Trápí Vás Praskání Žil Na Rukou? Víme co 100% pomáhá!

Trápí Vás Praskání Žil Na Rukou? Víme co 100% pomáhá!

Pokud jste se někdy setkali s praskáním žilek na rukou, víte, že to může být bolestivý a nevzhledný problém. Tento stav sice není nebezpečný, ale může být nepříjemný. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat příčinami popraskaných žilek na rukou a některými možnostmi léčby, které mohou přinést úlevu.

Příčiny popraskaných žilek na rukou

Existuje několik možných příčin popraskaných žilek na rukou. Nejčastější příčinou je dehydratace(spočtěte s idenní příjem vody pomocí naší kalkulačky). Když tělo nemá dostatek vody, kůže může být suchá a popraskaná. K tomu dochází zejména v chladném počasí, kdy je vzduch suchý.

Mezi další možné příčiny patří např:

 • Poškození sluncem 
 • stárnutí 
 • kožní onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka 
 • vystavení chemickým látkám 
 • Reakce na léky 

Možnosti léčby 

Pokud se potýkáte s popraskanými žilkami na rukou, existuje několik možností léčby, které mohou přinést úlevu. Jedním z opatření, které můžete přijmout v rámci samoléčby, je zvýšení příjmu vody a dalších tekutin. To pomůže udržet vaši pokožku hydratovanou a může zabránit dalšímu praskání. Můžete také doma používat zvlhčovač vzduchu, který dodá vzduchu vlhkost.

Nosit lehké a volné oblečení

Jedním z nejlepších způsobů, jak překonat horko, je nosit lehké a volné oblečení. To umožní vašemu tělu dýchat a pomůže vám regulovat tělesnou teplotu. pro letní nošení jsou ideální přírodní vlákna, jako je bavlna a len. Syntetické tkaniny, jako je polyester a nylon, nejsou tak účinné při odvodu potu a ve skutečnosti vám může být ještě větší horko. Když si tedy vybíráte oblečení na horký letní den, zvolte něco z přírodních vláken.

Zůstaňte hydratovaní

V letních měsících je důležité zůstat hydratovaní, zejména pokud trávíte čas venku. Když vaše tělo ztrácí tekutiny pocením, je důležité tyto tekutiny doplňovat pitím velkého množství vody nebo jiného nekofeinového nápoje. Vyhněte se sladkým nápojům, jako jsou limonády, protože ty mohou ve skutečnosti způsobit větší dehydrataci. A pokud se chystáte trávit čas na slunci, nezapomeňte pít ještě více tekutin než obvykle. Správnou hydrataci nejlépe poznáte podle barvy moči – měla by být světle žlutá nebo čirá. Pokud je tmavě žlutá nebo hnědá, je to znamení, že potřebujete pít více tekutin 

Omezte pobyt venku

Když začnou teploty stoupat, je nejlepší omezit pobyt venku. Pokud musíte jít ven, snažte se tak činit v chladnějších částech dne, například brzy ráno nebo večer. A pokud budete venku trávit delší dobu, nezapomeňte si dělat časté přestávky ve stínu nebo v klimatizovaném prostoru 

Mezi další léčebné postupy patří např:

 • nošení rukavic, když jste venku nebo uklízíte 
 • nanášení hutného hydratačního krému na postižená místa 
 • Dvakrát až třikrát týdně si dopřát krátkou vlažnou koupel 

Přírodní látky, které podporují přírodjně při žilní nedostatečnosti

Trpíte žilní nedostatečností? Existuje několik přírodních látek, které vám mohou pomoci!

Aescin

Aescin z výtažku stromu mahila má protizánětlivé, venotonické a protiprůtokové účinky a byl testován v mnoha klinických studiích. Účinný je především v počátečních stadiích onemocnění.

Diosmin a hesperidin (citrusové bioflavonoidy)- jejich antioxidační funkce souvisí s příznivým účinkem na cévní systém a snižují riziko trombózy a jejich účinek je významný i při odstraňování příznaků chronické žilní nedostatečnosti. Hesperidin a diosmin se používají v koncentrované mikronizované formě jako léčiva (Detralex, Daflon), jejichž účinky byly doloženy v řadě placebem kontrolovaných klinických studií.

Borovice přímořská

Borovice přímořská (účinná látka oligomerní proantokyanidiny, OPC) – je významným antioxidantem a zlepšuje mikrocirkulaci krve, otoky, svalové křeče, bolestivost, zmenšuje plochy s vředy a bylo konstatováno, že extrakt je vhodný pro prevenci a léčbu cévních a kapilárních poruch.

Resveratrol

Resveratrol (extrakt z hroznových slupek) – antioxidant, podle chemického složení polyfenol, získávaný ze slupek červeného vína, široce studovaný pro své účinky proti stárnutí.

Olej lisovaný ze semen hroznů – obsahuje biologicky velmi cenné látky – antokyanidiny. Byla potvrzena schopnost těchto látek poskytovat ochranu cévám. Při jejich užívání se zvyšuje pružnost pokožky a pevnost kapilár tepen a žil

Aloe vera

Aloe vera ve formě gelu se používá k zevnímu ošetření suché, alergické a podrážděné pokožky se sklonem k tvorbě červených žilek.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je důležitý antioxidant, který působí přímo uvnitř buněk. Přidává se do krémů, ale vhodnější formou je jeho vnitřní užívání. Má významné omlazující a regenerační účinky.

Kdy zajít k lékaři?

Pokud domácí léčba nepomůže zlepšit stav vašich popraskaných žil nebo pokud máte další příznaky, jako je horečka, zimnice nebo zarudnutí a otok v okolí prasklin, je čas navštívit lékaře. Lékař může určit, zda máte infekci nebo jiné základní onemocnění, které je třeba léčit

Závěr 

Pokud se potýkáte s popraskanými žilkami na rukou, existuje několik možných příčin a způsobů léčby. Zvýšeným příjmem tekutin a dalšími opatřeními v rámci samoléčby můžete často zmírnit příznaky tohoto stavu. Pokud tato opatření nepřinesou úlevu, existuje několik lékařských postupů, které mohou být účinné. Poraďte se se svým lékařem, která možnost je pro vás vhodná.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.