Nejhezčí Místa V Polsku U Baltského Moře, Aneb Luxusní Dovolená Za Pár Kaček

Nejhezčí Místa V Polsku U Baltského Moře, Aneb Luxusní Dovolená Za Pár Kaček

V Polsku se nacházejí jedny z nejúžasnějších přímořských lokalit v Evropě. Od rušných plážových městeček přes klidné rybářské vesničky až po odlehlé zátoky a mokřady – každý cestovatel si zde najde to své. Ať už hledáte odpočinkovou dovolenou nebo dovolenou plnou dobrodružství, zde jsou některé z nejlepších přímořských destinací v Polsku, jejichž návštěvu byste měli zvážit.

Pobřeží Baltského moře měří přes 500 kilometrů, a proto je zde spousta nádherných plážových měst, která můžete prozkoumat.

Kam do Polska k moři? Zde je je seznam nejúžasnějších 14 pláží u baltského moře:

1.Gdaňsk a pobřeží Baltského moře

Gdaňsk je jedním z nejoblíbenějších přímořských měst v Polsku a je snadné pochopit proč. Gdaňsk se nachází na severní hranici země s Ruskem a nabízí nádherný výhled na Baltské moře a okolní krajinu. Turisté zde najdou spoustu možností vyžití, od prohlídky historických památek, jako je kostel Panny Marie, až po procházky po dlážděných ulicích lemovaných obchody, kavárnami a restauracemi. Pokud hledáte klidnější zážitky, můžete si z Gdaňsku udělat výlet do nedalekého přístavního města Hel.

2.Mielno

Mielno je jedno z nejoblíbenějších polských plážových letovisek na krásném pobřeží Baltského moře. Díky malebným výhledům a rušnému nočnímu životu není divu, že se sem turisté sjíždějí každé léto. Město má návštěvníkům co nabídnout, od opalování na zlatavém písku až po projížďky na kole bujnými lesy nebo návštěvu některé z nedalekých atrakcí, jako je například jezero Krzyzewskie.

3.Sopoty a oblast Trojměstí

Sopoty jsou oblíbenou turistickou destinací nacházející se severně od Gdaňsku na polském pobřeží. Je známý jako „Perla Baltu“ díky svým krásným plážím, rušnému nočnímu životu a stovkám historických budov, které lemují jeho ulice. Návštěvníci si mohou prohlédnout nedaleké atrakce, jako je například Sopotské molo, nebo se projít po ulici Monte Cassino a poté se vydat na pláž a strávit zde odpočinkový den na slunci. Pokud hledáte ještě živější atmosféru, zvažte výlet do nedaleké Gydnie nebo Gdyně – dalších dvou měst, která tvoří polské Trojměstí.

4.Pláž Mazury v Polsku

Pokud hledáte jedinečný zážitek s nádhernou přírodou a spoustou outdoorových aktivit, Mazury jsou pro vás ideální destinací. Tento region se nachází na severovýchodě Polska a tvoří ho více než 2 000 jezer, což z něj činí skvělé místo pro jízdu na kajaku, rybaření a koupání. Můžete také prozkoumat některé z mazurských historické památky, jako je například křižácký hrad v Malborku, nebo se vydejte na prohlídku Augustovského kanálu.

5.Krynica Morska a přírodní rezervace Viselská kosa

Krynica Morska je dalším místem, které musíte navštívit, a nachází se na severním pobřeží Polska.

Pláž Krynica Morska je rájem pro rekreanty, který se rozkládá na vrcholu nádherné Viselské kosy.

Tato malá rybářská vesnice je obklopena písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou, což z ní činí ideální místo pro koupání a opalování v letních měsících. Milovníci přírody si také užijí prohlídku nedaleké přírodní rezervace Viselská kosa – chráněné oblasti plné dun, lagun a rezervací divoké zvěře -, do které se z Krynice Morské snadno dostanete na kole nebo autem.

S oslnivě bílým pískem táhnoucím se v šířce 50 metrů a křišťálově čistou vodou je to příroda v té nejlepší podobě! A nejen to – dlouhé letní dny přinášejí v průměru kolem 20 hodin slunečního svitu, takže si můžete naplno užít vše, co Krynica nabízí. Od vzrušujících tobogánů a nafukovacích hřišť až po půjčovny koloběžek nebo kol, přičemž nesmíme zapomenout na spoustu restaurací v okolí – opravdu tu není nic, co by si neužili dospělí i děti. Takže si sbalte kufry už teď, určitě si nechcete nechat ujít tento nezapomenutelný zážitek!

Krynica Morska se nachází na mírně se svažujícím mořském dně a nabízí bezpečné koupání a řadu možností ubytování, které jsou přizpůsobeny potřebám osob se zdravotním postižením. Můžete zde dostat jantarovou horečku – romantickou vyhlídku na prohledávání zlatavého písku při hledání kostek přírodního baltského jantaru. Pro ty, kteří hledají klidnější způsoby osvěžení, je zdejší mikroklima známé svými léčivými účinky, čistý vzduch bohatý na minerály dělá zázraky pro celkové zdraví a pohodu. Díky profesionálním plavčíkům, kteří hlídkují po celou dobu, a přizpůsobenému zázemí nabízí Krynica Morska příjemné a bezpečné zážitky u moře.

6. Pláž Jaroslawiec u Baltského Moře

Pláž Jaroslawiec se v roce 2018 dočkala zasloužené chvály a obdivu. Podařilo se to díky obrovskému úsilí, které vynaložily buldozery, bagry, obrovské potrubí a značné množství mořského písku. Nejenže je pláž schopna odolat ničivé síle mořských vln, jaké se vyskytují například v Dubaji nebo v Holandsku, ale navíc se rozkládá na ploše více než 5 hektarů, což je srovnatelné s mnoha významnými letovisky. Pro ty, kteří se chtějí pokochat její nádherou z první ruky, nainstaloval Jaroslawiec speciální online kamery a osvětlení, aby se všichni mohli kdykoli pokochat. Bez ohledu na to neexistuje lepší způsob, jak tento ráj obdivovat, než ho vidět na vlastní oči.

Pokud nemusíte být u moře, stačí vám jakákoliv pláž, která je nádherná, určitě si prohlédněte Park Gródek, přezívaný Polskými Maledivami.

7.Ustka

Pobřežní městečko Ustka je již po staletí oblíbeným cílem turistů, kteří se vydávají na živé východní pobřeží, a těch, kteří hledají klid na západě. Každý rok jsou zdejší pláže ještě krásnější díky novému písku, který se sem dováží ze sousedních oblastí – ale to není vše, co tato oblast nabízí! Po každé bouřce se hledači jantaru dychtivě vydávají pročesávat zpěněné vody v okolí Ustky a hledají jedny z nejpůsobivějších exemplářů v Polsku – díky tomu je toto malebné letovisko vzrušující kombinací moderního rekreačního místa a přírodního pokladu.

Ať už si na pláž přijdete užít klid a pohodu, nebo se věnovat vodním sportům, každý si zde najde něco pro sebe. Západy slunce v Ustce jsou prostě úchvatné a nad zlatavými vodami neustále krouží hustá populace racků.

Ustka nabízí také vynikající možnosti ubytování pro ty, kteří hledají víc než jen zábavu na pláži. V okolí najdete mnoho restaurací, barů a klubů, kde můžete žít rušným nočním životem, a moderní lázeňský komplex, kde si můžete odpočinout.

Pro ty, kteří se chtějí vydat za poznáním dále, se v Ustce nachází jedna z nejkrásnějších stezek v Polsku – Słowiński Park Narodowy.

8.Poloostrov Hel

Poloostrov Hel je úzký pruh země dlouhý zhruba 40 kilometrů, který se nachází na samém severním cípu Polska. Je známý pro své rozmanité biotopy, většinu území tvoří lesy a duny. V létě zde najdete mnoho návštěvníků pláží – mezi nimi i mladé páry, které hledají romantickou dovolenou. Půvabné vesničky Jastarnia a Jurata se nacházejí mezi dvěma ostrovy, které tvoří tento jedinečný poloostrov.

Kromě opalování, koupání nebo plachtění v Baltském moři se na tomto úžasném úseku pobřeží můžete věnovat i mnoha dalším aktivitám. Projděte se fascinujícími pobřežními lesy bohatými na divokou zvěř, prozkoumejte malebné rybářské přístavy nebo se vydejte na vzrušující výlet za delfíny!

9.Kołobrzeg: destinace, kterou musí navštívit milovníci pláží

Vítejte v Kołobrzegu, největším letovisku na pobřeží Baltského moře, které musí navštívit milovníci pláží. Po letech rekonstrukce a revitalizace se pláže v Kołobrzegu staly jedněmi z nejkrásnějších v Evropě, s širokými písečnými plochami, křišťálově čistou vodou a množstvím prázdninových atrakcí. Podívejme se blíže na to, čím je Kołobrzeg tak výjimečný.

Vydejte se na cestu do Kołobrzegu: Pláží je tu spousta!

V Kołobrzegu se nacházejí 3 hlavní pláže – centrální, dlouhá téměř 400 m a široká 90 m, západní a východní. Nejmalebnější část s vysokým širokým dunovým náspem se nachází na západní straně ústí řeky Parsęty směrem ke Grzybowu. Všechny tři pláže jsou vybaveny vynikajícím zařízením, jako jsou sprchy a převlékárny, lehátka a slunečníky k pronájmu, plavčíci zajišťující bezpečnost, kiosky s jídlem a nápoji a také spousta rekreačních aktivit, jako jsou volejbalová hřiště a hřiště na minigolf.

Památník manželství s mořem

Pokud hledáte něco jedinečnějšího než jen koupání a opalování na pláži v Kołobrzegu, pak musíte navštívit Památník manželství s mořem. Tato slavná polská socha se nachází podél bulváru Jana Szymańského mezi 200 metrů dlouhým molem a majákem. Je hrdým symbolem polského námořního dědictví a historie. Pomník představuje dvě bronzové postavy, které jako by se objímaly a přitom hleděly na Baltské moře – vskutku romantický pohled!

Promenáda Wydmowa

Další velkou atrakcí v Kołobrzegu je Wydmowa Promenade – jedna z nejdelších (2 km) a nejkrásnějších procházkových tras podél Baltského moře. Tato stezka začíná východně od mola podél Lázeňského parku až k amfiteátru. Podél této promenády se nachází mnoho historických budov, jako je kostel Panny Marie nebo radnice, a také několik kaváren a restaurací nabízejících vynikající polskou kuchyni. Wydmowská promenáda je oblíbená také mezi cyklisty, kteří si mohou vychutnat úchvatný výhled ze sedla svého kola!

10.Pláž v Trzęsaczi

Pro všechny milovníky přírody je pláž v Trzęsaczi opravdu nádherná, protože se pyšní 200 metrů dlouhým nádherným pobřežím a je obklopena zajímavými historickými památkami. Působivou modernistickou plošinu na okraji pobřeží si oblíbili rogalisté, jezdci na koních a další milovníci dobrodružství. Nedaleko odtud leží staleté ruiny gotického chrámu, opředené legendou, protože se říká, že zde rybáři uložili k odpočinku bohyni moře Zielenici.

Podle místního folklóru Bałtyk – její pomstychtivý otec – vysílá obrovské vlny, které ze zármutku omývají zdi jejího pohřebiště. Oblast nabízí turistům, kteří navštíví Rewal, také mnohem víc než jen krásné pláže; mimo jiné velrybí park, kde lze obdivovat nádhernou 35metrovou modrou velrybu, a barevnou úzkokolejnou železnici podél pobřeží.

11.Dębki

Pláž Dębki byla oceněna prestižní Modrou vlajkou – známkou čistoty a bezpečnosti. Tato pláž je známá jako jedna z nejlepších polských pláží díky širokému bílému písku a křišťálově čisté vodě. Nachází se přímo mezi dvěma velkými městy – Darlowem a Ustkou – takže je snadno dostupná z obou měst. Pláž Dębki nabízí také spoustu aktivit pro lidi, kteří hledají zábavu: jsou zde volejbalová hřiště, cyklostezky, lehátka a slunečníky, místa k jídlu a pití, sportovní zařízení a další!

Přilehlý les je navíc ideálním místem pro milovníky přírody, kteří se chtějí nadýchat čerstvého vzduchu mimo davy lidí.

Pláž Dębki je rozhodně jednou z největších atrakcí Polska a měl by být na seznamu všech návštěvníků této země.

Začněte tedy plánovat svůj příští výlet do Kołobrzegu a užijte si všechny úžasné pláže, které nabízí! Od odpočinkových dnů strávených sluněním až po adrenalinové aktivity, jako je létání na rogalu nebo jízda na koni, každý si tu najde něco pro sebe – čeká vás dokonalá dovolená!

12.Łeba

Pláž Łeba, která se rozkládá na pobřeží Baltského moře mezi městy Łeba a Rowy, nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat věčně se měnící duny, které se za rok posunou až o 10 m. Díky takovému množství písku na kilometr čtvereční není divu, že Skyscanner tuto úžasnou pláž označil za jednu z nejkrásnějších na světě. V Łebě se nachází Słowiński Park Narodowy, který se nepodobá žádné jiné plážové destinaci – návštěvníci mají vzrušující příležitost zúčastnit se osvědčené tradice stavění hradů z písku s vynikajícím výhledem na pláž. Zlatavé zvlněné kopce dosahují výšky až 40 m a mohou splnit sny rekreantů o poznávání dun z celého světa. Pokud tedy hledáte jedinečný písečný zážitek, nehledejte nic jiného než pláž Łeba.

Mohlo byvás zajímat: Podívejte se na největší Aquapark v Evropě, který je právě v Polsku!

13. Hellenic Pláž na severním pobřeží poloostrova Hel v Polsku,

Hellenická pláž, která se nachází na severním pobřeží poloostrova Hel v Polsku, je jednou z nejpozoruhodnějších pláží na světě. Tato 1 km dlouhá a 30 m široká pláž je tvořena jemnými světlými písečnými dunami a stala se oblíbeným cílem windsurfařů a kitesurfařů. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat tím, jak se na tuto krásnou pláž dostat, jaké zázemí je zde k dispozici a dalšími informacemi.

Jak se tam dostat?

Návštěvníci mají několik možností, jak se na pláž Hellenic Spit dostat. Můžete jet autem nebo veřejnou dopravou (i když dopravní zácpy mohou být nepříjemným zážitkem). Případně můžete využít nedalekou cyklostezku nebo jet vlakem. Od autobusové zastávky stačí projít lesem až ke zděnému majáku; u pláže uvidíte také Kašubskou mohylu – obelisk symbolizující počátek Polské republiky.

Co můžete očekávat

Krásnou krajinu umocňuje často větrné počasí. Asi 500 m od samotné pláže najdou návštěvníci toalety a stánky s občerstvením. Za zmínku stojí také to, že některé úseky této pláže jsou známé jako oblasti s volitelným oblečením pro ty, kteří si chtějí užít návštěvu bez jakéhokoli oblečení!

Okolí

Samotný poloostrov Hel je působivou podívanou – ještě v 17. století se skládal z jednotlivých ostrovů, než byl postupně spojen nánosy písku z Baltského moře v jednu pevninu. Ti, kteří chtějí prozkoumat další místa, najdou spoustu zajímavostí v nedalekém Gdaňsku a Sopotech, kde se nachází řada památek, jako jsou muzea, galerie, památníky a historické památky, které dokumentují bohaté kulturní dědictví Polska.

Řecká kosa je jedním z nejúžasnějších míst v Polsku. Díky malebné krajině, pohodlnému zázemí a nedalekým zajímavostem, jako je Gdaňsk a Sopoty, není divu, že si ji každoročně vybírá tolik lidí jako cíl své dovolené!

14.Świnoujście

Vychutnejte si krásu pláže Świnoujście s nádherným 10 km dlouhým pobřežím a až 200 m širokým břehem. Mnozí ji přirovnávají k „Mallorce severu“ a v létě si zde můžete užívat teploty dosahující 25-26 °C v křišťálově čisté vodě, která jistě potěší i zkušené plážové nadšence! Obdivujte vzácné úkazy, jako jsou modré medúzy, nádherní mořští orli, labutě a mušle, a vězte, že se všem těmto živočichům daří bezpečně díky jedinečným mořským proudům, které udržují sinice v bezpečí, a užijte si tak den bez starostí.

Jaké druhy divoké zvěře mohu očekávat?

Na pláži Świnoujście můžete mít štěstí a spatřit řadu vzácných úkazů včetně modrých medúz, krásných mořských orlů, labutí a dokonce i mušlí.

Zkušenosti s dovolenou u moře v Polsku: Co můžete očekávat

Pokud hledáte vzrušující a exotickou dovolenou na pláži, proč nezvážit krásné polské pobřeží? Od rušných pláží v Sopotech až po malebné rybářské vesničky v Pucku – v Polsku si každý najde něco pro sebe. Ať už chcete relaxovat a užívat si slunce, nebo poznávat místní kulturu, dovolená v Polsku u moře vám jistě poskytne nezapomenutelné zážitky.

Co můžete vidět a dělat na výletě na polském pobřeží?

Při návštěvě Polska není nouze o různé aktivity a atrakce. V zemi se nachází desítky národních parků s úchvatnou krajinou, historické hrady a kostely, živá města a mnoho dalšího. Pro ty, kteří hledají klasickou dovolenou na pláži, je však také spousta možností.

Nejoblíbenější plážovou destinací v Polsku jsou bezesporu Sopoty, které se pyšní kilometry písečného pobřeží podél Baltského moře. Toto přímořské letovisko nabízí spoustu nákupních příležitostí a také místa s rušným nočním životem – ideální pro každého, kdo hledá během své dovolené trochu vzrušení! K dalším plážím v okolí patří Jastarnia, Jelitkowo a Gdyně – všechny nabízejí jedinečné zážitky.

Pokud dáváte přednost něčemu klidnějšímu, než je typická dovolená na pláži, zvažte raději prohlídku některé z půvabných polských rybářských vesnic. Jednou z takových vesnic je Puck, která se nachází nedaleko Gdaňsku a která návštěvníkům nabízí pohled na tradiční polský život a kulturu. Můžete zde navštívit místní trhy plné čerstvých produktů, které si vypěstovali sami vesničané, nebo se zúčastnit řady outdoorových aktivit, jako je plachtění nebo cyklistika po okolní krajině. Najdete zde také spoustu restaurací, které nabízejí vynikající pokrmy z mořských plodů a ryb ulovených v místě!

Často Kladené Otázky

Kdy je nejtepleji v Polsku u moře?

Nejteplejší období pro návštěvu pláže ve Świnoujście a celého polského pobřeží je červen, červenec a srpen.

Kde je nejteplejší moře v Polsku?

Świnoujście má jednu z nejteplejších teplot moře v Polsku, která v letních měsících dosahuje 25 až 26 °C.

Závěr

V Polsku je tolik krásných přímořských destinací, že je těžké se rozhodnout, kam vyrazit dřív! Ať už hledáte malebnou rybářskou vesničku nebo plážové městečko plné akce, při plánování dalšího výletu po tomto malebném regionu východní Evropy si jistě vybere každý. Začněte tedy plánovat svůj útěk již nyní – nebudete litovat!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend