Jak rychle vyléčit opary v ústech!

Jak rychle vyléčit opary v ústech!


Opary v ústech, známé také jako horečnaté puchýře, jsou běžnou virovou infekcí. Podle Mayo Clinic se u většiny lidí s opary vyskytnou během života čtyři až pětkrát. Opary sice nejsou nebezpečné, ale mohou být poměrně bolestivé a nepříjemné. V tomto příspěvku na blogu vám poskytneme několik tipů, jak rychle vyléčit opary v ústech.

Proč se mi dělají opary v puse?

Opary jsou způsobeny virem herpes simplex (HSV). Tento virus je vysoce nakažlivý a může se šířit přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo sdílením nádobí, ručníků či holicích strojků. Jakmile se jednou nakazíte virem HSV-1, zůstává ve vašem těle po celý život.

Jak poznat opar v puse od aftu v puse?

Ústní vředy jsou otevřené rány, které se mohou vyskytovat na jazyku, vnitřní straně tváří nebo na dásních. Obvykle jsou bolestivé a mohou ztěžovat jídlo nebo pití. Opary jsou naopak puchýře naplněné tekutinou, které se obvykle tvoří na rtech nebo v jejich okolí. Mohou se objevit také uvnitř nosu nebo na bradě.

Jak vyléčit opary v puse

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zmírnili bolest oparu a urychlili proces hojení. Volně prodejné lokální přípravky, jako jsou krémy a masti, mohou pomoci znecitlivit bolest a rychleji vyléčit opary. Někteří lidé zjistili, že přikládání ledu nebo teplého vlhkého hadříku na opar pomáhá zmírnit bolest. Předejít dalším nepříjemnostem může pomoci také konzumace měkkých potravin a vyhýbání se kyselým nebo kořeněným jídlům 

Pokud se u vás opary vyskytují často, můžete přijmout některá preventivní opatření. antivirové léky mohou pomoci snížit délku trvání a četnost výskytu oparu. Vyhýbání se spouštěcím potravinám a zvládání úrovně stresu může rovněž pomoci předcházet oparům.

Závěr 

Opary mohou být bolestivé a nepříjemné, ale existuje několik věcí, které vám pomohou zmírnit bolest a urychlit proces hojení. Volně prodejná lokální léčba, jako jsou krémy a masti, může pomoci ztlumit bolest a rychleji vyléčit opary. Pokud se u vás opary vyskytují často, můžete přijmout některá preventivní opatření, která zkrátí dobu trvání a sníží četnost výskytu oparu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.