Výzkum provedli vědci z Kalifornské univerzity v San Franciscu a sledovali více než 6000 pacientů s Parkinsonovou nemocí. Studie zjistila, že Parkinsonova choroba nezačíná v centrech kontroly mozku, ale spíše v jiných částech těla, jako je trávicí systém a plíce.
Jde o nové zjištění, které bylo na kongresu prezentováno.
„To může jednoho dne otevřít možnost diagnostikovat toto onemocnění mnohem dříve a zabránit jeho dalšímu rozvoji,“ vysvětluje prof. Dr. Heinz Reichmann, prezident Evropské neurologické společnosti (ENS), Dr.
Hovoříme také o nových rizicích, jako je expozice oxidu uhelnatému či manganu nebo některým virům a bakteriím. Předpokládá se, že Parkinsonova choroba má genetickou složku a také faktory prostředí. S každým objevem a léčbou vypadá budoucnost pro lidi, kteří žijí s Parkinsonovou chorobou, jasnější.
Proč je váš nos jedním z klíčových příznaků Parkinsonovy choroby
Parkinsonova choroba je degenerativní onemocnění centrálního nervového systému. Ovlivňuje tu část mozku, která řídí pohyb.
Parkinsonova nemoc není jen o třesu a chvění, ale také o mnoha dalších příznacích, které může být obtížné pochopit a zvládnout. Jedním z takových příznaků je, když máte pocit, že vám něco ucpává nos, jako když jste nachlazení nebo alergie.
Nejčastějším příznakem u lidí s Parkinsonovou chorobou je nerovnováha v hladinách dopaminu – jsou příliš vysoké nebo příliš nízké. To vede k problémům s pohybem, rovnováhou a koordinací, které může být obtížné zvládnout bez lékařské pomoci.
Co je Parkinsonova nemoc a jaké jsou některé z časných příznaků?
Parkinsonova choroba je progresivní neurologická porucha, která způsobuje třes, zpomalené pohyby a svalovou ztuhlost. Časné příznaky mohou zahrnovat ztuhlost končetin, potíže s rovnováhou a koordinací a potíže s polykáním.
Parkinsonova choroba je progresivní neurologická porucha, která postihuje centrální nervový systém těla. Nemoc je charakterizována třesem, zpomaleným pohybem a svalovou ztuhlostí. Časné příznaky mohou zahrnovat ztuhlost končetin, potíže s rovnováhou a koordinací a potíže s polykáním.
Parkinsonova choroba je progresivní neurologická porucha, která postihuje centrální nervový systém těla. Nemoc je charakterizována třesem, zpomaleným pohybem a svalovou ztuhlostí. Časné příznaky mohou zahrnovat ztuhlost končetin, potíže s rovnováhou a koordinací a potíže s polykáním.
Často přehlížené příznaky
Zde jsou nejčastější příznaky Parkinsonovy choroby. Každý čtvrtý člověk necítí a jeden z deseti má problémy se zrakem. Osm z deseti pacientů uvádí mastnou nebo zpocenou pokožku a polovina z nich zaznamenala ztrátu mužské výkonnosti. Nejméně sedm z deseti pacientů má mimovolní stolici a tři z pětigeneralizovaná bolest (30 %), deprese (30 %), anhedonie – tedy neschopnost příjemně žít (30 %) a demence, což je onemocnění, které postihuje téměř všechny pacienty v konečných stadiích nemoci.
“Pacienti s depresí a demencí se často pohybují jen obtížně. To může výrazně ovlivnit kvalitu jejich života a vést k tomu, že nebudou moci dělat věci, které milují.Roste potřeba zlepšit sledování a léčbu těchto stavů. Existují také účinné léky na příznaky deprese, zácpy a nadměrného pocení.Jeden lék ve vývoji by mohl nakonec pomoci pacientům žijícím s demencí a dokazuje, že rané případy problémů s pamětí lze alespoň odložit.” vysvětluje Dr. Reichmann.
Jak rozpoznat rané příznaky s nosem jako klíčovou součástí diagnostiky Parkinsonovy choroby
Nos je nejčastějším místem prvních příznaků Parkinsonovy choroby, což z něj dělá skvělý nástroj pro rozpoznání nemoci.
Mezi časné příznaky a symptomy Parkinsonovy choroby patří slintání, nezřetelná řeč, šouravá chůze a shrbené držení těla. Ty jsou obvykle doprovázeny svalovou rigiditou.
Je důležité zjistit, zda máte Parkinsonovu nemoc nosem, protože je to nejčastější místo pro časné příznaky této poruchy. Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, okamžitě kontaktujte svého lékaře, abyste zjistili, co lze dělat.
Význam včasné diagnózy
Včasná diagnostika je nezbytná pro řízení účinného léčebného plánu. Může pomoci předcházet komplikacím a zlepšit kvalitu života a také snížit náklady na léčbu a prodloužit délku života s nemocí.
Parkisonova choroba je neurodegenerativní onemocnění charakterizované úbytkem mozkových buněk v bazálních gangliích. Příznaky jsou podobné těm, které se vyskytují u jiných neurodegenerativních poruch, jako je Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba, ale má svůj vlastní soubor příznaků.
Stejně jako u většiny neurodegenerativních onemocnění je klíčová včasná diagnostika a léčba.
Proč je tak obtížné diagnostikovat Parkinsonovu chorobu?
Parkinsonova choroba je chronické pohybové onemocnění, které postihuje motorický systém. Ovlivňuje schopnost těla ovládat a koordinovat pohyb. Parkinsonovu nemoc nelze vyléčit a neexistují žádné standardní pokyny pro diagnostiku.
Obtížnost diagnostiky Parkinsonovy choroby spočívá ve skutečnosti, že se jedná o progresivní stav, což znamená, že příznaky se časem zhoršují. To znamená, že může být obtížné určit, zda někdo má Parkinsonovu nemoc nebo ne, když se poprvé projeví příznaky, zejména proto, že lidé s tímto onemocněním mají často také jiné zdravotní stavy.
Existuje mnoho faktorů, které přispívají k obtížnosti diagnostiky Parkinsonovy choroby, včetně:
– Nedostatek diagnostických standardů
– Nedostatek standardizovaných testů
– Nedostatek údajů o tom, kolik lidí má tento stav
Jak začíná Parkinsonova choroba?“ Současná studie zjistila, že buňky uvolňující dopamin se spouštějí v očekávání pohybu, když nedochází k žádnému pohybu nebo když pohyb selže, což vedlo vědce k přesvědčení, že by to mohl být brzký krok k rozvoji nemoci.