sytý dezert!

Jak připravit nejchutnější karamelový krém Salka

Přípravu karamelového krému Salka zahájíte zahřátím mléka v hrnci na sporáku. Jakmile je horké, přidejte cukr a kukuřičný škrob, máslo či mléko dle potřeby a míchejte, dokud směs nezhoustne. Poté přidejte vanilkový extrakt a míchejte, dokud se zcela nevmísí. Nakonec směs nalijte do ramekinů nebo jiných servírovacích nádob a nechte ji vychladnout. Po vychladnutí ji ozdobte šlehačkou a podávejte.

Budete potřebovat

  • salko
  • máslo či mléko pro změnění struktury krému
  • vanilkový extrakt (volitelný, dle chuti)

Krok za krokem

  1. Do hrnce nalijte vodu a vložte celou plechovku salka tak, aby byla ponořená ve vodě.
  2. Nechte ji vařit 3 hodiny (občas ji zkontrolujte, doplňte vodu a plechovku obraťte).
  3. Po uvaření nechte kondenzované mléko zcela vychladnout.
  4. V obchodě již seženeme i přímo karamelové salko, které není třeba vařit. máslo necháme při pokojové teplotě (pokud jsme máslo zapomněli v lednici, pomůžeme si mikrovlnkou) změknout a vyšleháme ho mixérem dohladka.
  5. Šleháme při nízkých otáčkách a postupně po lžících přidáváme kondenzované mléko.
  6. Pokud jehrudku ve smetaně, rychle ji vyšlehejte.
  7. Šlehačku dejte na 30 minut do chladničky a pak ji můžete naplnit.

Karamelový krém ze Salka, čím ho zahustit?

Do karamelového krému Salka můžete použít několik různých zahušťovadel. Jednou z možností je použít kukuřičný škrob. Další možností je použít mouku, která bude také dobře fungovat. Pokud chcete krému dodat trochu chuti, můžete také zkusit použít želatinu. Jen se ujistěte, že je želatina rozpuštěna ve studené vodě, než ji přidáte do horké mléčné směsi. Ale nejlepší volbou je klasické máslo, pomocí kterého nejlépe zachováte chuť.

Jak si poradit bez salka

Ke karamelizaci budete potřebovat těžký hrnec a teploměr na cukrovinky. Do hrnce přidejte cukr a za stálého míchání ho zahřívejte na středním plameni, dokud se nezačne rozpouštět. Poté přestaňte míchat a nechte cukr zkaramelizovat. Když cukr dosáhne tmavě jantarové barvy, opatrně přidejte vodu a šlehejte, dokud nevznikne hladká hmota. Odstavte z ohně a přidejte smetanu Salko a šlehejte do hladka. Nalijte do sklenice a uložte do chladničky.

Závěrem

Pokud máte chuť na lahodný a sladký dezert, nehledejte nic jiného než tento recept na karamelový krém Salka. Tento krémový dezert je snadný na přípravu a jistě udělá dojem na každého, kdo miluje dobrý kousek dortu nebo koláče. Proč si tedy nevyzkoušet přípravu této dekadentní pochoutky ještě dnes? Stačí pár jednoduchých kroků a budete si moci vychutnat lahodný karamelový krém Salka podle svých představ!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!