Vhodná Antibiotika na zánět močových cest & Alternativy!

Vhodná Antibiotika na zánět močových cest & Alternativy!

Infekce v močových cestách jsou velmi závažné a často vyžadují antibiotika nebo jiné silné léky. Pokud víte, že někdo má tento stav, je nezbytné, abyste jednali rychle, abyste mu poskytli úlevu od bolesti nebo mu dokonce zachránili život.Naše současná antibiotika mohou pomoci léčit záněty močových cest, a proto je životně důležité, abyste se léčili. Budete se moci vyhnout komplikacím a vaše bolest by se měla rychle zlepšit. Bakterie mohou být někdy tvrdohlavé, ale pokud jste silní, antibiotika by pro vás měla fungovat také. ale jen pár minut vašeho času může mít zásadní význam. Antibiotika na záněty močových cest a další bakteriální onemocnění mohou mít vliv na naši stravu. Existují látky, které mohou jejich působení minimalizovat nebo eliminovat. Alternativní strava, jako je veganství, by mohla být řešením, když je čas znovu získat kontrolu nad svým zdravím po užívání antibiotik.

Zánět močových cest může způsobit bolest při močení a potíže s vyprazdňováním močového měchýře. Pokud se příliš dlouho neléčí, může také vést k poškození ledvin.

Jak najít vhodné antibiotikum pro vaše onemocnění související s UTI?

Infekce močových cest jsou způsobeny bakteriemi, které se dostanou do močových cest močovou trubicí nebo otvorem močového měchýře. Lze je léčit antibiotiky, která tyto bakterie zabíjejí. Ne všechna antibiotika však působí na všechny typy UTI, proto je důležité najít vhodné antibiotikum pro vaši konkrétní situaci.

zanet mocovych cest antibiotika

Antibiotika jsou obvykle rozdělena do tří kategorií na základě jejich mechanismu účinku:

– Širokospektrální antibiotika, která zabíjejí širokou škálu bakteriálních druhů a mají mnoho terapeutických použití

– Úzkospektrální antibiotika, která se zaměřují pouze na určité bakteriální druhy a mají menší terapeutické použití

– Speciální antibiotika, která se zaměřují na specifické bakteriální druhy a mají málo nebo žádné terapeutické použití

Antibiotika pro infekce močových cest:

  • Amoxicilin;
  • Ciprofloxacin;
  • Clindamycin;
  • Erythromycin;
  • Gentamicin;
  • Levofloxacin;
  • Minocyklin;
  • Nitrofurantoin.

Ciprofloxacin na léčbu zánětu močových cest

Ciprofloxacin je běžné antibiotikum používané zejména při zánětech močových cest. Obecně je bezpečný, takže se při jeho používání nemusíte bát. Pro lepší vstřebávání lze užívat každých 12 hodin po jídle.Vždy se vyhněte mléčným výrobkům a jiným doplňkům stravy, které obsahují vysoké hladiny iontů (jako je vápník, hořčík nebo zinek), až 3 hodiny před užitím antibiotika. Pokud tak učiníte, výrazně snížíte jeho účinnost. Vhodným doplňkem užívání antibiotik jsou probiotika – přírodní bakterie, které pomáhají při trávicím procesu, které mohou pomoci snížit žaludeční potíže s trávením. Doporučuje se užívat 1 kapsli 1-2x denně a minimálně 1x týdně po užívání antibiotik.Výtažek z brusinek může pomoci se zdravím močových cest zlepšením správné funkce vašich ledvin. Během léčby sledujte příjem tekutin a buďte konzistentní s tím, jak je přijímáte.

Nejběžnější typy infekcí močových cest a co je způsobuje

Infekce močových cest (UTI) jsou nejčastějším typem infekce u žen. Jsou také nejčastějším typem infekce u mužů. Příčiny se mohou lišit v závislosti na typu UTI.

Existuje několik různých typů UTI, včetně:

Cystitida – zánět stěny močového měchýře, který je způsoben bakterií pronikající močovou trubicí a způsobuje bolest a pálení při močení

Infekce močové trubice – zánět, ke kterému dochází, když bakterie proniknou močovou trubicí a cestují nahoru a způsobují bolest při močení nebo v blízkých oblastech, jako je vagína nebo penis

Pyelonefritida – zánět postihující obě ledviny, který je obvykle způsoben bakteriální infekcí

Mohou také vést k infekcím ledvin a v extrémních případech k sepsi. Antibiotika jsou nejběžnější léčbou UTI a mohou pomoci rychle se zbavit infekce, ale mají vedlejší účinky.

zanet mocoveho mechyre antibiotika

Nejlepší antibiotika pro UTI zahrnují amoxicilin, nitrofurantoin, trimethoprim/sulfamethoxazol, ciprofloxacin, levofloxacin a moxifloxacin. Všechny jsou volně prodejné bez lékařského předpisu.

6 alternativ antibiotik pro muže s infekcemi močových cest

Alternativy antibiotik pro infekce močových cest jsou stále populárnější. Důvodem je skutečnost, že antibiotika mohou mít vedlejší účinky a ne vždy jsou z dlouhodobého hlediska účinná.

Některé z těchto alternativ zahrnují brusinkový džus, česnek, echinaceu, jedlou sodu a jablečný ocet.

Studie zjistila, že nízké dávky antibiotik mohou být alternativní léčbou k úlevě od UTI. Studii provedli vědci z University of California San Diego School of Medicine a publikovali ji v časopise Antimicrobial Agents and Chemotherapy.

Studie naznačuje, že režim nízkých dávek antibiotik může poskytnout úlevu některým lidem s UTI bez rizika vedlejších účinků antibiotik.

Jak mohou některé z těchto alternativních způsobů léčby UTI fungovat

Existuje mnoho alternativních způsobů léčby UTI, které mohou být účinnější než tradiční léčba nízkými dávkami antibiotik. Některé z těchto ošetření zahrnují brusinkový džus, probiotika a směs jablečného octa a vody.

Nejlepší možností léčby UTI je pít hodně tekutin a používat brusinkovou šťávu nebo jiné typy alternativní léčby, jako jsou probiotika a směs jablečného octa a vody.

Nejlepší probiotika k prevenci UTI

UTI je nejčastější infekce, kterou ženy během svého života zažijí. Užívání probiotik však může pomoci předejít UTI a udržet si zdraví.

Existuje mnoho různých druhů probiotik, všechna mají různé zdravotní přínosy. Některá z nejlepších probiotik k prevenci UTI jsou Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium longum.

Lactobacillus rhamnosus GG je probiotický kmen, u kterého bylo prokázáno, že je vysoce účinný v prevenci UTI a dalších vaginálních infekcí, jako jsou kvasinkové infekce, bakteriální vaginóza a dokonce i infekce močových cest, pokud je užíván při nástupu příznaků.

druhy antibiotik na zanet mocovych cest
Různé druhy probiotik

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které pomáhají udržovat zdravý trávicí systém, imunitní systém a celkovou pohodu.

Mezi různé typy probiotik patří:

– Mléko probiotika: ty se nacházejí ve fermentovaných mléčných výrobcích, jako je jogurt a kefír. Jejich konzumace je pro většinu lidí bezpečná.

– Kvasnicová probiotika: nacházejí se ve fermentovaných potravinách, jako je chléb, miso polévka a tempeh. Mohou je používat ti, kteří mají problémy s přemnožením kvasinek nebo infekcí candida albicans.

– Prebiotika: tyto složky lze nalézt v některých potravinách, jako je hořká čokoláda a ořechy. Tyto přísady napomáhají růstu dobrých bakterií ve střevech tím, že je krmí zdroji potravy, které potřebují, aby se jim dařilo.

Jaká probiotika doporučují lékaři?

Probiotika jsou složky, které se nacházejí v potravinách a doplňcích stravy. Jsou pro tělo prospěšné, protože pomáhají vyrovnávat přirozené bakterie ve střevech.

Lékaři doporučují probiotika svým pacientům, když trpí řadou onemocnění, jako je IBS, alergie nebo dokonce rakovina.

Některé z nejběžnějších typů probiotik zahrnují Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bifidus a Bifidobacterium longum.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend