Víme V Jakém Pořadí Sledovat Marvel Filmy! *AKTUALIZOVÁNO*

Víme V Jakém Pořadí Sledovat Marvel Filmy! *AKTUALIZOVÁNO*

Série Marvel je jednou z největších a nejúspěšnějších sérií v historii filmu. Není divu, že mnoho fanoušků chce zhlédnout všechny filmy z této série. Při takovém množství filmů, z nichž si můžete vybírat, však může být obtížné zjistit, kde začít. Naštěstí existuje definitivní pořadí pro sledování filmů Marvel, které vám sledování usnadní a zpříjemní. 

Pořadí pro sledování filmů Marvel vychází z dat děje, nikoliv z chronologie ani z dat vydání filmů. Například první film o Iron Manovi byl uveden v roce 2008 a poslední film o Kapitánu Amerikovi v roce 2016 – ale ve vesmíru se neodehrávají ve stejnou dobu. Díky řazení podle data vydání namísto chronologie mohou diváci lépe pochopit, jak jednotlivé filmy ovlivňují své předchůdce a navazují na ně. 

Jaké je tedy toto definitivní pořadí v kterém si Marvel filmy pustit aby dávali smysl?

1. Captain America: První Avenger

Rok Vydání: 2011

Hodnocení na ČSFD: 68%

Děj se odehrává v letech: 1943 – 1945

Film Joea Johnstona z roku 2011 Captain America: První Avenger vypráví příběh zrodu superhrdiny z komiksů Marvelu během druhé světové války. V centru dění je Steve Rogers, vychrtlý mladík, který je odhodlán sloužit své zemi v armádě, ale místo toho je vybrán pro přísně tajný vědecký experiment, který z něj udělá dokonalý vzorek lidské síly a hbitosti.

Hlavním antagonistou filmu je Rudá lebka, záporná postava Huga Weavinga. Je to ambiciózní nacistický důstojník, který se snaží využít starobylý artefakt známý jako Kosmická kostka k získání moci a kontroly nad světem. Aby tomu Steve zabránil, musí se přihlásit na odvážnou misi a využít své nově nabyté síly v boji proti silám Hydry a ochránit lidstvo před touto hrozící hrozbou.

Během jeho cesty jsme svědky mnoha vzrušujících bitev mezi Kapitánem Amerikou a jeho protivníky, kteří bojují za spravedlnost a svobodu v Evropě během druhé světové války. Vedle řady nezapomenutelných akčních scén spolu s momenty humoru a dramatu vytvořil Joe Johnston strhující dobrodružný příběh, díky němuž budeme Stevovi fandit až do samého konce. Je to skutečně zábavný příběh o hrdinské vynalézavosti, který diváky nechá na pokraji sil!

Toto pořadí umožňuje divákům skutečně ocenit, jak se jednotlivé filmy navzájem ovlivňují a navazují na sebe, a také pochopit, proč se některé postavy chovají určitým způsobem nebo mají určité motivace, když se objeví v pozdějších filmech. 

2. Captain Marvel

Rok Vydání: 2019

Hodnocení na ČSFD: 68%

Děj se odehrává v letech: 1995

Druhým filmem z této série je Captain Marvel z roku 2019. Film sleduje Carol Danversovou, bývalou pilotku stíhačky amerického letectva, která byla po traumatické nehodě s mimozemskou technologií obdařena nadlidskými schopnostmi. Své nově nabyté schopnosti musí využít, aby pomohla ochránit Zemi před mezigalaktickými hrozbami.

Film se odehrává krátce před událostmi Iron Mana a Avengers, takže pomáhá vysvětlit, jak tyto superhrdinské týmy vznikly a proč některé postavy mají své schopnosti už v době, kdy se s nimi poprvé setkáváme na plátně. Dočkáme se také spousty akčních scén, které ukazují působivou nadlidskou sílu Captain Marvel, stejně jako okamžiků lehkosti a zábavných dialogů mezi ní a Furym, které pomáhají vnést lehkost a srdečnost do děje.

3. Iron Man

Rok Vydání: 2008

Hodnocení na ČSFD: 82%

Děj se odehrává v letech: 2010

Třetím filmem v řadě je Iron Man z roku 2008. Film režírovaný Jonem Favreauem vypráví příběh Tonyho Starka, geniálního miliardáře a průmyslníka, který je nucen využít svůj talent k vytvoření specializovaného brnění poté, co je unesen a držen v zajetí v cizí zemi. Po útěku používá svůj vynález k boji proti zlým silám a k ochraně světa před katastrofou.

Tento film divákům představí některé z nejoblíbenějších postav společnosti Marvel – včetně Pepper Pottsové, Happyho Hogana a samozřejmě nezapomenutelného výkonu Roberta Downeyho Jr. v roli Tonyho Starka/Iron Mana. Akční sekvence jsou napínavé a ukazují, jak Iron Man dokáže porazit armádu jen díky svému důvtipu a technice, kterou má po ruce.

4. Iron Man 2

Rok Vydání: 2010

Hodnocení na ČSFD: 73%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se po Iron Manovi 1

Třetím a čtvrtým filmem této série jsou Iron Man 1 a 2. Oba filmy sledují miliardáře a playboye Tonyho Starka, který si obléká svůj mocný brnění oblek, aby bojoval proti zlým silám, a zároveň se snaží chránit své podniky a svět před nebezpečím.

V prvním filmu je Tony postaven tváří v tvář vlastní smrtelnosti, když se musí postavit teroristické organizaci zvané Deset kruhů. Musí využít veškerý svůj důvtip a prostředky, aby se zachránil a zastavil je. Ve druhém díle ohrožuje mír na Zemi konkurenční výrobce zbraní, který se snaží znovu vytvořit Tonyho technologii pro své vlastní nekalé účely. Je opět na Tonym, aby vymyslel nové způsoby, jak ochránit svět před touto nejnovější hrozbou.

5. Neuvěřitelný Hulk

Rok Vydání: 2008

Hodnocení na ČSFD: 62%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se před Avengers

Pátým filmem této série je Neuvěřitelný Hulk z roku 2008. Tento film vypráví o Bruci Bannerovi, který po nehodě v laboratoři, při níž došlo k ozáření gama zářením, zjistí, že je prokletý a má děsivé alter ego: titulní zelené monstrum Hulka.

Banner musí najít způsob, jak ovládnout svůj temperament a udržet své vnitřní monstrum na uzdě, zatímco se pohybuje v neustále se měnícím světě plném bitev, zlých korporací a vládních agentur, které s ním mají své vlastní plány. Během jeho boje za svobodu a spravedlnost můžeme v celém filmu vidět jedny z nejpůsobivějších akčních scén, kdy jsme svědky Hulkovy neuvěřitelné síly v boji proti nemožné přesile. Dočkáme se také spousty okamžiků hřejivého dramatu, kdy Bruce bojuje se svými zraněními z minulých traumat.

6. Thor

Rok Vydání: 2011

Hodnocení na ČSFD: 75%

Děj se odehrává v letech: 2011

Šestým filmem filmového světa Marvelu je Thor z roku 2011. Tento film vypráví příběh boha hromu Thora Odinsona, který je ze své domovské říše Asgard vyhnán na Zemi a musí se naučit používat své mocné kladivo Mjölnir spíše k dobru než k ničení.

Jak se dostává do kontaktu s lidmi a objevuje více o svých vlastních schopnostech i o schopnostech ostatních bytostí kolem sebe, můžeme vidět jedny z nejlepších akčních scén v celé sérii, kdy Thor bojuje s nejrůznějšími nepřáteli od mrazivých obrů až po temné elfy. Dočkáme se také velkého vývoje charakteru samotného Thora, který se díky svým zkušenostem na Zemi učí pokoře a soucitu. Témata jako identita, odpovědnost za rodinu a věrnost.

7. The Avengers 

Rok Vydání: 2012

Hodnocení na ČSFD: 83%

Děj se odehrává v letech: 2012

Sedmým filmem série jsou Avengers z roku 2012. Jedná se o přelomový film, který spojuje všechny předchozí postavy z Marvel Cinematic Universe, jako jsou Iron Man, Kapitán Amerika, Thor a Hulk.

Společně musí spojit síly, aby se postavili mimozemské invazi vedené Lokim, který manipuluje superhrdiny od svého uvedení ve filmu Thor. Dočkáme se spousty akčních scén představujících individuální schopnosti těchto hrdinů i to, jak spolupracují na dosažení společného cíle. Dočkáme se také skvělého vývoje postav, kdy jsme svědky toho, jak každý z hrdinů roste a dospívá díky vzájemným interakcím. Dozvídají se více o sobě a zároveň se učí důvěřovat jeden druhému a spoléhat se na sebe. V neposlední řadě se v tomto díle objevují témata naděje, jednoty a přátelství.

8. Iron Man 3

Rok Vydání: 2013

Hodnocení na ČSFD: 80%

Děj se odehrává v letech: Pokračování po Avengers

Osmým filmem filmového světa Marvelu je Iron Man 3 z roku 2013. V tomto díle musí Tony Stark čelit své dosud největší výzvě, když se postaví mocnému teroristovi jménem Mandarin. Zatímco Tony bojuje o záchranu sebe i svého okolí, dočkáme se jedněch z nejnapínavějších akčních scén celé série.

Dočkáme se také spousty charakterového vývoje Tonyho postavy, který se vypořádává se svými vnitřními démony a snaží se najít rovnováhu mezi svými povinnostmi Iron Mana a otcovskou rolí. V neposlední řadě se v celém díle objevují témata jako vykoupení a sebeobětování. Jedná se o vzrušující závěr původní trilogie, který diváky nechá napjaté až do samého konce.

9. Thor: Temný Svět

Rok Vydání: 2013

Hodnocení na ČSFD: 72%

Děj se odehrává v letech: Pokračování po Avengers

Devátým filmem filmového světa Marvelu je Thor: Temný svět z roku 2013. Tento díl vypráví o Thorově návratu na Asgard, kde se musí postavit starobylé rase temných elfů, kteří hrozí zničit jeho domovský svět a všechny jeho obyvatele.

V tomto svazku se dočkáme několika neuvěřitelných akčních scén, kdy jsme svědky využití Thorovy síly proti mocným nepřátelům, a také spousty momentů vývoje postavy, kdy se Thor dozvídá více o sobě i o lidech kolem sebe. V tomto svazku se také setkáváme s tématy, jako je sebepoznání, odvaha a odhodlání. Jedná se o další vzrušující dobrodružství, které vás udrží v napětí až do samého konce.

10. Captain America: Návrat prvního Avengera

Rok Vydání: 2014

Hodnocení na ČSFD: 78%

Děj se odehrává v letech: Pokračování po Avengers před Ultronem

Desátým filmem filmového světa Marvelu je Captain America z roku 2014: Návrat prvního Avengera. Tento díl sleduje Steva Rogerse, který pátrá po své ztracené lásce Peggy Carterové a objevuje nového tajemného nepřítele, který hrozí zničit svět.

Tento svazek nám ukazuje několik napínavých akčních scén, kdy jsme svědky toho, jak Steve používá svůj štít, aby se postavil mocným nepřátelům, a také spoustu momentů vývoje postavy, kdy se Steve dozvídá více o sobě i o lidech kolem sebe. V tomto díle se také mihnou témata jako přátelství, povinnost a věrnost. Jedná se o další napínavé dobrodružství, které vás udrží v napětí až do samého konce.

11. Strážci Galaxie

Rok Vydání: 2014

Hodnocení na ČSFD: 82%

Děj se odehrává v letech: 2014

Jedenáctým filmem z filmového světa Marvelu jsou Strážci Galaxie z roku 2014. V tomto díle sledujeme nesourodou skupinu zločinců a záporáků, kteří se spojí, aby zachránili vesmír před Ronanem, mezigalaktickým válečníkem s mocnou zbraní schopnou zničit celé planety.

Tento film nabízí spoustu vtipných momentů a ohromujících sekvencí se speciálními efekty, kdy jsme svědky toho, jak tito nepravděpodobní hrdinové využívají své jedinečné schopnosti, aby se postavili hrozivým nepřátelům. Můžeme také sledovat skvělý vývoj postav, které se o sobě dozvídají více a zároveň se učí důvěřovat jeden druhému a spoléhat se jeden na druhého. V neposlední řadě se v tomto díle objevují témata jako rodina a přátelství. Jedná se o vzrušující přírůstek do série, který diváky bude bavit až do úplného konce.

12. Strážci Galaxie Vol. 2

Rok Vydání: 2017

Hodnocení na ČSFD: 80%

Děj se odehrává v letech: Po Strážcích Galexie 1

Dvanáctým filmem z marvelovského filmového vesmíru jsou Strážci Galaxie Vol. 2 z roku 2017. Tento díl sleduje naši sebranku mezigalaktických psanců, kteří pokračují v boji proti mocným silám, jež hrozí zničit vesmír.

Tento díl dále rozvíjí charaktery postav a jejich vzájemné vztahy a také nabízí více napínavých akčních scén, které vás udrží v napětí. Můžeme také sledovat zajímavé momenty vývoje postav jednotlivých členů týmu, včetně Star-Lorda, Gamory a Draxe. V neposlední řadě se v této vzrušující kapitole série opět dostávají do popředí témata jako hrdinství a oběť.

13. Avengers: Age of Ultron

Rok Vydání: 2015

Hodnocení na ČSFD: 73%

Děj se odehrává v letech: 2015

Třináctým filmem filmového světa Marvelu je Avengers z roku 2015: Age of Ultron. Tento díl sleduje Avengers, kteří se spojili, aby zmařili mocného padoucha známého jako Ultron, který se rozhodl ovládnout svět.

Tento díl obsahuje několik vzrušujících akčních scén, v nichž sledujeme, jak naši hrdinové využívají své schopnosti a dovednosti, aby se postavili tomuto hrozivému nepříteli. Dočkáme se také spousty momentů vývoje postav jednotlivých členů týmu, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky a Thora. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako hrdinství a oběť, která vás budou bavit až do samého konce.

14. Ant-Man

Rok Vydání: 2015

Hodnocení na ČSFD: 75%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se několik let po Avengers cca 2015

Čtrnáctým filmem filmového světa Marvelu je Ant-Man z roku 2015. V tomto díle sledujeme mistra zloděje Scotta Langa, který na sebe bere plášť Ant-Mana a společně s Hankem Pymem bojuje proti mocnému nepříteli, který hrozí zničit svět.

Tento svazek nabízí spoustu napínavých akčních scén, v nichž jsme svědky toho, jak Scott využívá své nově nabyté schopnosti, aby se postavil hrozivým nepřátelům. Dočkáme se také několika skvělých momentů vývoje postav Scotta i Hanka, stejně jako jejich spojenců Hope van Dyneové a Luise. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství, které vás udrží v napětí až do samého konce, objevují témata jako hrdinství a věrnost.

15. Captain America: Občanská válka

Rok Vydání: 2016

Hodnocení na ČSFD: 78%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se po Avengers: Ultron a několik let před Infinity War.

Patnáctým filmem filmového světa Marvelu je Captain America z roku 2016: Občanská válka. V tomto díle sledujeme Avengers, kteří jsou rozděleni, když jejich ideologie způsobí, že se všichni postaví na jednu stranu v mezinárodním konfliktu, který hrozí jejich rozdělením.

Tento díl obsahuje několik napínavých akčních sekvencí a emočně vypjatých momentů, kdy jsme svědky toho, jak se tito hrdinové opět spojí pro společnou věc. Uvidíme také spoustu vývoje postav jednotlivých členů týmu, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky a Hawkeye. V neposlední řadě se v této vzrušující kapitole seriálu objevují témata jako loajalita a přátelství.

16. Black Widow

Rok Vydání: 2021

Hodnocení na ČSFD: 62%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se po Avengers: Ultron a několik let před Infinity War.

Šestnáctým filmem filmového světa Marvelu je Black Widow z roku 2021. V tomto díle sledujeme naši oblíbenou bývalou agentku KGB Natašu Romanoff, která se vydává na nebezpečnou cestu sebepoznání, aby se vyrovnala se svou minulostí a postavila se svým démonům.

Tento svazek nabízí spoustu napínavých akčních scén a intenzivních charakterových momentů, kdy jsme svědky toho, jak Nataša čelí hrozivým hrozbám a potýká se s vlastním vnitřním zmatkem. Dočkáme se také několika skvělých momentů vývoje Nataši i dalších postav, jako jsou Jelena Belová, Rudý strážce a Taskmaster. V neposlední řadě se v tomto napínavém příběhu objevují témata jako vykoupení a oběť, která vás budou bavit až do samého konce.

17. Spider-Man: Homecoming

Rok Vydání: 2017

Hodnocení na ČSFD: 73%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se po Avengers: Ultron a několik let před Infinity War.

Sedmnáctým filmem filmového světa Marvelu je Spider-Man: Homecoming z roku 2017. Tento díl sleduje Petera Parkera, který přebírá plášť Spider-Mana a čelí své dosud největší výzvě – zlému Vulturovi.

Tento svazek obsahuje několik skvělých akčních sekvencí, v nichž Spider-Man využívá svých schopností, aby se postavil hrozbám, a také momenty vývoje postav našeho hrdiny i dalších postav, jako jsou Ned Leeds, Michelle Jonesová, Liz Toomesová a Happy Hogan. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství, které vás udrží v napětí až do samého konce, objevují témata jako přátelství a identita.

18. Doctor Strange

Rok Vydání: 2016

Hodnocení na ČSFD: 77%

Děj se odehrává v letech: 2016 až 2017

Osmnáctým filmem filmového světa Marvelu je Doctor Strange z roku 2016. Tento díl sleduje příběh Stephena Strange, geniálního, ale arogantního neurochirurga, který objeví tajemství skrytého světa a vydá se na cestu, aby se stal Nejvyšším čarodějem.

Tento díl obsahuje spoustu ohromujících vizuálních efektů, kdy jsme svědky toho, jak Doctor Strange využívá své nově nabyté schopnosti, aby se postavil hrozivým nepřátelům. Dočkáme se také vývoje postav Doctora Strange i Morda, stejně jako několika skvělých momentů dalších postav, jako jsou Prastarý a Wong. V neposlední řadě se v tomto poutavém dobrodružství objevují témata jako magie a víra, která vás udrží v napětí až do samého konce.

19. Black Panther

Rok Vydání: 2018

Hodnocení na ČSFD: 67%

Děj se odehrává v letech: 2017 do roku 2018

Devatenáctým filmem filmového světa Marvelu je Black Panther z roku 2018. V tomto díle sledujeme T’Challu, který se vrací do Wakandy a přebírá po svém otci plášť krále.

Tento díl obsahuje několik velkolepých akčních scén a emocemi nabitých momentů, kdy jsme svědky toho, jak se T’Challa dostává do role vůdce Wakandy a vypořádává se s hrozbou zevnitř i zvenčí. Uvidíme také spoustu vývoje postav Shuri, Nakii, M’Baku, Ramondy, Killmongera a dalších postav. V neposlední řadě se v tomto napínavém příběhu o hrdinství, který vás bude držet v napětí až do samého konce, objevují témata jako dědictví a rodina.

20. Thor: Ragnarok

Rok Vydání: 2018

Hodnocení na ČSFD: 82%

Děj se odehrává v letech: Odehrává se po Avengers: Ultron a několik let před Infinity War.

Dvacátým filmem filmového světa Marvelu je Thor: Ragnarok z roku 2018. Tento díl sleduje Thora, který cestuje do vzdálených světů, bojuje s obávanými nepřáteli a čelí svému osudu.

Tento díl obsahuje dobrou kombinaci napínavých akčních scén a smysluplných charakterových momentů, které podtrhují Thorův hrdinský vývoj. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav včetně Lokiho, Valkýry, Velmistra a Hely. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako osud a odvaha, která vás budou bavit až do samého konce.

21. Avengers: Infinity War

Rok Vydání: 2018

Hodnocení na ČSFD: 86%

Děj se odehrává v letech: 2017-2018

Jednadvacátým filmem filmového světa Marvelu je Avengers z roku 2018: Infinity War. Tento díl sleduje příběh Avengers, kteří se spojí s novými spojenci, aby se postavili své největší hrozbě – Thanosovi, který má v úmyslu shromáždit všech šest Kamenů nekonečna.

Tento svazek obsahuje spoustu vzrušujících akčních scén a hřejivých momentů postav, díky nimž budete našim hrdinům fandit až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav, jako jsou Doctor Strange, Spider-Man, Black Panther a Kapitán Amerika. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako spravedlnost a odvaha, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

21. Ant-Man a Wasp

Rok Vydání: 2018

Hodnocení na ČSFD: 73%

Děj se odehrává v letech: Mezi Avengers Infinity War a Avengers Endgame

Dvaadvacátý film filmového světa Marvelu, Ant-Man a Wasp z roku 2018. Tento díl sleduje Scotta Langa, který se spojí s Hope van Dyneovou, aby zabránil novému mocnému nepříteli ukrást technologii Hanka Pyma.

Tento díl obsahuje spoustu velkolepých akčních scén i odlehčených momentů, které vás zaujmou až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje postav, jako jsou Hank Pym, Janet van Dyneová a Ghost. V neposlední řadě se v tomto strhujícím dobrodružství objevují témata jako přátelství a identita, která vás udrží v napětí až do samého konce.

22. Avengers: Endgame

Rok Vydání: 2019

Hodnocení na ČSFD: 84%

Děj se odehrává v letech: 2017-2022

Třiadvacátým filmem filmového světa Marvelu je Avengers z roku 2019: Endgame. Tento díl sleduje zbývající Avengers, kteří se snaží zvrátit Thanosovu zkázu a obnovit rovnováhu ve vesmíru.

Tento díl obsahuje spoustu vzrušujících akčních scén a emocemi nabitých momentů, které vás udrží v napětí až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje postav Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora a mnoha dalších. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako naděje a oběť, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

23. Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Rok Vydání: 2021

Hodnocení na ČSFD: 72%

Děj se odehrává v letech: 2023-2024

Dvacátý čtvrtý film filmového světa Marvelu, Shang-Chi a legenda o deseti prstencích z roku 2021. Tento díl sleduje Shang-Chiho v boji proti skryté sektě starověkých čínských válečníků, kteří hodlají využít svou moc k utváření světa.

Tento svazek je plný napínavých bojových scén a smysluplných momentů postav, které vás udrží v napětí až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav, jako jsou Wenwu, Xialing a Katy. V neposlední řadě se v tomto napínavém příběhu o hrdinství objevují témata jako věrnost a identita, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

24. Spider-Man: Daleko od domova

Rok Vydání: 2019

Hodnocení na ČSFD: 72%

Děj se odehrává v letech: 2024

Pětadvacátý film filmového světa Marvelu, Spider-Man: Daleko od domova, vstoupil do kin v roce 2019. Tento díl sleduje Petera Parkera a jeho přátele, kteří se vydávají na evropskou dovolenou, aby zjistili, že jejich výlet je všechno, jen ne pohodový.

Tento díl obsahuje spoustu napínavých akčních scén a hřejivých momentů postav, díky nimž budete našim hrdinům fandit až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav, jako jsou MJ, Ned, Nick Fury a Mysterio. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako odpovědnost a přátelství, která vás budou bavit až do samého konce.

25. Spider-Man: Bez domova

Rok Vydání: 2021

Hodnocení na ČSFD: 82%

Děj se odehrává v letech: Po Spider-Man: Daleko od domova

Dvacátý šestý film filmového světa Marvelu, Spider-Man: Bez domova, měl premiéru v roce 2021. Tento díl sleduje Petera Parkera, který čelí nové výzvě, když je odhalena jeho identita a on nyní musí žonglovat mezi záchranou světa a záchranou sebe sama.

Tento díl obsahuje spoustu napínavých akčních scén a hřejivých momentů postav, které vás udrží v napětí až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav, jako je teta May, Mary Jane, Happy Hogan a Jona Jameson. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako hrdinství a přátelství, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

26. Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Rok Vydání: 2022

Hodnocení na ČSFD: 65%

Děj se odehrává v letech: Pokračování po dílui Spider Man Bez Domova

Sedmadvacátý film z filmového vesmíru Marvelu, Doctor Strange v multivesmíru šílenství, vyšel do kin v roce 2022. Tento díl sleduje Doktora Stephena Strange, který se vydává na interdimenzionální cestu, aby zachránil lidstvo před prastarým zlem, které ohrožuje jeho existenci.

Tento díl obsahuje spoustu vzrušujících akčních scén a emocemi nabitých momentů, které vás udrží v napětí až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje postav, jako jsou Doctor Strange, Scarlet Witch, Wong a Mordo. V neposlední řadě se v tomto napínavém dobrodružství objevují témata jako odvaha a odpovědnost, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

27. Thor: Láska a hrom

Rok Vydání: 2022

Hodnocení na ČSFD: 59%

Děj se odehrává v letech: Po Avengers: Endgame

Osmadvacátý film filmového světa Marvelu, Thor: Láska a hrom, nás v roce 2022 přivede zpět na Asgard. V tomto díle sledujeme Thora, který se vydává na epickou výpravu za vykoupením, která je plná akce a dramatu.

Tento svazek je plný napínavých bojových scén a významných momentů postav, které vás udrží v napětí až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav, jako jsou Jane Fosterová, Valkýra a Korg. V neposlední řadě se v tomto napínavém příběhu o hrdinství objevují témata jako láska a odvaha, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

28. Black Panther: Wakanda nechť žije

Rok Vydání: 2022

Hodnocení na ČSFD: 70%

Děj se odehrává v letech: Po úmrtí krále T’Chally

Devětadvacátý film filmového světa Marvelu, Black Panther: Wakanda Nechť žije. V roce 2022 se vydáme na cestu za vykoupením a spravedlností. V tomto díle sledujeme Shuri, která se snaží udržet svůj národ v bezpečí před zahraničními i domácími nepřáteli.

Tento díl obsahuje spoustu napínavých bojových scén a emocemi nabitých momentů, díky kterým budete našim hrdinům fandit až do samého konce. Dočkáme se také skvělého vývoje dalších postav, jako jsou M’Baku, Nakia, Okoye a Everett Ross. V neposlední řadě se v tomto příběhu o hrdinství objevují témata jako věrnost a identita, která vás budou bavit až do závěrečných titulků.

Mohlo by vás zajímat: Na co se podívat na Netflixu

Často Kladené Otázky

Závěr

Pro ty, kteří chtějí zhlédnout všechny filmy Marvelu, ale nechtějí se ztratit v moři časových linií a chronologie, pomůže dodržování tohoto pořadí založeného na datu vydání zajistit příjemný divácký zážitek a zajistit, že diváci budou mít přehled o tom, co jim předcházelo, aniž by byli zahlceni detaily. Takže se pohodlně usaďte a užijte si maraton filmů Marvel! Užijte si to!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend