Fakta a mýty o roztroušené skleróze a cukání svalů!

Fakta a mýty o roztroušené skleróze a cukání svalů!

Svalové záškuby jsou běžným příznakem, který lidé s roztroušenou sklerózou zažívají. Obvykle je způsobena nedostatkem kyslíku a lze ji zmírnit užíváním některých léků.

Je to také příznak, který může být někdy zaměněn za bušení srdce nebo záchvaty.

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá myelinovou pochvu obklopující neurony v mozku a míše. To způsobuje poškození nervů a svalovou slabost, což vede ke svalovým záškubám, ztrátě rovnováhy a koordinace, únavě, třesu, necitlivosti a brnění.

Příznaky roztroušené sklerózy se liší od člověka k člověku, ale existují některé společné rysy, které jsou pozorovány u téměř všech pacientů s tímto onemocněním:

– Svalová slabost

– Pocit mravenčení nebo necitlivosti

– svalové záškuby (mimovolní pohyby)

Proč roztroušená skleróza vyvolává svalové záškuby

Roztroušená skleróza (RS) je autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Způsobuje zánět myelinové pochvy, což je ochranná vrstva obklopující nervová vlákna v mozku, míše a očních nervech. Výsledné poškození těchto nervových buněk vede ke svalovým záškubám, únavě a kognitivním potížím.

Roztroušená skleróza může být obtížná diagnóza kvůli jejím příznakům. Mnoho lidí má RS, aniž by o tom věděli, protože nepociťují žádné z jejích příznaků. Nemoc může být také špatně diagnostikována jako jiné stavy, jako je Parkinsonova nebo Lou Gehrigova choroba.

4 mýty o svalových záškubech s RS

Svalové záškuby jsou běžným příznakem roztroušené sklerózy. Je také mýtem, že jediným příznakem jsou svalové záškuby. Existuje mnoho dalších příznaků spojených s RS, jako je únava, problémy se zrakem a kognitivní problémy.

Mýtus 1: Svalové záškuby znamenají, že máte RS

Většina lidí, kteří zažívají svalové záškuby, nemá MS. Ve skutečnosti není neobvyklé, že lidé pociťují tento příznak bez jakýchkoli jiných příznaků RS.

Mýtus 2: Svalové záškuby se časem zhorší

Svalové záškuby se obvykle časem zlepší s malou nebo žádnou léčbou.

Mýtus 3: Nemůžete ovládat své svalové záškuby, protože k nim dochází nedobrovolně

Frekvenci a intenzitu záškubů svalů můžete ovládat pomocí různých léčebných postupů

Mýtus 4: Záškuby oslabují vaše svaly a způsobují ztrátu síly

Pravda: Svaly nejsou svalovými záškuby nijak ochabovány a účinky na sílu jsou minimální.

Jak ovládat své svaly v různých situacích

Svalové záškuby mohou být frustrujícím, nepříjemným a trapným zážitkem. Při svalových záškubech však není vždy nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Existuje několik způsobů, jak můžete ovládat své svaly v různých situacích. Prvním krokem je zjistit, co je příčinou vašich svalových záškubů, a podle toho to začít řešit. Pokud máte mírný případ svalových záškubů, můžete vyzkoušet některé přírodní prostředky, jako je masáž ruky nebo cvičení hlubokého dýchání.

Někteří lidé také zkoušejí akupunkturu pro svalové záškuby, o které bylo zjištěno, že je účinná v mnoha případech chronické bolesti a svalových křečí.

4 nejlepších domácích léků na tiky

MS tiky jsou běžným příznakem roztroušené sklerózy. Jsou to malé pocity brnění nebo pálení, které způsobují nepohodlí a bolest. Lidem s RS se používají různé domácí prostředky, které pomáhají vyrovnat se s jejich příznaky, ale ne vždy fungují.

4 nejlepších domácích léků na MS tiky jsou:

1) Zázvorový čaj – Zázvor je účinný protizánětlivý a může pomoci snížit závažnost příznaků u lidí s RS.

2) Horká voda – Horká voda otevírá póry ve vaší kůži, což pomáhá zmírnit svalové křeče a další bolestivé pocity spojené s RS.

3) Mátový čaj – Máta peprná je přírodní lék proti bolesti a může také pomoci snížit závažnost příznaků u lidí s RS.

4) Heřmánkový čaj – Heřmánkový čaj je oblíbený nápoj, který si dopřává mnoho lidí. Může být použit jako pomoc při křečích a jiných žaludečních potížích.

Jak jóga pomáhá pacientům

Roztroušená skleróza je chronické onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Způsobuje svalové křeče a křeče, které mohou ztěžovat pohyb. Bylo prokázáno, že jóga snižuje závažnost těchto příznaků posílením svalů a zlepšením rovnováhy a koordinace.

Cílem jógy je zlepšit flexibilitu, sílu, rovnováhu, koordinaci a duševní soustředění. I když RS neléčí, může pomoci zvládnout její příznaky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via