Co Nakreslit, Když Se Nudím? 6 Nejlepších Nápadů!

Co Nakreslit, Když Se Nudím? 6 Nejlepších Nápadů!

Pokud hledáte něco zábavného, co dělat, když se nudíte, proč nezkusit kreslit? Kreslení je skvělý způsob, jak zabít čas a uvolnit svou kreativitu. Ať už jste zkušený umělec, nebo teprve začínáte, kreslit může každý! Zde je několik nápadů na zábavné kreslení, když se nudíte. 

1. Kreslené postavičky

Všichni milují kreslené filmy, tak proč nezkusit nakreslit své oblíbené kreslené postavičky? Od Spongeboba Squarepants po Toma a Jerryho – existuje nespočet postaviček, které jsou rozpoznatelné a zároveň je zábavné je kreslit. Navíc to nikdy nebylo jednodušší díky všem výukovým programům dostupným online. I když se nepovažujete za umělce, můžete to zkusit a pobavit se! Stále nevíte jakou? Zkuste si vybrat jednu z Marvelovských postaviček.

2. Vaši domácí mazlíčci

Váš domácí mazlíček je tu pro vás vždy, když ho potřebujete – tak proč mu neprojevit trochu lásky tím, že ho nakreslíte? Nemusíte být dokonalí, stačí, když svými kresbami zachytíte jejich jedinečnou osobnost! Je to skvělý způsob, jak si procvičit kreslení různých typů zvířat, a navíc získáte něco výjimečného, co vám zůstane navždy. 

3. Náhodné předměty

Další skvělý způsob, jak být kreativní, je kreslit náhodné předměty! Vezměte si jakýkoli předmět ve svém okolí – lžíci, tužku, ponožku, prostě cokoli! Než se ho pokusíte nakreslit na papír, věnujte čas tomu, abyste si prohlédli jeho tvar a detaily. Může to znít jednoduše, ale toto cvičení vám pomůže rychle rozvinout vaše umělecké schopnosti.  

4. Kreslení podle fotografií

Jedním z nejoblíbenějších způsobů využití kresby světlem je fotografování. Tento typ fotografie využívá dlouhé expozice a pohyblivá světla s cílem vytvořit jedinečné snímky, kterých lze dosáhnout pouze touto technikou. Mezi oblíbené nástroje používané ve fotografii malování světlem patří svítilny, prskavky a svítící tyčinky. Různé nástroje můžete také kombinovat dohromady a dosáhnout tak ještě zajímavějších efektů. Experimentování s různými nástroji a pohyby vám pomůže dosáhnout ohromujících výsledků!

TIP: Zkuste si nakreslit Váš rodokmen, je to velmi zábavné, poučné a více než jen „pouhé“malování.. Může se z toho vyklubovat zábava pro celou rodinu.  

5. Fantasy bytosti

Pokud se cítíte obzvlášť kreativní, můžete zkusit nakreslit nějaké fantasy bytosti! Je to skvělý způsob, jak využít svou představivost a vytvořit něco, co jste ještě neviděli. Představte si draky, jednorožce, víly, mořské panny a další – možnosti jsou neomezené. I kdyby se vaše výtvory nedostaly na velkou výstavu, můžete si je prohlédnout ožít na papíře.

6. Vaše vlastní výtvory

Další zábavnou činností je kreslení vlastních jedinečných výtvorů! Využijte svou fantazii a nebojte se riskovat. Kreslení vlastních postav je skvělý způsob, jak se vyjádřit a ukázat světu, co všechno dokážete vytvořit. Ať už to budou roboti, mimozemšťané nebo bytosti z jiného světa, dejte průchod své tvůrčí šťávě a uvidíte, co se stane! Pokud stále hledáte inspiraci, pusťte si nejden z nejoblíbenějěích filmů, či seriálů na Netflixu, určitě Vás budou inspirovat ke kreativní tvorbě.

Pokud se tedy nudíte a hledáte nějakou zábavu, zkuste kreslit Nemusíte být profesionálními umělci, stačí vzít papír a tužky nebo pera a začít tvořit! Kdo ví – možná v sobě objevíte nový talent!

Tipy na kreslení

Pokud už nějakou dobu kreslíte a skicujete, možná se cítíte trochu stagnující. To je naprosto normální; i pokročilí umělci potřebují čas od času přidat do kroku. Probereme pět tipů, které může využít každý zkušený umělec, aby svou práci posunul o stupeň výš:

Experimentuje s technikami a podklady

Práce se stejnými materiály a technikami může po čase omrzet, proto je důležité občas něco obměnit. Zkuste pracovat s různými médii nebo kombinovat dva styly či média dohromady. Nikdy nevíte, na jaký typ kombinace můžete přijít! 

Experimentujte s barvami

Experimentování je klíčové, pokud jde o barvy. Zkuste použít barvy, které byste normálně nepoužili, nebo zkombinujte dvě barvy, které by vás nikdy nenapadlo použít společně. Pokud jde o umění, neexistují žádná pravidla, takže se nebojte prozkoumat své možnosti! 

Dejte si od kreslení pauzu

Když se cítíte zaseknutí, neváhejte si od kreslení na chvíli odpočinout. Jděte se projít, přečtěte si knihu, podívejte se na televizi – cokoli, co vám pomůže rozptýlit vaši mysl a dát tvůrčí šťávě čas na načerpání nových sil, než se k projektu vrátíte s novýma očima.

Sledujte jiné umělce

Sledování tvorby jiných umělců vám může pomoci inspirovat se novými nápady a technikami, které můžete začlenit do své vlastní tvorby. Sledujte ostatní umělce na sociálních sítích, navštěvujte výstavy nebo si kupte nějaké knihy o umění, pokud se chcete dozvědět něco konkrétního – existuje spousta způsobů, jak se mohou zkušení umělci jako vy inspirovat! 

Cvičte každý den

V neposlední řadě platí, že praxe dělá mistra! I když se vám zdá, že už jste zvládli základy, zkuste si každý den dělat rychlé skici nebo každý týden zkoušet jiné techniky, dokud se pro vás nestanou druhou přirozeností. 

S těmito pěti tipy bude každý zkušený umělec schopen posunout své kresby o další úroveň a dodat svým dílům novou hloubku a detaily, aniž by se při tom příliš zahltil nebo frustroval. Nezapomeňte – experimentování je v umění klíčové, takže se nebojte občas vystoupit ze své komfortní zóny!

Závěr

Kreslení může být příjemnou činností pro každého – bez ohledu na úroveň dovedností nebo zkušeností. Takže až vás příště přepadne nuda, vytáhněte fixy a začněte tvořit! Ať už to znamená znovuvytvoření kreslených postaviček z vašeho dětství, nebo skicování každodenních předmětů z okolí domu – prostě se zbavte očekávání a bavte se! Kdo ví? Třeba z toho vznikne něco krásného!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend