Jak Doma Vypěstovat Avokádo Z Pecky Pro Začátečníky!

Jak Doma Vypěstovat Avokádo Z Pecky Pro Začátečníky! 2023

Avokádo, ovoce, na kterém si pochutnávají všichni mileniálové, lze v kuchyni využít mnoha způsoby. Z dužiny lze připravit pomazánky a ze slupky dekorativní servírovací podnosy. Věděli jste ale, že z pecky můžete vypěstovat i novou rostlinu?

V našich podmínkách pravděpodobně nebude plodit, ale stromek s velkými, jasně zelenými listy může být pěknou ozdobou vašeho domova.Takže až se příště budete chystat zahodit pecku, dvakrát si to rozmyslete! Mohli byste si vypěstovat vlastní avokádový strom.

Jak úspěšně vypěstovat avokádo doma z pecky krok za krokem

Pěstovat avokádo doma z pecky, je skvělý způsob, jak začít s pěstováním vlastního avokáda, a je to docela snadné. Stačí, když budete postupovat podle těchto jednoduchých kroků, abyste mohli začít.

  1. Začněte tím, že pecku omyjete. Odstraňte všechny nečistoty a zbytky, které se na ní mohou nacházet.
  2. Poté peckuopatrně nařízněte ostrým nožem. To pomůže kořenům avokáda snadněji růst.
  3. Nyní vložte pecku do misky s vodou a nechte ji 24 hodin namočenou.
  4. Po 24 hodinách vyjměte jámu z vody a nechte ji několik minut odkapat.
  5. Nyní je čas zasadit avokádový strom! Najděte si na zahradě místo s dostatkem slunečního světla a vykopejte dostatečně velkou jámu, do které se vejdou kořeny. Opatrně umístěte jámu do jámy a zakryjte jivrstva půdy.
  6. Strom pravidelně zalévejte a jednou za několik měsíců jej přihnojujte.
  7. Přibližně za 6-8 týdnů byste měli vidět, jak z jamky vyrůstají nové listy.
  8. Jakmile bude stromek starý několik let, můžete si začít užívat plody své práce!

Avokádo je skvělým ovocem pro domácí pěstování a s trochou péče a pozornosti můžete úspěšně vypěstovat avokádový stromek z jámy. Stačí dodržet tyto jednoduché kroky a budete na cestě k tomu, abyste si mohli vychutnávat čerstvé avokádo přímo z vlastní zahrady!

Za předpokladu, že se vám povede vypěstovat avokádo, pokračujte následujícími instrukcemi:

  • Když je strom dostatečně velký, můžete sbírat avokáda! Při sběru dávejte pozor, abyste strom nepoškodili.
  • Jakmile avokáda utrhnete, můžete je buď ihned sníst, nebo je uložit do lednice na později.

A je to! S trochou péče a pozornosti si můžete úspěšně vypěstovat vlastní avokádové stromy a vychutnat si čerstvé avokádo přímo z vlastní zahrady! Vyzkoušejte to ještě dnes a sami se přesvědčte, jak snadné a přínosné to může být.

Jak pečovat o avokádovník

Avokádo potřebuje ke správnému růstu pokojovou teplotu mezi 20 a 25 stupni a dostatek světla. Vyhněte se místům, kam často svítí slunce, které může avokádo spálit.

Je důležité udržovat substrát v květináči vlhký, ale ne přemokřený. Nejlepší je zalévat dešťovou nebo vlažnou vodou.

V létě avokádo zalévejte častěji, v zimě méně. V sezóně stromek také pravidelně přihnojujte, nejlépe hnojivem na citrusy.

Do jaké hlíny zasadit avokádo?

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejlepší půda pro výsadbu avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je vysazovat je na jaře nebo na začátku léta.

Kolik vody potřebuje na vypěstování?

Obecně platí, že avokády potřebují hodně vody. Při pěstování byste jejich rostliny měli zalévat alespoň jednou týdně.

Pravidelné přesazování avokáda je rovněž důležité pro zachování zdravé rostliny. Přesazujte každý rok na jaře do nového květináče o 2-3 prsty většího.

Jak často přesazovat

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejvhodnější doba pro přesazení avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně je nejlepší přesazovat je na jaře nebo na začátku léta.

Sklízení plodů

Avokádo je lahodné ovoce, které si můžete vychutnat na mnoho různých způsobů. Skvěle se hodí do každého jídla a lze je použít i do dezertů nebo koktejlů.

Avokádo roste nejlépe, pokud je mu věnována dostatečná péče. Pravidelné zastřihávání stromu a opylování všech květů, které se objeví, může zvýšit šanci, že strom bude plodit avokádo.

Dospělé stromy mohou začít plodit avokádo po pěti až osmi letech pěstování. Své šance můžete zvýšit roubováním avokáda.Avokádo je všestranné ovoce, které lze využít mnoha různými způsoby. Vychutnejte si je v jakémkoli pokrmu nebo je použijte do dezertů či koktejlů. Při správné péči mohou avokádovníky plodit dlouhá léta.

Jak často sklízet?

Jednou za čtrnáct dní a můžete vyzkoušet všech 17 našich receptů! Víte jak poznat zrealé avokádo? Pokud ne, doporučujeme vám tento článek.

Zastřihávání rostliny

Je důležité, aby avokádovník dobře větvil a kvetl, a proto je třeba ho pravidelně prořezávat. Ideální je prořezávat ho na podzim nebo v zimě, kdy stromek neroste tak aktivně.

Poprvé byste měli avokádovník prořezat, když je vysoký asi 15 až 20 cm – zkraťte ho na polovinu. Když je vysoký asi 30 cm, zastřihněte horní listy. Když je avokádo dlouhé 15 až 20 cm, zastřihněte nové výhonky.

Pokud na prořezávání zapomenete a necháte stromek příliš vyrůst, měli byste ho seříznout nad pátým listem odspodu.

Kolik listů má mít rostlina?

Rostlina avokáda by měla mít asi 6 až 8 listů.

Kdy je nejlepší doba pro zaštipování?

Avokádo může být skvělým doplňkem vaší zahrady, ale je třeba dávat pozor na to, jak ho prořezávat. Nejvhodnější doba pro zaštipování a prořezávání je na podzim a v zimě, kdy nerostou tak aktivně. Když avokádo poprvé vyroste do výšky 15-20 cm, seřízněte ho na polovinu výšky. Poté uštípněte vrchní listy z rostliny vysoké 30 cm a seřízněte ji. U nových výhonů stříhání opakujte po 15-20 cm.

Od kud avokádníky pocházejí

Avokádo je ovoce, které roste na stromech. Stromy pocházejí ze Střední Ameriky a Mexika, ale dnes je lze najít v mnoha dalších částech světa. Avokádo je oblíbenou potravinou díky své vysoké výživové hodnotě a jedinečné chuti. Často se používá do salátů a dipů nebo jako zdravá alternativa jiných tuků, například másla.

Často Kladené Otázky

Kdy zasadit avokádo?

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejvhodnější doba pro výsadbu avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je sázet je na jaře nebo na začátku léta.

Do čeho zasadit avokádo?

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejlepší místo pro výsadbu avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je vysazovat je na jaře nebo na začátku léta.

Kdy se pěstuje avokádo?

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejlepší místo pro pěstování avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je vysazovat je na jaře nebo na začátku léta.

Jak vypadá avokádový strom?

Avokádovník může dorůst výšky až 20 metrů. Má zelenožlutou kůru a lesklé, tmavě zelené listy. Plody stromu mají oválný tvar a zelenohnědou slupku.

Jak často byste měli avokádové rostliny zalévat?

Neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší doba pro zalévání avokádových rostlin závisí na klimatických podmínkách. Obecně je nejlepší zalévat je jednou týdně.

Jak vypadá rostlina avokáda?

Rostliny avokáda jsou malé stromy se zelenožlutou kůrou a lesklými, tmavě zelenými listy. Plody stromu mají oválný tvar a zelenohnědou slupku.

Kteří škůdci a nemoci avokádovníky napadají?

Nejčastějšími škůdci, kteří avokádovníky napadají, jsou mšice, moučnivka a moučník. Nejčastějšími chorobami jsou hniloba kořenů a hniloba stonků.

Jak dlouho trvá, než avokádový strom začne plodit?

Avokádový strom plodí přibližně 3-5 let. Tato doba se však může lišit v závislosti na odrůdě stromu a klimatických podmínkách.

Jak často byste měli avokádovníky hnojit?

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejlepší doba hnojení avokádovníků závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je hnojit každé dva týdny.

Jaký typ hnojiva mám použít?

Typ hnojiva používaného pro avokádovníky závisí na typu půdy a klimatických podmínkách. Obecně je nejlepší používat hnojiva s vysokým obsahem fosforu.

Kam na zahradě zasadit avokádo?

Jednoznačná odpověď neexistuje, protože nejvhodnější místo pro výsadbu avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je vysazovat je na jaře nebo na začátku léta.

Můžu pěstovat avokádo v květináči?

Ano, ale bude to trvat déle, než kdybyste její pěstovali venku.

Jaký typ květináče použít

Neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší typ květináče pro avokáda závisí na velikosti rostliny a klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je použít plastový květináč s drenážními otvory.

Kde v bytě pěstovat avokádo?

Neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší místo pro pěstování avokáda závisí na klimatických podmínkách. Obecně platí, že nejlepší je vysazovat je na jaře nebo na začátku léta.

kdy pustí kořeny pecka avokáda?

Pecka avokáda bude mít kořeny zhruba za týden až 10 dní. Chcete-li urychlit proces, můžete pecku namočit do vody na den nebo dva před výsadbou.

Kolik práce zabere vypěstování avokáda?

Pěstování avokáda není nijak náročné a zabere vám jen pár minut denně.

Jak velký je obvykle avokádový strom?

Avokádové stromy jsou obvykle malé až středně velké. V závislosti na odrůdě mohou být vysoké až 2,5 metru.

Proč na avokádu usychají/kroutí a černají listy?

Neexistuje jednoznačná odpověď, protože příčina usychání seznamů na avokádu může být různá. Může to být způsobeno škůdci, chorobami nebo nedostatkem vlhkosti.

Jak dlouho trvá vypěstovat avokádo?

V závislosti na odrůdě může trvat avokádu 3 až 5 let, než se objeví první plody.

Pěstování avokáda je něco, co byste si měli vyzkoušet! Je to velice jednoduché a zabere vám to jen pár minut denně. Pokud chcete, aby vaše plody byly co nejchutnější, doporučujeme vám je vypěstovat sami.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!