Ájurvédský Dóšický Test: Orientační konstituční test [year]!

Ájurvédský Dóšický Test: Orientační konstituční test 2023!

Jak vám ajurvédský test může pomoci zlepšit vaše zdraví. ajurvédský test je jednoduchý kvíz, který vám pomůže určit váš tělesný typ a potraviny, které jsou pro vás nejlepší. Po absolvování kvízu si budete moci vytvořit individuální plán stravování a cvičení, který vám pomůže zůstat zdraví a vyrovnaní.

Ájurvédský test je jednoduchý kvíz, který vám pomůže určit váš tělesný typ a potraviny, které jsou pro vás nejvhodnější. Po absolvování kvízu si budete moci vytvořit individuální stravovací a cvičební plán, který vám pomůže zůstat zdraví a vyrovnaní.

Dóša test – orientační konstituční test

Dóša test je orientační test konstituce, který vám pomůže pochopit váš tělesný typ a potraviny, které jsou pro vás nejvhodnější. Test měří tři tělesné typy neboli dóši: Váta, Pitta a Kapha. Každý z těchto tělesných typů má jedinečný soubor vlastností, které ovlivňují zdraví člověka.

Po absolvování testu si budete moci vytvořit individuální stravovací a cvičební plán, který vám pomůže zůstat zdraví a vyrovnaní. Test dóš je vynikajícím způsobem, jak začít svou cestu k lepšímu zdraví.Jak to funguje – Dóša test

Ájurvéda je starobylá indická věda, podle níž můžeme dosáhnout optimálního zdraví a štěstí konzumací potravin vhodných pro naši konstituci. Zastánci této vědy věří, že každý z nás má jedinečnou kombinaci těchto tří dóš: Váta, Pitta a Kapha. Na základě těchto informací můžete určit svůj typ a zjistit, co je pro vás nejlepší, pokud jde o výběr potravin, cvičení a životní styl.

Po vyplnění dóšového kvízu obdržíte zprávu s výsledky svého tělesného typu. Pokud máte například mnoho charakteristik Váta, můžete trpět suchou pokožkou, fyzickou nestabilitou nebo občasným nedostatkem motivace. Protože lidé s vátou vyžadují zklidňující účinky, horká a těžká jídla mohou způsobit pocit přetížení nebo nadměrné plnosti.

Ve zprávě naleznete seznam všech potravin, které jsou pro váš tělesný typ nejvhodnější, s vysvětlením ke každému výběru potravin. Tyto informace vám mohou pomoci porazit nemoci, zvýšit hladinu energie a podpořit lepší spánek. Může také poskytnout přehled o tom, jak konkrétní potraviny ovlivňují vaši mysl a tělo.

Jakmile budete vědět, jakou máte konstituci a jaké typy stravy a cvičení jsou pro ni nejpříznivější, můžeme pro vás vytvořit individuální cvičební a stravovací plán, abyste mohli dosáhnout optimálního zdraví a štěstí prostřednictvím vyvážených stravovacích návyků a vhodné fyzické aktivity.

Na co si dát pozor při Ayurveda Testu Dosha

Dóša test je jednoduchý kvíz, který vám pomůže určit váš tělesný typ a potraviny, které jsou pro vás nejvhodnější. Během kvízu budete odpovídat na otázky o sobě a svých tělesných vlastnostech; některé příklady zahrnují:

– Byly vám někdy diagnostikovány úzkosti, deprese nebo cukrovka?

– Spíte každou noc alespoň 6 hodin?

– Dáváte přednost teplému nebo chladnému počasí?

Po vyplnění kvízu obdržíte individuální zprávu, která ukáže, která ze tří dóš – váta, pitta nebo kapha – ve vašem těle převládá. Tyto informace vám pomohou vytvořit individuální výživový plán, který bude odpovídat vašim specifickým zdravotním potřebám. Může také naznačit, jak určité potraviny ovlivňují vaši mysl a tělo.

Zajímá vás vaše konstituce?

Tento test vám pomůže zjistit, která ze tří dóš – Váta, Pitta, Kapha – je ve vaší osobnosti nejvýznamnější. Výsledky vám mohou pomoci upravit váš životní styl a stravu tak, abyste si udrželi optimální zdraví. Většina lidí má dvojí konstituci dóš, ale je také možné mít typ tří dóš.

Proč si tedy test neudělat a nezjistit o sobě více?Váta, Pitta a Kapha – stručný úvod

Ájurvéda je tradiční indický medicínský systém. Praktikuje se již několik tisíc let. Podle této lékařské tradice existují tři klíčové dimenze, které je třeba brát v úvahu při posuzování zdraví: typ těla, konstituce a aktuální stav. V závislosti na těchto dimenzích, je člověk klasifikován jako typ Váta, Pitta nebo Kapha.Tyto tři typy jsou určeny převahou jedné nebo několika tělesných tkání. Typ Váta je definován převahou vzduchu a prostoru, u typu Pitta převládá oheň, zatímco u typu Kapha převládá voda.K tomu, že u člověka převládá Váta, Pitta nebo Kapha, může přispívat řada faktorů, které však nejsou důležité

Váta (éterická): Vzdušný, lehký, studený, suchý a nevýrazný. Převaha elementu vzduchu se projevuje duševním stresem a úzkostí, bojácností a nervozitou. Na extrémní úrovni se může projevit jako neklid, nudaváta řídí všechny pohyby v těle, včetně krevního oběhu a dýchání. Řídí také nervové impulzy. Nerovnováha váty může vést k suché pokožce, špatnému zraku, nespavosti nebo nadměrnému snění během spánku, lámavým nehtům a vlasům, zácpě nebo průjmu, úzkostným poruchám a astmatu.

Příznaky nadměrné váty jsou:suchostkůže, vlasů a nehtů; drsnost loktů, kolen a chodidel. Jazyk má na hřbetní straně obvykle drsnou nebo popraskanou strukturu.

Pitta (oheň): Pitta řídí metabolické funkce zahrnující trávení, vstřebávání, acidobazickou rovnováhu a přeměnu. Řídí také tělesnou teplotu. Příliš mnoho ohně se může projevit jakodlouhodobá zánětlivá reakce, špatná nálada a nadměrná touha po smyslovém uspokojení. To může vést k pálení žáhy, vředům, překyselení, vyrážkám a jiným kožním onemocněním, návalům horka během menopauzy nebo menstruace, nespavosti z nočních můr nebo z přílišné bdělosti během spánku.

Příznaky nadváhy jsou:zčervenánína kůži, v očích a obličeji; pocit pálení na rukou a nohou; oteklá kůže. Jazyk má na špičce obvykle žlutý nebo oranžový nádech.

Kapha (voda): Kapha řídí aspekty, jako je imunita, odolnost vůči infekcím, rovnováha tekutin a mazání . Zajišťuje také strukturu našich tkání a kloubů. Příliš mnoho kaphyse může projevovat sklonem k častému nachlazení, ucpáním dutin a nadměrnou chutí k jídlu. To může vést k letargii, lenosti, přejídání a přibývání na váze.

Příznaky nadváhy jsou:nadměrná žízeň; opuchlé oči (v důsledku zadržování vody); bolesti v dolní části zad.

Závěrem

Ájurvédský test je jednoduchý kvíz, který vám pomůže určit váš tělesný typ a potraviny, které jsou pro vás nejvhodnější. Po absolvování kvízu si budete moci vytvořit individuální stravovací a cvičební plán, který vám pomůže zůstat zdraví a vyrovnaní. Dóša test – orientační test konstituce – je vynikajícím způsobem, jak začít svou cestu k lepšímu zdraví. Jak to funguje – test dóš: Ájurvéda je starobylá indická věda, která věří, že optimálního zdraví a štěstí můžeme dosáhnout konzumací potravin odpovídajících naší konstituci. Zastánci této vědy věří, že každý z nás má jedinečnou kombinaci tří dóš: Váta, Pitta a Kapha. Na základě těchto informací můžete určit svůj typ a najít

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend