Priessnitzův Obklad: Postup Přípravy & Jak Ho Sprváně Aplikovat!

Priessnitzův Obklad: Postup Přípravy & Jak Ho Sprváně Aplikovat!

Pokud se na podzim cítíte vyčerpaní, nezoufejte – nejste sami. Mnoho z nás se v tomto ročním období potýká se suchým kašlem, horečkou a bolestmi v krku. Existují však způsoby, jak si pomoci při zotavení. Jednou z nejosvědčenějších metod je Priessnitzův obklad.

Priessnitzův obklad, pojmenovaný po svém vynálezci Vincenzi Priessnitzovi, je studený napařovací obklad, který se přikládá na krk, dolní končetiny, kotníky a hrudník. Pomáhá zlepšit prokrvení postižené oblasti, což urychluje proces hojení.

Pro správné měření a léčbu teploty zahajte obklad až při horečce. Ppomáhá při léčbě angíny, laryngitidy, horečky, akutních nebo chronických zánětů nosu, jícnu a dutin. Lze jej také přikládat na hrudník při suchém dráždivém kašli nebo na klouby ke zmírnění revmatických potíží a podpoře uvolnění kosterního svalstva.

Pokud se tedy letos na podzim cítíte pod psa, neváhejte Priessnitzův obklad vyzkoušet – možná je to právě ten lék, který potřebujete.

Priessnitzovy zábaly jsou ideální pro:

 • Zmírnění zánětu v hltanu
 • Zmírnění svalové únavy
 • Zklidnění bolesti kosterního svalstva
 • Prevenci bronchitidy
 • Snížení horečky
 • Hojení výronů a pohmožděnin
 • Snížení otoků způsobených hematomy a trombózami.

Jak udělat Priessnitzův Obklad

Priessnitzův obklad je obklad z horké vlhké látky, který se přikládá na kůži. Používá se k léčbě různých zdravotních potíží, například bolesti svalů, pohmožděnin a otoků. Obklad si můžete připravit doma z vody, octa a soli.V lékárně nebo v obchodě se zdravou výživou si můžete zakoupit také hotové obklady

K výrobě Priessnitzova obkladu budete potřebovat:

 • 1 šálek vody
 • 1/2 šálku octa
 • 1 polévkovou lžíci soli
 • Čistý hadřík

Návod k použití:

 1. Vodu převařte a přidejte ocet a sůl.
 2. Namočte látku do směsi a vyždímejte ji.
 3. Přiložte hadřík na postižené místo a přikryjte suchým ručníkem nebo plastovou fólií.
 4. Obklad nechte působit 30 minut až 1 hodinu.
 5. Obklad odstraňte a omyjte místo teplou vodou.

Na bolest svalů, pohmožděniny a otoky můžete použít Priessnitzův obklad. Tuto proceduru je nejlepší provádět 2-3krát denně po dobu několika prvních dnů po zranění. Pokud máte nějaké otevřené rány, obklad na ně nepoužívejte. Obklady lze použít i při dalších zdravotních problémech, jako je artritida a bolesti hlavy.

Můžete si nechat Priessnitzův obklad přes noc?

Priessnitzův obklad můžete nechat působit 30 minut až 1 hodinu. Pokud máte otevřené rány, obklad na ně nepřikládejte. Obklady lze použít i při dalších zdravotních potížích, jako je artritida a bolesti hlavy.

Jaké jsou další možnosti použití Priessnitzova obkladu?

Na koleno

Pokud zvažujete použití Priessnitzova zábalu na koleno, nezapomeňte se nejprve poradit se svým lékařem, abyste se ujistili, že je pro vás bezpečný.

Pokud máte poraněné koleno, možná vás zajímá, zda vám Priessnitzův obklad pomůže k rychlejšímu uzdravení. Přestože neexistují žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly tvrzení, že tyto zábaly mohou urychlit hojení nebo zmírnit zánět, mnoho lidí věří v jejich léčivé schopnosti. Pokud zvažujete použití Priessnitzova zábalu na koleno, poraďte se nejprve se svým lékařem, abyste se ujistili, že je pro vás bezpečný.

Na krk

Tento zábal je navržen tak, aby poskytoval teplo a kompresi v oblasti krku a ramen a může být použit k úlevě od bolesti a napětí. Je vyroben z měkké, prodyšné tkaniny a lze jej snadno prát a sušit.Zavinovačka je nastavitelná a lze ji nosit na levé nebo pravé straně. Je také lehký a přenosný, takže si jej můžete snadno vzít s sebou na cesty.Zábal na krk Priznic je skvělý způsob, jak zmírnit bolest a napětí v oblasti krku a ramen. Zábal je vyroben z měkké, prodyšné tkaniny a lze jej snadno prát a sušit. Je také lehký a přenosný, takže si jej můžete snadno vzít s sebou na cesty.

Zavinovačka je nastavitelná a lze ji nosit na levé nebo pravé straně. Objednejte si svůj Priznic nákrčník ještě dnes!

Studený nebo teplý zábal na krk?

Pokud jde o zahřátí krku v zimě, můžete si vybrat z mnoha různých možností. Můžete si koupit předem připravený zábal na krk, nebo si můžete vyrobit vlastní. Pokud hledáte něco, co vás za chladných zimních večerů zahřeje a zútulní, je hřejivý nákrčník ideální volbou. Pokud však hledáte něco, co byste použili, když vás bolí hlava nebo máte migrénu, může být lepší volbou studený zábal na krk. Který z nich byste si tedy měli vybrat?Studený nebo teplý zábal krku může být účinný různými způsoby. Pokud hledáte něco, co vás zahřeje, je zábal na krk tou správnou volbou. Často jsou naplněny rýží nebo jinými zrny, která dobře drží teplo, a před použitím je lze na několik sekund ohřát v mikrovlnné troubě. Jednoduše si zábal na krk obtočte kolem krku a ramen a užívejte si teplo.

Pokud hledáte něco, co vám uleví od bolestí hlavy nebo migrény, může být lepší volbou studený zábal na krk. Naplňte sáček kostkami ledu nebo dejte do zipového sáčku mražený hrášek a pak jej zabalte do ručníku. Přikládejte jej na čelo, spánky a zadní část krku po dobu 20 minutnebo tak nějak. Chlad pomůže stáhnout cévy a zmírnit zánět.

Pokud jde tedy o výběr zábalu na krk, záleží opravdu na tom, co hledáte. Pokud hledáte něco, co vás zahřeje, zvolte zábal na krk. Pokud hledáte něco, co vám uleví od bolesti hlavy nebo migrény, zvolte chladivý zábal na krk. V každém případě budete rádi, že ho máte, až se ochladí!

Na kotník

Obklad by se měl nechat působit nejméně 30 minut, může se ponechat až několik hodin. Neexistují žádné důkazy o tom, že by obklad na kotník priessnitz byl účinný při jakémkoli zdravotním stavu, ale někteří lidé jej stále používají jako domácí lék.

Neexistují žádné vědecké důkazy, které by podporovaly použití Priessnitzova obkladu na kotník při jakémkoli zdravotním stavu. Pokud je chléb ponechán příliš dlouho, může zplesnivět, proto je důležité pečlivě dodržovat pokyny. Pokud máte jakékoli obavy, poraďte se před použitím tohoto nebo jakéhokoli jiného domácího prostředku se zdravotníkem.

Často Kladené Otázky

Jak na Priessnitzův obklad?

Priessnitzův obklad je lékařský obklad sestávající z horké vlhké látky přiložené na kůži. Používá se k léčbě nejrůznějších zdravotních problémů, jako jsou bolesti svalů, pohmožděniny a otoky. Obklad si můžete vyrobit doma převařením vody a přidáním octa a soli nebo si můžete zakoupit hotové obklady ve většině lékáren nebo obchodů se zdravou výživou

Chcete-li použít Priessnitzův obklad, jednoduše namočte čistou látku do směsi (nebo přiložte obklad zakoupený v obchodě na postižené místo), přikryjte suchým ručníkem nebo plastovou fólií a nechte působit 30 minut až 1 hodinu. Obklad odstraňte a omyjte místo teplou vodou.

Kdy použít Priessnitzův obklad?

Priessnitzovy obklady se nejčastěji používají k léčbě bolesti svalů, pohmožděnin a otoků. Lze je však použít i při jiných zdravotních problémech, jako je artritida a bolesti hlavy. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete obklad aplikovat 2-3krát denně po dobu několika prvních dnů po prvním zranění.

Pokud máte nějaké otevřené rány, Priessnitzův obklad na ně nepřikládejte. Mohlo by dojít k dalšímu podráždění nebo infikování rány. Přestaňte obklad používat, pokud se v místě aplikace objeví nepřiměřené zarudnutí, otok nebo bolest. Pokud tyto příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Jak dlouho mít Priessnitzův obklad?

Priessnitzův obklad můžete nechat působit 30 minut až 1 hodinu. Pokud máte otevřené rány, obklad na ně nepřikládejte. Obklady lze použít i při dalších zdravotních potížích, jako je artritida a bolesti hlavy.

Jaké jsou vedlejší účinky Priessnitzova obkladu?

Nejsou známy žádné vedlejší účinky používání Priessnitzova obkladu. Pokud však máte nějaké otevřené rány, obklad na ně nepřikládejte. Mohlo by to způsobit další podráždění nebo infekci rány. Pokud se v místě aplikace objeví nepřiměřené zarudnutí, otok nebo bolest, přestaňte obklad používat. Pokud tyto příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Jaký obklad na bolest v krku?

Existuje mnoho různých receptů na obklady proti bolesti v krku, ale většina z nich obsahuje přísady, jako je med, citron, zázvor a/nebo kajenský pepř. Tyto složky mohou pomoci zklidnit bolest v krku a ulevit od bolesti. Obklad na bolest v krku jednoduše smíchejte a přiložte na postižené místo. Obklad přikryjte suchou látkou nebo igelitem a nechte působit 30 minut až 1 hodinu. Obklad odstraňte a omyjte místo teplou vodou. Opakujte 2-3krát denně, dokud příznaky neustoupí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend