Alkoholická polyneuropatie: Příznaky, Léčba & Prevence!

Alkoholická polyneuropatie: Příznaky, Léčba & Prevence!

Alkoholická polyneuropatie je závažnou komplikací dlouhodobého zneužívání alkoholu. Jedná se o typ poškození nervů, které postihuje ruce, nohy a trup. Mezi příznaky patří slabost, necitlivost, brnění a bolest. Neléčená alkoholická polyneuropatie může způsobit invaliditu, a dokonce i smrt.

Co je alkoholická polyneuropatie

Alkoholická polyneuropatie je závažnou komplikací dlouhodobého zneužívání alkoholu. Alkoholická polyneuropatie je typ poškození nervů, které postihuje ruce, nohy a trup. Alkoholická polyneuropatie může způsobit invaliditu a dokonce i smrt, pokud se neléčí. Alkoholická polyneuropatie vzniká při zánětu nebo poškození nervů v důsledku dlouhodobého pití velkého množství alkoholu. Alkoholické neuropatie jsou běžné u lidí, kteří pijí více než 3 litry denně po dobu 10 let nebo déle, což jsou přibližně 2 pinty (1 pinta se rovná 1/2 galonu) každý den po dobu 20 let nebo 4 pinty denně po dobu 5 let. Alkoholici nemusí mít žádné příznaky, dokud se u nich nerozvine alkoholová neuropatie, protože jejichopilost jim brání cítit bolest. Alkoholická neuropatie může také souviset s nedostatkem thiaminu (vitaminu B1), který je u alkoholiků častý, protože jejich špatná strava postrádá dostatečný příjem vitaminu. Alkoholická neuropatie se obvykle rozvíjí po 10 letech nadměrného pití alkoholu, ale může se rozvinout dříve nebo později v závislosti na tom, kolik alkoholu člověk vypije. Nejčasnějšími příznaky jsou brnění, necitlivost a ztráta hmatu v rukou a nohou, po nichž následuje slabost rukou a nohou, pokud nejsou léčeny. Kombinace těchto příznaků se projeví v závislosti na tom, kde dojde k poškození nervu. Neléčená alkoholická polyneuropatie může způsobit invaliditu nebo smrt. Alkoholické neuropatie se diagnostikují pomocí fyzikálního vyšetření.

Jak vzniká alkoholová polyneuropatie

Alkoholická polyneuropatie vzniká v důsledku dlouhodobého nadměrného požívání alkoholu. Dochází při ní k poškození a zánětu nervů na rukou, nohou a trupu. Alkoholici nemusí pociťovat žádnou bolest, dokud stav nepostoupí a nezpůsobí invaliditu nebo smrt. Alkoholická polyneuropatie může být také způsobena nedostatkem vitaminu B1, který je běžný u alkoholiků, kteří mají špatnou stravu. Alkoholická polyneuropatie se obvykle vyvine po 10 letech pití alkoholu, ale může se objevit dříve nebo později v závislosti na množství konzumovaného alkoholu. Nejčasnějšími příznaky jsou brnění, necitlivost a ztráta hmatu v rukou a nohou. Pokud se neléčí, vzniká alkoholická polyneuropatie.

Příznaky

Příznaky alkoholické polyneuropatie se mohou lišit v závislosti na tom, které nervy jsou postiženy. Nejčastějšími příznaky jsou

-Slabost

-Necitlivost

-Brnění

-Bolest

Tyto příznaky se mohou projevovat v různých částech těla v závislosti na tom, které nervy jsou poškozeny. Alkoholická polyneuropatie může způsobit invaliditu nebo dokonce smrt, pokud se neléčí.

Prevence

Umírněné pití je nejlepší prevencí alkoholové polyneuropatie. Omezení příjmu alkoholu na 2 nápoje denně u mužů a 1 nápoj denně u žen může pomoci zabránit poškození nervů. Alkoholici by také měli dbát na to, aby měli ve stravě dostatek thiaminu (vitaminu B1), protože nedostatek tohoto vitaminu může přispívat ke vzniku alkoholové neuropatie. Může být nutné užívat doplňky stravy s thiaminem, aby se nahradil nedostatek této živiny ve stravě. Alkoholici by také měli dbát na to, aby se zdravě stravovali a měli dostatek pohybu, protože obojí může pomoci snížit riziko vzniku alkoholové polyneuropatie.

Léčba

Alkoholickou polyneuropatii lze léčit různými metodami v závislosti na závažnosti stavu. Léčba může zahrnovat:

-Odpočinek

-Fyzikální terapie

-Léky proti bolesti

Protizánětlivé léky

-Doplňky vitaminu B1

-Nervové blokády

-Chirurgický zákrok

Pro lidi s alkoholovou polyneuropatií je nezbytný odpočinek, protože umožňuje tělu se uzdravit. Fyzikální terapie může pomoci zlepšit sílu a pohyblivost lidí s tímto onemocněním. Léky proti bolesti mohou pomoci zmírnit bolest, zatímco protizánětlivé léky mohou pomoci snížit zánět. Doplňky vitaminu B1 mohou být nezbytné k prevenci nedostatku této živiny u alkoholiků. K léčbě závažných případů alkoholické polyneuropatie mohou být nezbytné nervové blokády a chirurgický zákrok.

Co byste měli vědět o alkoholové polyneuropatii:

– Alkoholická polyneuropatie je stav, který je důsledkem dlouhodobého nadměrného užívání alkoholu.

– Alkoholická polyneuropatie může být také způsobena nedostatkem vitaminu B1.

– Alkoholická polyneuropatie se obvykle rozvíjí po 10 letech pití alkoholu, ale může se objevit dříve nebo později v závislosti na množství konzumovaného alkoholu.

– Nejčasnějšími příznaky jsou brnění, necitlivost a ztráta hmatu v rukou a nohou.

– Neléčená alkoholická polyneuropatie může způsobit invaliditu nebo dokonce smrt.

– Alkoholici by měli dbát na to, aby měli ve stravě dostatek thiaminu (vitaminu B1), protože

Závěrem

Alkoholická polyneuropatie je stav, který je důsledkem dlouhodobého nadměrného užívání alkoholu. Alkoholici by měli dbát na to, aby měli ve stravě dostatek thiaminu (vitaminu B1), protože nedostatek této živiny může přispívat ke vzniku alkoholové neuropatie. Může být nutné užívat doplňky stravy s thiaminem, aby se nahradil nedostatek této živiny ve stravě. Alkoholici by také měli dbát na zdravou stravu a dostatek pohybu, protože obojí může pomoci snížit riziko vzniku alkoholové polyneuropatie. Alkoholickou polyneuropatii lze léčit různými metodami v závislosti na závažnosti stavu. Léčba může zahrnovat odpočinek, fyzikální terapii, léky proti bolesti, protizánětlivé léky, vitamín B1, nervové blokády a chirurgické zákroky. Alkoholická polyneuropatie se obvykle rozvíjí po 10 letech pití alkoholu, ale může se objevit dříve nebo později v závislosti na množství konzumovaného alkoholu. Alkoholická polyneuropatie má mnoho příznaků včetně slabosti, necitlivosti, brnění a bolesti, které se mohou lišit podle toho, které nervy jsou postiženy. Alkoholická polyneuropatie může způsobit invaliditu nebo dokonce smrt, pokud se neléčí. Alkoholici by měli dbát na zdravou stravu a dostatek pohybu, protože obojí může pomoci snížit riziko vzniku tohoto onemocnění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.