Dědičnost Roztroušené Sklerózy

Dědičnost Roztroušené Sklerózy

Roztroušená skleróza je často považována za dědičnou, ale neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že tomu tak je.

Roztroušená skleróza (RS) je chronické onemocnění centrálního nervového systému, které postihuje mozek a míchu. Může způsobit problémy se zrakem, pohyblivostí a řečí.

Roztroušená skleróza má genetickou složku, ale někteří lidé mají větší pravděpodobnost rozvoje RS než jiní. Příčina RS je u většiny případů neznámá.

Jaká je genetická souvislost s roztroušenou sklerózou?

Roztroušená skleróza je chronické onemocnění centrálního nervového systému, které postihuje mozek a míchu. Může mít mnoho různých příčin, ale v některých případech může být dědičné.

Roztroušená skleróza je dědičná asi v polovině všech případů, ale to neznamená, že ji dostanete, pokud ji má někdo z vaší rodiny.

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění. To znamená, že je způsobena tím, že váš vlastní imunitní systém napadá tkáň vašeho vlastního těla. Bylo zjištěno, že u lidí s roztroušenou sklerózou existují určité genetické variace, které se mohou předávat z generace na generaci.

Prvním krokem k pochopení genetické souvislosti s roztroušenou sklerózou byla identifikace genů spojených s touto nemocí v rodinách s roztroušenou sklerózou v anamnéze.

Jsou geny roztroušené sklerózy dědičné nebo náhodné?

Příčina tohoto onemocnění není známa, ale předpokládá se, že je dědičná a genetická.

Jsou geny roztroušené sklerózy dědičné nebo náhodné?

Geny roztroušené sklerózy jsou dědičné, protože se mohou předávat z rodičů na děti. To znamená, že roztroušená skleróza má potenciál se předávat z generace na generaci.

Proč je pro vás jako pacienta důležité znát vaše genetické riziko roztroušené sklerózy

Pacienti s rodinnou anamnézou roztroušené sklerózy jsou vystaveni zvýšenému riziku rozvoje onemocnění. Je důležité, aby znali své genetické riziko.

Znalost vašeho genetického rizika vám může pomoci při přijímání preventivních opatření a rozhodování o vašem zdraví.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend