Bolesti u dětí: Příznaky, Příčiny & Úleva od bolesti!

Bolesti u dětí: Příznaky, Příčiny & Úleva od bolesti!

Růstová bolest je běžný a běžně nepochopený stav, který děti zažívají. Může to být důsledek fyzických změn, jako je puberta, ale může to být také výsledek emočních změn nebo změn chování.

Nejdůležitější věcí, kterou mohou rodiče udělat, aby pomohli svým dětem vyrovnat se s těmito změnami, je podpořit je svým vlastním způsobem. Jedním ze způsobů, jak toho mohou dosáhnout, je mluvit s nimi o tom, čím procházejí, a pomáhat jim najít způsoby, jak tyto pocity zvládnout.

Rodiče by také měli povzbuzovat své děti, aby mluvily o tom, co se s nimi děje, aby své pocity nedusily a nezpůsobovaly si více stresu.

Co je růstová bolest a proč ji děti pociťují?

Růstové bolesti jsou běžnou zkušeností dětí, když se vyvíjejí. Je to pocit nepohodlí nebo tlaku v těle, který může být způsoben čímkoli od drobných fyzických změn až po velké životní události.

Růstové bolesti mohou děti pociťovat dříve, než dosáhnou svých vývojových milníků, jako je chůze nebo mluvení. Může se také stát, když dítě dosáhlo vývojového milníku a zažívá změnu ve svém těle. Děti mohou pociťovat růstovou bolest, když nejsou připraveny přijmout změnu, například když se teprve učí chodit, ale očekává se, že začnou chodit samy.

Růstové bolesti jsou často nepříjemné a mohou někdy vést k pláči, záchvatům vzteku nebo odstoupení od aktivit. Rodiče by se měli snažit minimalizovat růstové bolesti tím, že dají dětem čas o samotě a nebudou je zahlcovat příliš mnoha novými věcmi.

Příčiny

Růstové spurty jsou pro batolata často bolestivé. Milníky pro batolata jsou poznamenány růstem jejich těla a mnoho rodičů těžko zvládá bolest, která je s tím spojena.

Příčiny růstových bolestí mohou být různé, ale ve všech případech je společný jmenovatel – dítě ještě není připraveno zvládat změny, ke kterým v těchto obdobích dochází.

Příčina růstové bolesti může být způsobena řadou faktorů, jako jsou:

– Nová jídla a nápoje

– Více fyzické aktivity

– Nové společenské příležitosti

– Změny spánkových cyklů

Rozdíl mezi bolestí a zraněním

Růstový spurt je běžný stav, který zažívá mnoho dětí. Obvykle začíná ve věku 2 nebo 3 a trvá asi 6-9 měsíců. Růstový spurt může způsobit bolest kloubů, svalů a vazů.

Příznaky rostoucího spurtu:

– Bolest v kloubech

– Bolest vazů

– Bolest svalů

Jak pomoci od bolestí

Rodiče se často obávají, že když svému dítěti pomáhají, dělají špatně. Obávají se, že způsobí více škody než užitku.

Nejlepší způsob, jak pomoci s bolestí růstu, je vyhnout se přehnané reakci a místo toho se zaměřit na pozitivní aspekty pomoci svému dítěti. Místo toho, abyste se soustředili na to, co neděláte, zkuste přemýšlet o tom, co můžete pro své dítě udělat.

Druhy léčby, které můžete vyzkoušet doma

Nízká výška nebo zakrnělý růst u dětí je stav, který může mít mnoho příčin. Může to být způsobeno podvýživou, genetickými faktory a faktory životního prostředí. Nejběžnější léčbou nízké výšky nebo zaostalého růstu u dětí je poskytnout jim dobrou stravu a přístup k pravidelné fyzické aktivitě.

I když to může být nejběžnější léčba, existují i jiné způsoby léčby, které můžete vyzkoušet doma, abyste problém napravili. Tyto zahrnují:

– Zvýšení množství bílkovin v jejich stravě

– Zvýšení příjmu vápníku a vitamínu D

– Poskytování mateřského mléka, pokud jsou starší než 6 měsíců

V případě dětí nízkého vzrůstu rodiče často stojí před dilematem, jakou léčbu svým dětem dopřát.

Existuje několik různých možností, pokud hledáte pomoc při léčbě dětí s nízkou výškou. První možností je najmout soukromého ortopeda. To však může být poměrně drahý a časově náročný proces.

Druhou možností je najmout si fyzioterapeuta nebo dětského lékaře, který se specializuje na pacienty s nízkou tělesnou výškou. Tato možnost je cenově dostupnější, ale nemusí být vždy možné najít poblíž.

Třetí možností je využít on-line službu, která poskytuje asistenci při ošetření v nízké výšce, jako je fyzikální terapie a konzultace s lékaři, kteří se na tyto stavy specializují.

Někdy je těžké sledovat, jak vaše dítě roste a mění se, zvláště když se mu nedostává pozornosti a lásky, jaké si zaslouží. Jako rodiče však musíme pochopit, že růst dětí je přirozený a my bychom měli být u toho, abychom je podporovali.

Je důležité, aby rodiče věděli, jak řídit růst svého dítěte, aby to nezranilo jejich sebevědomí nebo pocity nedostatečnosti. Rodiče mohou svým dětem pomoci tím, že zajistí dostatek spánku, zdravé jídlo a pravidelné cvičení.

Jako rodiče je pro nás jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci našim dětem vyrovnat se s bolestí rychlého růstu, otevřeně s nimi o tom mluvit.

Jak se vypořádat s náhlými růstovými bolestmi vašeho dítěte v pubertě

Růstové bolesti jsou v pubertě častým jevem. Není to nic neobvyklého, že děti zažívají během růstu bolest. Některé děti mohou cítit bolest kloubů, svalů a kostí. Tento nepříjemný pocit však obvykle trvá několik týdnů, než odezní.

Některé děti si možná ani neuvědomují, že tyto růstové bolesti zpočátku zažívají, a že něco není v pořádku, si všimnou, až když se jim o tom zmíní jejich rodiče nebo učitelé. Je důležité vědět, kdy vaše dítě zažívá tyto růstové bolesti, abyste mohli podniknout vhodné kroky, které mu pomohou překonat jeho nepohodlí.

Jak se vypořádat s rostoucí bolestí v pubertě přirozenou cestou

Puberta je obdobím růstu a změn, které mohou být někdy bolestivé. Existuje mnoho způsobů, jak se vypořádat s bolestí v pubertě, ale je důležité vědět, jaký typ bolesti zažíváte, a podniknout správné kroky.

Puberta je obdobím změn, růstu a bolesti. Může být obtížné vypořádat se se změnami ve vašem těle během tohoto časového období. Je důležité vědět, jaký typ bolesti zažíváte, a podniknout správné kroky.

Mnoho lidí najde úlevu od své bolesti pomocí některých z těchto 6 tipů, jak se vypořádat s bolestmi v pubertě:

 1. Cvičit pravidělně
 2. Jíst zdravě
 3. Dejte si pauzu od sociálních sítí
 4. Používejte aromaterapeutické oleje
 5. Dostatečně se vyspat
 6. Zaměřte se na školní úkoly nebo jiné aktivity

Kdy je čas, aby vaše dítě navštívilo lékaře?

Kdy je čas, aby vaše dítě navštívilo lékaře? To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů. Mnoho rodičů si klade otázku, kdy je vhodné vzít své děti k lékaři na lékařskou pomoc.

Je mnoho situací, kdy by rodiče měli vzít své děti k lékaři, i když si nemyslí, že je s nimi něco v nepořádku. Zde jsou některé z nejčastějších důvodů:

První a nejzřetelnější by bylo, pokud má dítě úraz nebo nemoc, ať už je to vážné nebo ne. Dalším častým důvodem by bylo, pokud mají nějaké příznaky, které by mohly naznačovat nemoc nebo zranění, jako je bolest v neobvyklých oblastech nebo horečka bez jakékoli jiné zjevné příčinyA konečně, pokud má vaše dítě nějaké neobvyklé změny chování, jako jsou změny nálady a sebevražedné myšlenky, bylo by nejlepší zajít na místní pohotovost.

5 nejčastějších růstových chorob v pubertě a jak je můžete překonat:

 1. Akné
 2. Hirsutismus
 3. Syndrom polycystických vaječníků (PCOS)
 4. Řídnutí vlasů a vypadávání vlasů
 5. Kožní problémy, jako je ekzém, lupénka a akné

Závěr

Růstové bolesti jsou normální součástí dětství, ale mohou být pro děti těžké. Rodiče by měli svým dětem v těchto chvílích pomoci.

Děti vyrůstají způsobem, který je tak přirozený, ale pro rodiče to nemusí být snadné. Může být těžké vidět, jak vyrůstají z miminek na teenagery a pak na dospělé.

Fyzické projevy dospívání dětí mohou být bolestivé i pro rodiče. Se změnami v jejich vzhledu a chování je těžké se vyrovnat a někdy se může zdát, že dítě úplně přestalo poslouchat pokyny rodičů.

Jak děti rostou, je důležité, aby rodiče chápali, co od nich jejich dítě potřebuje, když procházejí různými milníky v životě. Toto porozumění jim pomůže vyvinout komunikační strategie, které jim pomohou snadno překonat tyto obtížné fáze.

Bolesti růstu jsou normální součástí dětství, ale mohou být pro děti těžké. Rodiče musí svým dětem v těchto časech pomoci tím, že budou trpěliví a budou je podporovat.

Závěrem lze říci, že rodiče by si měli být vědomi vývoje svého dítěte a povzbuzovat je k aktivitám, které je udrží aktivní a zdravé. Měli by si také být jisti, že stanoví limity na čas strávený u obrazovky a pracovní aktivity, aby jejich děti mohly prosperovat jak fyzicky, tak psychicky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend