Kefír: 9 Zdravotních výhod pravidelné konzumace!

Kefír: 9 Zdravotních Výhod Pravidelné Konzumace!

Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, který existuje již po staletí. Konzumuje se ve východní Evropě, na Středním východě a v Rusku. Kefír se vyrábí z mléka, které bylo fermentováno kefírovými zrny.

Zrna jsou kombinací kvasinek a bakterií, které reagují na cukr v mléce za vzniku kyseliny mléčné. Kefír obsahuje také laktázu, která pomáhá lidem, kteří mají potíže s trávením laktózy, protože štěpí cukry v mléčných výrobcích.

Slovo kefír pochází z tureckého slova „kefir“, což znamená „dobrý pocit“.

Kefír se obvykle vyrábí z kravského, kozího nebo ovčího mléka a vody.

Fermentační proces kefíru může trvat od 12 hodin do 3 dnů a vyrobí se z něj lehce sycený a pikantní nápoj s vysokým obsahem vitamínu B12, vitamínu K2, vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu.

Co je kefír?

Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, který obsahuje probiotika.

Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, který obsahuje probiotika. Vyrábí se přidáním kefírových zrn do kravského, kozího nebo ovčího mléka, které se následně nechá 12-24 hodin kvasit. Kefír existuje již po staletí a předpokládá se, že pochází z oblasti Kavkazu ve východní Evropě.

Jaké jsou zdravotní přínosy kefíru?

Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, o kterém je známo, že má probiotické výhody.

Vyrábí se přidáním kefírových zrn do mléka, které obsahuje bakterie a kvasinky. Kefírová zrna fungují jako startovací kultura, která naočkuje mléko bakteriemi a kvasinkami, které následně fermentují laktózu v mléce na kyselinu mléčnou. Díky tomu je kefír snáze stravitelný než běžné mléčné výrobky, protože obsahuje probiotika, která napomáhají trávení.

Kefír lze vyrobit s kravským nebo kozím mlékem, případně kombinací obojího. Je také možné jej vyrobit zcela bez živočišných produktů, a to použitím rostlinných mlék, jako je sójové nebo mandlové mléko místo kravského nebo kozího mléka.

Kefír byl používán ve východní Evropě pro řadu výhod, které zahrnují zvýšenou produktivitu, snížení nákladů a jedinečnou kreativitu při psaní obsahu pro různé případy použití. Může být také použit jako alternativa k jiným mléčným výrobkům.

Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, který se vyrábí přidáním kefírových zrn (kombinace bakterií a kvasinek) do mléka. Říká se, že má mnoho zdravotních výhod.

Některé z nich zahrnují:

– Pomáhá trávicímu systému

-Může pomoci zmírnit příznaky alergie

-Může zlepšit hustotu kostí

– Může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi

Kefír obsahuje mnoho probiotik, která jsou dobrá pro zdraví vašich střev, stejně jako vápník, vitamín B12 a hořčík. Tyto živiny jsou nezbytné pro pevnost kostí a další tělesné funkce. Kefír má také nižší obsah cukru než většina mléčných nápojů, protože je fermentován namísto pasterizace, díky čemuž je lépe stravitelný pro osoby s intolerancí laktózy nebo pro ty, kteří se chtějí vyhnout příjmu cukru.

9 Zdravotních přínosů pravidelné konzumace kefíru

Podporuje vaši imunitu

Kefír obsahuje mnoho živin, jako je biotin a kyselina listová, které pomáhají nakopnout imunitní systém a chránit buňky. Obsahuje také probiotika, která jsou dobrá pro zdraví střev.

Kefír lze konzumovat různými způsoby – lze ho pít jako nápoj, přidávat do smoothies nebo jíst s potravinami, jako jsou cereálie a ovesné vločky.

Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, který se po staletí konzumuje v mnoha zemích světa, včetně Ruska, Bulharska a Turecka. Je známá svými probiotiky a dalšími živinami, které pomáhají podporovat imunitu a podporují dobré zdraví.

Je skvělou potravinou pro silné kosti

Osteoporóza je strašákem dnešní doby. Riziko hrozí zejména u osob trpících nedostatkem vápníku – základního minerálu pro zd. Ale dá se vyléčit každodenním pitím kefíru.

Kefír buduje silné kosti a může snížit riziko osteoporózy. Kefír obsahuje vápník, železo, hořčík, fosfor a další minerály, které jsou potřebné pro pevné kosti.

Kefír je po staletí považován za „elixír života“, protože obsahuje širokou škálu vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro udržení optimálního zdraví.

Je také bohatý na vápník, který pomáhá budovat silné kosti a zuby a poskytuje ochranu proti osteoporóze – stavu, kdy se snižuje hustota kostní tkáně, což způsobuje, že se kosti stávají křehkými a častěji se lámou.

Může fungovat jako prevence rakoviny

Kefír je probiotický nápoj, který se tradičně vyrábí z kravského, kozího nebo ovčího mléka. Bylo zjištěno, že má schopnost bojovat proti rakovině.

Jedna studie zjistila, že kefír byl schopen redukovat rakovinové nádory u myší až o 60 %.

Látky v kefíru jsou schopny procházet žaludeční výstelkou a do krevního řečiště, kde pak mohou zabíjet rakovinné buňky.

Kefír je probiotický nápoj, u kterého bylo zjištěno, že má schopnost bojovat proti rakovině. Studiezjistila, že kefír byl schopen redukovat rakovinové nádory u myší až o 60 %. Látky v kefíru jsou schopny procházet žaludeční výstelkou a do krevního řečiště, kde pak mohou zabíjet rakovinné buňky

I když existuje mnoho výhod kefíru, pro některé lidi může být také obtížně stravitelný. Pokud trpíte nesnášenlivostí mléčných výrobků nebo jste v minulosti měli problémy se zažíváním, pak pro vás kefír nemusí být tou nejlepší volbou.

Kefír podporuje zdravé trávení a dobré zdraví střev tím, že bojuje proti zánětům

Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, který se vyrábí přidáním kefírových zrn do kravského, kozího nebo ovčího mléka. Bakterie v našem střevě – tzv. střevní mikrobiom – musí být v rovnováze. Kefírové mléko pomáhá udržovat zdravou rovnováhu a prospívá trávení a bojuje proti nespecifickým střevním zánětům (IBS).

Střevní mikrobiom se skládá z bilionů bakterií, hub a dalších mikrobů, které žijí v gastrointestinálním traktu. Střevní mikrobiom je nezbytný pro dobré zdraví, protože reguluje trávení, vstřebávání živin a imunitní funkce.

Když střevní mikrobiom není v rovnováze, může to přispívat k zažívacím problémům, jako je IBS, zácpa a průjem.

Snižuje alergické reakce

Ve studii na myších kefír nejen snížil zánětlivou reakci v těle, ale také zlepšil alergie. Vědci zjistili, že kefír zabraňuje alergickým reakcím snížením produkce prozánětlivých cytokinů a zvýšením protizánětlivých cytokinů.

Kefír je přírodní nápoj, který může pomoci zlepšit vaše zdraví a v první řadě zabránit vzniku alergií.

Studie zjistila, že kefír zlepšil příznaky alergického astmatu u myší. To je způsobeno protizánětlivými vlastnostmi kefíru.

Fermentační proces rozkládá mléčnou bílkovinu na menší řetězce. To pomáhá snížit zánět ve vašem těle a může pomoci zlepšit alergie a další autoimunitní onemocnění, jako je Crohnova choroba a ulcerózní kolitida.

Kefír se ukázal být účinným lékem na alergie a autoimunitní onemocnění.

Je zdravý pro vaši pleť

Má také kyselinu mléčnou, což je exfoliační činidlo.

Střevo vysílá signály do kůže a narušuje její zdravou funkci, když nefunguje správně. To může vést k problémům, jako je svědění, atletická noha a další kožní onemocnění. Tyto problémy jsou způsobeny špatnými bakteriemi na kůži nebo špatnými hygienickými postupy. Kefír může pomoci léčit pokožku tím, že vyrovnává bakterie na ní a exfoliuje ji kyselinou mléčnou.

Osa střevo-mozek je obousměrná, což znamená, že to, co se děje v jednom orgánovém systému, ovlivňuje druhý. Kefír pomáhá nejen vašim střevům, ale i pokožce!

Pomáhá lidem co mají inteleranci na laktózu

Kefír, fermentovaný mléčný nápoj s řadou zdravotních výhod, obsahuje laktózu. Obecně se doporučuje lidem, kteří mají problém s trávením laktózy.

Kefír se vyrábí fermentací mléka s bakteriemi a kvasinkami. Bakterie a kvasinky rozkládají laktózu v mléce na kyselinu mléčnou a etanol, což lidem usnadňuje trávení.

Je důležité si uvědomit, že lidé, kteří mají problém s trávením laktózy, se obecně musí vyhýbat mléčným výrobkům, nikoli kefíru. Kefír zlepšuje intoleranci laktózy tím, že poskytuje probiotika a enzymy, které pomáhají rozkládat laktózu ve střevech.

Kefír obsahuje jak laktózu, tak galaktózu, které mohou lidem s intolerancí laktózy nebo alergií na mléčné výrobky způsobit zažívací potíže. Bylo však prokázáno, že kefír u některých lidí zlepšuje příznaky intolerance laktózy tím, že poskytuje tělu snadněji dostupné živiny.

Přírodní antibiotika

Kefír jako antibiotikum

Ukázalo se, že kefír je účinný proti bakteriím, jako je E. coli, salmonela, listeria a staphylococcus aureus. Bylo také prokázáno, že je účinný proti virům, jako je norovirus a virus herpes simplex typu 2.

Kefír je probiotikum, které podporuje růst přátelských bakterií v těle.

Kefír se jako antibiotikum používal již od starověku. Byl používán k léčbě vnitřních a vnějších zánětů a dokonce k výrobě vlastních antibiotik. Kefír je také velmi silný při ničení bakterií a plísní, takže je skvělou volbou pro ty, kteří trpí chronickými střevními infekcemi nebo přemnožením kvasinek.

Kefír se ukázal jako účinný v boji proti špatným bakteriím a přemnožení kvasinek, takže je vynikající volbou pro ty, kteří trpí chronickými střevními infekcemi nebo přemnožením kvasinek.

Je jednoduše stravitelný a je plný živin

Kefír je lehce stravitelný a mohou si ho vychutnat lidé, kteří mají problémy s trávením laktózy, lepku nebo jiných mléčných výrobků. Tento produkt byl po staletí součástí stravy v zemích jako Rusko, Kazachstán a Arménie.

Popularita kefíru ve Spojených státech vzrostla poté, co jej do země zavedli přistěhovalci z Ruska a východní Evropy.

Kefír je lehce stravitelný a mohou ho konzumovat i ti, kteří mají problémy s trávením laktózy a dalších mléčných výrobků. Díky tomu je ideální volbou pro lidi s intolerancí laktózy nebo vegany.

Jak vyrobit kefír doma

Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, který se konzumuje po staletí. Je to probiotický nápoj s vysokým obsahem vitamínu B a dalších živin.

Pokud si chcete vyrobit vlastní, stačí vám mléko a neochucený jogurt s aktivními kulturami. Proces je podobný výrobě jogurtu, ale místo toho, abyste mléko nejprve zahřáli, necháte ho odležet

Proces výroby kefíru doma lze rozdělit do 3 základních kroků:

1) Příprava mléka

2) Kultivace mléka

3) Fermentace mléka

Je snadné vyrobit si kefír doma, pokud máte správné ingredience a vybavení. Vše, co musíte udělat, je smíchat dohromady mléko, vodu, cukr a kefírová zrna ve sklenici nebo nádobě s těsným víčkem. Nechte ho uležet na kuchyňské lince 24 hodin, aby zrna mohla tekutinu zkvasit a proměnit ji v kefír.

Kefírová zrna není těžké najít, protože je lze objednat online nebo nalézt v místním obchodě se zdravou výživou. V současné době existuje také mnoho společností, které je prodávají v hotových sadách, které jsou dodávány se všemi potřebami, které potřebujete k výrobě

Nejlepší veganské alternativy kefíru pro vegany, kteří nemohou pít mléčné výrobky

Kefír je oblíbená bezmléčná alternativa mléka. Vyrábí se fermentací kombinace kefírových zrn a vody, obvykle s přidaným ovocem nebo cukrem.

V obchodech dnes najdete mnoho veganských a vegetariánských alternativ kefíru. Některé z nejoblíbenějších jsou mandlové mléko, kokosové mléko, kešu mléko a ovesné mléko.

Nejlepší veganské alternativy kefíru jsou z kokosového, sójového, mandlového nebo rýžového mléka.

– Kokosový kefír je skvělou volbou bez mléčných výrobků pro vegany, kteří nesnášejí laktózu. Je také bohatý na probiotika a má jemnou sladkost, díky které je ideální ke snídani

– Sójový kefír je další bezmléčnou variantou pro vegany, kteří nemohou pít mléčné výrobky. Má konzistenci podobnou řeckému jogurtu a chutná jako zakysaná smetana

– Mandlový kefír se vyrábí smícháním mandlí s vodou nebo kokosovou vodou. Mandlové mléko obsahuje vitamín E, vápník, hořčík a draslík, které jsou základními živinami pro lidské tělo

– Kefír vyrobený z rýžového mléka je také vynikající volbou, protože obsahuje všechny výhody rýžového mléka s přidanými probiotickými výhodami

Nejlepší veganské alternativy kefíru jsou rýžové mléko, mandlové mléko, sójové mléko a kokosové mléko.

Nejlepším nemléčným kefírem je sójové mléko.

Závěrem je, že nejlepší veganský kefír k pití, pokud jste vegan, je Vitamix Vegan Kefír.

Výhody

Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, o kterém se říká, že má zdravotní přínosy. Vyrábí se přidáním kefírových zrn do mléka, což jsou bakterie a kvasinky, které přeměňují laktózu na kyselinu mléčnou. To mu pak dodává kyselou chuť a hustou konzistenci.

Kefír má mnoho zdravotních výhod, jako je zlepšení trávení a posílení imunity. Může také pomoci při hubnutí zvýšením pocitu plnosti po jídle.

Závěr

Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, který existuje již od starověku. Je to probiotický nápoj s mnoha zdravotními přínosy.

Závěrem lze říci, že kefír je nápoj s mnoha zdravotními přínosy a lze si ho vychutnat mnoha způsoby, aby vyhovoval vašim chuťovým pohárkům a životnímu stylu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!