Výron nártu: Rady Pro Léčbu & Úlevu Od Bolesti!

Výron nártu: Rady Pro Léčbu & Úlevu Od Bolesti! 2023

Vymknutý nárt může být skutečnou bolestí – a to doslova. Je to jedno z nejčastějších zranění a může se stát každému, bez ohledu na věk nebo úroveň aktivity. Pokud jste si podvrtli nárt, nepanikařte! 

Existuje spousta věcí, které vám pomohou zmírnit bolest nártu a urychlit proces hojení

Postupujte podle těchto jednoduchých rad a za chvíli budete zase na nohou!

  • Odpočinek: Prvním a nejdůležitějším krokem je odpočinek nártu. Nezatěžujte ho a snažte se ho udržovat co nejvíce ve zvýšené poloze. 
  • Ledujte: Přikládejte led na postižené místo po dobu 20 minut několikrát denně. To pomůže snížit otok a bolest. 
  • Komprese: Použijte elastickou bandáž nebo kompresní ponožku, která pomůže podepřít poraněný nárt a zabrání dalšímu otoku. 
  • Úleva od bolesti: Užívejte volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibalgin nebo paracetamol, které pomáhají zmírnit bolest. 
  • Fyzikální terapie: Jakmile otok ustoupí, můžete začít provádět jednoduchá cvičení na protažení a posílení svalů kolem nártu. 
  • Vyzkoušjete jednu z babských rad pro snížení otoku.

To pomůže urychlit proces hojení a předejít budoucím zraněnímPokud se budete řídit těmito jednoduchými radami, váš vyvrtnutý nárt se rychle uzdraví! Pokud však bolest přetrvává nebo se zhoršuje, je důležité vyhledat lékaře. Ten vám bude schopen poskytnout konkrétnější plán léčby a vyloučit další možné problémy.

Nezapoměňte vyhledat odbornou pomoc!

Podvrtnutý nárt nebo kotník je časté zranění, ale to neznamená, že je vždy snadné se s ním vypořádat. Pokud je bolest silná nebo trvá déle než několik týdnů, určitě navštivte lékaře. Ten vám pomůže najít nejlepší způsob léčby kotníku a postaví vás zpět na nohy!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend