Reflexní Body Na Noze: Jak Na Reflexní Terapii!

Reflexní Body Na Noze: Jak Na Reflexní Terapii! 2023 Návod

Reflexní terapie je prastará léčebná metoda, která je známá již po staletí. Její přesný původ není znám, ale někteří tvrdí, že pochází z Číny, zatímco jiní tvrdí, že pochází z Egypta nebo Indie. Víme však, že reflexní terapie pochází z maleb na stěnách hrobky v Sakkáře z doby kolem roku 1750BC

Tato léčebná metoda vychází z předpokladu, že naše tělo má periferní oblasti, které odrážejí náš celkový zdravotní stav. Mezi tyto oblasti patří naše uši, oči, jazyk, nehty, břicho, záda, ruce a chodidla. Působením tlaku na tyto reflexní body můžeme odblokovat veškeré skryté příčiny nemocí a dosáhnout stavu perfektního zdraví.

Reflexní terapie chodidla

Reflexní terapie nohou je léčebná metoda, která se používá již po staletí. Je založena na principu, že masáž různých bodů na chodidlech může pomoci zmírnit bolest a napětí v jiných částech těla a také zvýšit hladinu energie. Přečtěte si více o tomto starobylém umění, včetně informací o tom, kde ve svém okolí najdete odborníka!

Tato praxe spočívá v tlaku na určité body na chodidlech, které údajně odpovídají různým orgánůma systémy v těle. Například palec na noze prý představuje hlavu a jeho masáž může pomoci při bolestech hlavy nebo migrénách.Reflexní terapie je neinvazivní a jemná terapie, která může být prospěšná při celé řadě onemocnění. Často se používá jako způsob relaxace a odbourávání stresu, alemůže také pomoci zmírnit bolest, zlepšit krevní oběh a podpořit detoxikaci.

Různé způsoby terapie

Reflexní terapie se provádí různými způsoby, ale nejčastěji se masírují chodidla rukama. Je důležité najít kvalifikovaného reflexologa, který byl v této technice vyškolen a který rozumí anatomii chodidla.Na trhu jsou také některé přístroje, které tvrdí, že poskytují reflexní terapii, jako jsou koupele nohou a masážní přístroje. Neexistují však žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly účinnost těchto přístrojů.

Co říká výzkum?

Celkově jsou důkazy o reflexní terapii smíšené. Některé studie zjistily, že může být účinná u některých onemocnění, jako jsou bolesti hlavy, ale není dostatek důkazů, abychom to mohli s jistotou říci. Než bude možné reflexní terapii doporučit jako léčbu, je třeba provést další výzkum.

Pokud máte zájem vyzkoušet reflexní terapii, je důležité najít kvalifikovaného odborníka, který byl v této technice vyškolen. Můžete požádat svého lékaře o doporučení nebo vyhledat praktika na internetu.

Jak provést příjemnou reflexní masážna nohy

Použijte jakýkoli krém nebo pleťovou vodu, ale nejlépe s mentolem, abyste měli osvěžující pocit. Naneste si malé množství na konečky prstů a vmasírujte jej do chodidel.

Začněte na horní části chodidla a postupujte směrem dolů k patě. Oběma rukama masírujte celé chodidlo.

Chcete-li masírovat prsty na nohou, držtekaždou nohu jednou rukou a druhou rukou masírujte horní, dolní a boční část prstu.

K masáži klenby chodidla použijte palce, kterými tlačíte na vnitřní a vnější stranu klenby.

Nakonec palcem masírujte patu.

Výhody

Reflexní terapie je skvělý způsob, jak zmírnit stres a bolest. Může vám také pomoci předcházet zdravotním problémům a urychlit zotavení. Je vhodná zejména pro unavená a opotřebovaná chodidla.

Jak si pomoci sám sobě

Masáž nohou je skvělý způsob, jak si dopřát domácí péči. Potřebujete jen pohodlné místo k sezení a několik tlakových bodů, které můžete masírovat. Začněte s nohou, kterou chcete masírovat, ve vodorovné poloze. Ukazováčkem nebo palcem vyvíjejte tlak na jednotlivé body. Až budete vědět, kde se reflexní bod nachází, použijte svůjjemně se ho dotkněte špičkou prstu, pak na několik sekund přitlačte a uvolněte.

Pokud si nejste jisti, kde se reflexní bod nachází, zkuste krouživými pohyby masírovat jeho okolí. Tlak palcem se nejlépe uplatní na bocích a patách chodidel. Chcete-li masírovat prsty na nohou, uchopte je jednou rukou a jemně na ně tlačtepalcem druhé ruky. Zatímco tlačíte na reflexní bod, kloubem se pomalu pohybujte dopředu. Pokud máte otevřené rány, infekce nebo záněty, danou oblast nemasírujte.

Těhotné ženy a osoby po transplantaci orgánů by se měly masáži chodidel vyhnout. Nejvhodnější doba pro masáž chodidel je venoc. Pro zvýšení účinku masáže začněte teplou koupelí nohou a přidejte kapku levandulového oleje. Masírování chodidel palcem jemnými krouživými pohyby je nejlepší způsob, jak si dopřát masáž nohou.

Reflexní body na noze

Reflexní terapie je starodávná praxe, která využívá tlaku ke stimulaci reflexních bodů na těle. Tyto reflexní body odpovídají různým orgánům a systémům v těle a lze je využít k léčbě různých zdravotních potíží. Noha je skvělým místem pro zahájení reflexní terapie, protože se zde nachází velké množství reflexních bodů.

Na chodidle je řada různých reflexních bodů, které lze využít v reflexologii.

Velký prst odpovídá hlavě, prostřední prst odpovídá hrudníku a třetí prst odpovídá žaludku. Čtvrtý a pátý prst odpovídají ledvinám a močovému měchýři, zatímco malý prst odpovídá pohlavním orgánům. Reflexní body se nacházejí také na nártu a na patě. stimulace těchto reflexních bodů může přispět ke zlepšení celkového zdraví a pohody.

Výhody

Reflexní terapie má řadu výhod, včetně zlepšení krevního oběhu, detoxikace a relaxace. Reflexní terapii lze využít také k léčbě specifických zdravotních potíží, jako je nespavost, bolesti hlavy a zácpa.

Pokud máte zájem vyzkoušet reflexní terapii, měli byste mít na paměti několik věcí. Zaprvé je důležité najít kvalifikovaného reflexologa. Za druhé, nezapomeňte reflexologovi sdělit veškeré své zdravotní problémy, aby mohl léčbu přizpůsobit vašim potřebám.

A nakonec se uvolněte a užijte si zážitek!

Plosky nohou se dělí na 5 reflexních zón

Na každém chodidle je pět podélných zón, každá zóna zahrnuje jeden prst. První zóna začíná na vnitřním (palcovém) okraji chodidla a vede až k vnějšímu (malíkovému) prstu. Prsty, které představují hlavu, lze opět rozdělit do pěti vedlejších zón.Princip reflexní interakce spočívá v tom, že například zóna 1 na levé straně těla odpovídá zóně 1 na chodidle levé nohy. Zóně 3 na levém chodidle odpovídá projekce zóny 3 na levé polovině těla atd.

Určení jednotlivých reflexních zón vychází mimo jiné z toho, želidské tělo lze rozdělit na 10 podélných zón, které se nacházejí ve stejných vzdálenostech od hlavy ke špičkám prstů na nohou, a na tři horizontální zóny.

Na základě zkušeností paní Hanne Marquardtové byly zavedeny tři horizontální linie: Linie ramen, která sleduje klouby na chodidle mezi nártem a články:

Ramenní linie probíhá přes klouby na chodidle mezi nártem a články prstů. Na těle se tato linie nachází nad tzv. ramenním pletencem, tj. nad ramenními klouby a mezi 7. krčním a 1. hrudním obratlem. Orgány krkua hlava se nacházejí v této oblasti.

Linie pasu se nachází mezi pupkem a zadní částí krku. Na těle se tato linie promítá do oblasti pasu a odděluje hrudní koš od břicha. Linie probíhá mezi 12. hrudním a 1. bederním obratlem.

Akupresurní body na noze

Na chodidlech je mnoho bodů a každý z nich ovlivňuje jinou oblast těla. Tyto body můžete stimulovat pomocí prstů nebo tlakem různých předmětů, jako jsou tužky nebo hůlky.Na chodidlech je řada akupresurních bodů. Každý z těchto bodů odpovídá jiné oblasti těla. Tlakem na tyto body můžete pomoci zmírnit bolest nebo napětí v dané oblasti.

Například bod známý jako „Baihui“ se nachází v horní části těla, mezi obočím. Tlak na tento bod může pomoci zmírnit bolesti hlavy. „Zusanli“ se nachází v dolní části nohy a použití tlaku na tento bod může pomoci zmírnit bolesti žaludku.

Na chodidlech je mnoho dalších bodů, z nichž každý může pomoci při různých potížích. Pokud tedy pociťujete bolest nebo napětí vtěla, zkuste stimulovat odpovídající bod na chodidlech. Možná budete překvapeni, jaké úlevy můžete dosáhnout!

Akupresura je staré čínské léčebné umění, které se praktikuje již po staletí. Je založeno na principu, že v těle existují energetické dráhy neboli meridiány, kterými proudí naše životní síla neboli čchi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend