Horkost v těle bez teploty: Jak vám může pomoct TČM

Horkost v těle bez teploty: Jak vám může pomoct TČM

Pokud máte v těle horko bez odpovídajícího zvýšení teploty. TČM je holistický přístup k medicíně, který může pomoci identifikovat a řešit základní příčinu vašich příznaků, místo aby se zabýval pouze léčbou samotných příznaků.

Tradiční čínská medicína (TCM) je holistický přístup k medicíně, který může pomoci identifikovat a řešit příčinu vašich příznaků, nikoli pouze léčit samotné příznaky. TCM je známá již více než 5 000 let a v Číně se používá jako léčebné umění přinejmenším od dob dynastie Qin. Jednou z jejích hlavních zásad je používat co nejméně léků, aby se dosáhlo maximálního účinku při minimálním poškození. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak byste mohli využít TCM, pokud máte horečku bez zvýšené teplotyve vašem těle.

Horečka bez teploty je jedním z nejčastěji se vyskytujících příznaků v čínské medicíně (a moderní západní medicíně). Horečka je, když dojde ke zvýšení teploty nad normální úroveň, ale sama o sobě mnoho neznamená. Horečka však obvykle ukazuje na něco jiného včetně infekce nebo zánětu v těle, které je třeba léčit. Než se podíváme na to, jak může TCM pomoci při tomto příznaku, probereme si nejprve několik základních faktů o horečce a o tom, co pro vás znamená.

Většina horeček je způsobena infekcemi, které jsou buď bakteriální, nebo virové, takže pokud máte horečku bez odpovídajícího zvýšení teploty, pak může být stále způsobena nějakou základní infekcí.

4 ÚČINNÉ TIPY JAK SNÍŽIT HORKOST V TĚLE

1. Návaly horka – když je příliš horko

Podle oficiální klasifikace u nás stále není uznána jako samostatná nemoc. Návaly horka, tedy přechodný nával horka a pocení, jsou jedním z nejčastějších potíží, které ženy v menopauze zažívají.

2. Skutečnou diagnózu lze stanovit až zde!

Jak k tomu přistupuje TČM? Obrovský důraz na ženský reprodukční systém (muži se tak výrazně neprojevují). Návaly horka jsou obvykle způsobeny poruchami proudění čchi v orgánovém poli dělohy (nikoliv dělohy samotné!) nebo jater (stagnace jaterní čchi) nebo obojího (disharmonie mezi játry a dělohou). A ještě jednou: NE všechno se vykládá fyzicky. Jak již víte, TCM je do značné míry o vztahu mezi fyzickým a duchovním. Návaly horka se obvykle objevují v období stresu nebo životní stagnace, takže pokud nechce jít cestou tradiční čínské medicíny, doporučila bych si o tom promluvit s lékařem /psychologem/ tlu.

3. Zbavte se horka!

Možnosti léčby se v TČM obecně dělí na „ochlazování“ (při nadbytku tepla) a „zahřívání“ (při jeho nedostatku). Návaly horka, které vznikají z nedostatku, lze léčit vyživováním čchi a krve konzumací zahřívacích potravin, jako je maso, zázvor, česnek, cibule, skořice, červené datle atd. Návaly horka způsobené nadbytkem tepla by se měly léčit jeho snížením(vyhýbání se kořeněným, kyselým a smaženým jídlům, horkým nápojům, fyzická aktivita) a podpora odvodu tepla (potní terapie).

4. Návaly horka: netrpte v tichosti!

Nyní víte, jak rozpoznat a léčit své návaly horka pomocí TČM! Nejlepší je jim předcházet péčí o sebe a svůj životní styl. Návaly horka netrvají věčně – po menopauze obvykle zcela vymizí. Na TCM je ještě jedna skvělá věc: prevence funguje lépe než léčba, takže by bylo dobré přijít na kontrolu co nejdříve, pokud si všimnete překážek na cestě životem nebo jiných příznaků, které vám nedovolují žít naplno!

Nejlepší je jim předcházet péčí o sebe a svůj životní styl. Návaly horka netrvají věčně – po menopauze obvykle zcela vymizí. TCM má ještě jednu skvělou vlastnost: prevence funguje lépe než léčba, takže by bylo dobré přijít na kontrolu co nejdříve, pokud si všimnete překážek na své životní cestě nebo jiných příznaků, které vám nedovolují žít naplno! Návaly horka jsou způsobeny poruchami proudění čchi (energie) v děloze (nikoliv v děložním) nebo játra, a proto je důležité navštívit lékaře TCM. Návaly horka lze léčit vyživováním čchi a krve zahřívacími potravinami, jako je maso, zázvor, česnek, cibule, skořice a červené datle!

Návalům horka nejlépe předejdete tím, že budete pečovat o sebe a svůj životní styl. Návaly horka netrvají věčně – po menopauze obvykle zcela vymizí. Na tradiční čínské medicíně je skvělá ještě jedna věc: prevence funguje lépe než léčba, takže by bylo dobré přijít na kontrolu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via