Kvasinka na kůži u dětí: Příčiny & Léčba [i přírodní]

Kvasinka na kůži u dětí: Příčiny & Léčba [i přírodní] 2023!

Kvasinkové infekce jsou způsobeny druhem plísně zvané Candida a mohou se vyskytnout v kterékoli části těla. Mezi příznaky patří svědění, zarudnutí a bolestivost a infekci lze léčit antibiotiky nebo antimykotiky.

Příznaky kvasinkové infekce, které byste neměli ignorovat

Pokud se u vás objeví některý z následujících příznaků, měli byste okamžitě navštívit lékaře:

– Vyrážka na kůži, která je červená a svědí

– Otok a bolestivost kůže

– Pálení při močení

Různorodé příznaky

Věděli jste, že přerostlé kvasinky jsou jedním z nejčastějších problémů u dětí? Příznaky mohou zahrnovat zarudnutí v záhybech, seboroickou dermatitidu, soor (bílé práškové povlaky na tvářích, jazyku a patře) a zažívací potíže. Pokud se u vašeho dítěte vyskytne některý z těchto problémů, obraťte se na lékaře.ložiska kvasinek ve tvaru mince

Pokud se u vašeho dítěte vyskytne některý z těchto příznaků, neváhejte kontaktovat svého lékaře. Přemnožené kvasinky lze často léčit jednoduchou změnou stravy nebo předepsaným lékem. Proto nečekejte – vyhledejte pomoc ještě dnes!

Kvasinkové infekce u dětí mohou způsobovat různé příznaky. V některých případech se u dítěte nemusí projevit vůbec žádné příznaky. V jiných případech může mít dítě vyrážku, svědění a/nebo výtok z pochvy nebo penisu. Příznaky se mohou lišit v závislosti na věku dítěte a na tom, která část těla je infikována.

Příčiny

Imunitní systém dítěte může být oslaben v důsledku řady příčin, včetně stresu, špatné stravy, nemoci, užívání antibiotik a antikoncepčních pilulek. Pokud je imunitní systém oslabený, může dojít k přemnožení kvasinek.

Existuje také řada věcí, které mohou zvýšit pravděpodobnost, že dítě dostane kvasinkovou infekci. Patří mezi ně nošení přiléhavého oblečení nebo spodního prádla, používání voňavých mýdel nebo pracích prostředků a plavání v bazénech, které nejsou ošetřeny chlorem.

Mohou zato střeva?

Střeva jsou často považována pouze za žaludek a střeva, ale ve skutečnosti se jedná o složitý systém, který zahrnuje mnoho různých orgánů. Střeva jsou zodpovědná za trávení potravy, získávání živin z potravy a vylučování odpadu. Hraje také důležitou roli v imunitním systému.

Existují určité důkazy, že může existovat souvislost mezi střevem a přemnožením kvasinek u dětí. Jedna studie zjistila, že děti, které měly v minulosti gastrointestinální problémy, měly větší pravděpodobnost přemnožení kvasinek. Jiná studie zjistila, že léčba střevních problémů antibiotiky může pomoci zlepšit příznaky kvasinkové infekce u dětí.

Je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se zjistilo, zda existuje souvislost mezi střevními potížemi a přemnožením kvasinek u dětí. Pokud máte podezření, že vaše dítěmá střevní potíže, obraťte se na svého lékaře.

Existuje řada různých způsobů léčby kvasinkové infekce u dětí. V mnoha případech může být léčba jednoduchá a zahrnuje užívání volně prodejných antimykotických léků. Mohou však nastat případy, kdy dítě potřebuje navštívit lékaře, který mu předepíše léky na předpis.

Pokud se domníváte, že vaše dítě trpí kvasinkovou infekcí, obraťte se na svého pediatra, který vám stanoví diagnózu a léčbu.

Jak zredukovat kvasinku u dětí

Existuje řada různých způsobů, jak snížit riziko kvasinkových infekcí u dětí. Některé jednoduché tipy zahrnují:

  • Ujistěte se, že nosí volné oblečení a spodní prádlo
  • Vyhýbání se parfémovaným mýdlům a čisticím prostředkům
  • Neplavat v bazénech, které nejsou ošetřeny chlorem

Pokud již vaše dítě kvasinkovou infekcí trpí, existuje řada léčebných postupů, které mohou pomoci. Léčba obvykle zahrnuje užívání volně prodejných antimykotických léků. V některých případech však může být nutné, aby dítě navštívilo lékaře, který mu předepíše léky na předpis.

Pokud se domníváte, že vaše dítě trpí kvasinkovou infekcí, obraťte se na svého pediatra, který stanoví diagnózu a léčbu.

Přírodní způsoby léčby

Existuje mnoho přírodních způsobů léčby kvasinkových infekcí, které lze použít k úlevě od jejich příznaků. Patří mezi ně:

– Jablečný ocet: Přidejte lžíci jablečného octa do sklenice vody a pijte dvakrát denně.

– Česnek: Snězte každý den jeden nebo dva stroužky česneku.

– Kyselina boritá: Jednou denně po dobu sedmi dnů si do pochvy vložte čípek s 600 mg kyseliny borité.

– Kokosový olej: Dvakrát až třikrát denně naneste na postižené místo kokosový olej.

Jak zabránit vzniku kvasinkových infekcí?

Kvasinkovým infekcím můžete předcházet mnoha způsoby. Mezi nejúčinnější patří:

– Udržujte oblast genitálií čistou a suchou

– Vyhýbat se nošení těsného oblečení nebo spodního prádla

– Omezit množství cukru ve stravě

– Nepoužívejte na oblast genitálií drsná mýdla nebo parfémy

Závěrem

Jak tedy snížit pravděpodobnost, že vaše dítě dostane kvasinkovou infekci? Existuje řada různých způsobů, jak toho dosáhnout, včetně

– Noste volné oblečení a spodní prádlo

– Vyhýbejte se parfémovaným mýdlům

Pokud již vaše dítě kvasinkovou infekci má, existuje řada léčebných postupů, které mohou pomoci. Léčba obvykle zahrnuje užívání volně prodejných antimykotických léků. V některých případech však může být nutné, aby vaše dítě navštívilo lékaře, který mu předepíše léky na předpis. Pokud se domníváte, že vaše dítě trpí kvasinkovou infekcí, obraťte se na svého pediatra, který stanoví diagnózu a léčbu. Nakonec existuje mnoho přírodních způsobů léčby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend