Jak 100% Najít Písničku Podle Textu: 5 Jednoduchých Způsobů!

Jak 100% Najít Písničku Podle Textu: 5 Jednoduchých Způsobů!

Stává se vám někdy, že si zpíváte nějakou píseň, ale neznáte její název nebo interpreta? Jste si jisti, že většinu textu znáte, ale to vám nepomůže, když ji potřebujete vyhledat. Naštěstí existuje několik způsobů, jak vyhledávat písně podle textu a dokonce i bez textu! Podívejme se na některé z nejlepších dostupných zdrojů. 

1. Google 

Google je pravděpodobně jedním z prvních míst, kam lidé jdou, když chtějí něco vyhledat na internetu. Lze jej použít i k vyhledávání písní podle textů. Stačí zadat několik slov z textu a Google by měl být schopen vyhledat hledanou píseň. Pokud si například pamatujete část refrénu, zkuste ji zadat v uvozovkách a uvidíte, jaké výsledky se objeví. Možná budete muset experimentovat s různými variantami dotazu, než získáte požadované výsledky, ale dá se to zvládnout! 

2. Aplikace Soundhound 

Aplikace Soundhound je dalším skvělým nástrojem pro vyhledávání písní podle textů. Tato aplikace využívá technologii rozpoznávání hlasu, takže stačí zazpívat nebo zabroukat několik taktů a aplikace určí píseň za vás! Aplikace také ukládá vaše vyhledávání do historie, takže pokud někdy zapomenete, o jakou píseň se jednalo, stačí se podívat do historie a vrátí se vám všechna poslední vyhledávání. 

3. Aplikace Shazam 

Aplikace Shazam je podobná aplikaci Soundhound, protože k identifikaci písní na základě jejich textu používá technologii rozpoznávání hlasu. Stačí otevřít aplikaci Shazam a podržet telefon dostatečně blízko, abyste slyšeli jakoukoli skladbu, která hraje kolem vás. Aplikace bude chvíli poslouchat a pak vám během několika sekund poskytne odpověď! Identifikace hudby je tak neuvěřitelně snadná a rychlá, aniž byste museli cokoli psát nebo hučet do telefonu! 

4. Vyhledávače pro vyhledávání písní podle textu 

První krok: Shromážděte si texty písní 

Prvním krokem je shromáždit co nejvíce textů. To neznamená, že musíte znát každé slovo písně – i kdybyste měli jen jednu frázi z refrénu, pro začátek to stačí. Samozřejmě čím více textů budete mít, tím snadněji bude pro vámi zvolený vyhledávač najít požadovanou píseň. 

Jakmile shromáždíte texty písní, je čas začít vyhledávat požadovanou skladbu. Na internetu je k dispozici mnoho vyhledávačů, díky kterým je vyhledávání písní podle textů jednoduché a snadné. Zde jsou některé z našich oblíbených:   

Midomi

Midomi je jednou z nejoblíbenějších webových stránek, pokud jde o vyhledávání skladeb pouze pomocí textů. Stačí zadat několik slov z písně a stisknout enter

Musixmatch

Musixmatch je další skvělý nástroj pro vyhledávání písní na základě jejich textu. Stačí zadat slova nebo fráze z písně, které vás napadnou, a tato webová stránka téměř okamžitě vygeneruje několik potenciálních shod! Ještě lepší je, že jakmile najdete svou shodu, Musixmatch poskytuje uživatelům přístup nejen ke zvukovým klipům, ale také k videoklipům dané skladby v plné délce! 

MusicID

MusicID je dalším skvělým nástrojem pro vyhledávání skladeb podle jejich textů. Tato webová stránka umožňuje uživatelům buď zadat svůj dotaz, nebo si nahrát broukání či zpěv jakýchkoli úryvků z požadované skladby, aby mohla rychle a přesně najít výsledky. MusicID také umožňuje uživatelům přístup nejen ke zvukovým klipům, ale také k videoklipům v plné délce, takže mohou získat všechny své oblíbené melodie na jednom místě!  

5. Spotify

Spotify má nástroj pro rozpoznávání textu, který je docela užitečný pro rychlé vyhledávání skladeb. Pokud znáte text písně, stačí jej zadat do vyhledávacího řádku a vyhledávač vám z databáze zobrazí danou skladbu. Přesnost této funkce závisí na tom, jak rozsáhlá je databáze služby Spotify, takže většina vyhledávání bude pravděpodobně úspěšná. Přestože je tento nástroj k dispozici od roku 2018, uživatelé stále nacházejí způsoby, jak jej využít.

Závěr

Vyhledávání skladeb pouze pomocí jejich textů již nemusí být frustrujícím zážitkem; díky technologickému pokroku je nyní na internetu k dispozici několik nástrojů, které umožňují neuvěřitelně snadné a přímočaré vyhledávání dávno ztracených skladeb! Ať už je to Midomi, Musixmatch nebo MusicID – kterákoli z těchto webových stránek by vám měla pomoci přesně určit, jaká melodie vám uvízla v hlavě! Tak se do toho pusťte a vyzkoušejte je – kdo ví, jaké skryté klenoty můžete při svém pátrání objevit?

Takže až se vás příště někdo zeptá „Jak se jmenuje tahle písnička?“, zkuste jedno z těchto řešení místo hádání nebo hodin strávených hledáním na internetu! S těmito nástroji po ruce nebylo vyhledávání písní na základě jejich textu nikdy jednodušší!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.