Nejméně Kalorický Alkohol: Seznam & Recepty Vhodné Do Diety!

Nejméně Kalorický Alkohol: Seznam & Recepty Vhodné Do Diety! 2023

Obsahuje výrazně méně kalorií než víno nebo likér a může být dobrou volbou, pokud si hlídáte váhu nebo se snažíte držet nízkokalorickou dietu. Je však důležité mít na paměti, že všechny druhy alkoholu obsahují prázdné kalorie, takže pokud si chcete udržet zdraví a váhu, měli byste pít s mírou.Světlé pivo je často nejlepší volbou, pokud jde o výběr nízkokalorického alkoholu. Má méně kalorií než víno nebo likér, takže je skvělou volbou pro ty, kteří si hlídají váhu nebo se snaží držet nízkokalorickou dietu. Je však důležité mít na paměti, že všechny druhy alkoholu obsahují prázdné kalorie, takže umírněnost je klíčová.

Hlavně nezkoušejte kombinovat antidepresiva s alkoholem, pro snížení počtu kalorií až budete chtít pít.

Nejméně kalorický alkohol

Pokud jde o lehká piva, existuje spousta možností, z nichž si můžete vybrat. Mezi nejoblíbenější značky patří Bud Light, Corona Light a Heineken Light. Všechny tyto varianty mají méně než 100 kalorií na porci, což je skvělá volba pro ty, kteří chtějí omezit kalorie.

Pokud si chcete vychutnat pivo, aniž byste přibrali kila, světlé pivo je skvělou volbou. Jen nezapomínejte pít s mírou a budete mít jistotu, že se vám podaří dodržet vaše zdravotní a váhové cíle. Na zdraví!

Nízkokalorický tvrdý alkohol

Vodka

Pokud jde o vodku, je třeba zvážit mnoho věcí. Pro začátek se vyrábí kvašením různých obilovin, brambor nebo melasy. Poté prochází procesem filtrace, aby byla čirá. Výsledkem je lihovina s obsahem alkoholu 40-60 %. Odtud se obvykle před uvedením do prodeje ředí vodou

Důležitou informací o vodce je, že neobsahuje žádné sacharidy. To znamená, že energie, kterou z pití vodky získáte, pochází ze samotného etanolu. Ve skutečnosti malý panák vodky obsahuje přibližně 300 kilojoulů.

Pozitivní je, že vodka je jedním z „nejčistších“ alkoholických nápojů. Obsahuje totiž jen velmi málo nečistot, které běžně vznikají při kvašení

Protože je však vodka bez chuti a nemá výraznou vůni, může se snadno stát, že to s jejím pitím přeženete.Proto je důležité dávat si pozor na množství vypitého alkoholu.

Whisky

Whisky je jedním z nejstarších destilátů na světě. Vyrábí se z fermentované pšenice nebo ječmene a poté zraje v dřevěných sudech.

Existují nejrůznější druhy whisky, z nichž každá má svou jedinečnou chuť. Někteří lidé ji rádi pijí čistou, zatímco jiní si ji rádi přidávají s trochou vody nebo ji míchají s jinými nápoji.

Whisky má také hlavně málo kalorií, jen o trochu více než vodka.Whisky obsahuje kyselinu ellagovou, která má antioxidační a protirakovinné účinky. To však neznamená, že byste měli whisky pít nemírně!

U lidí, kteří pijí tento destilát, se často vyskytuje takzvané „whisky šílenství“ – náladové, nevypočitatelné a nepředvídatelné chování. Většina lidí ji pije neředěnou, což má za následek rychlejší nástup účinků alkoholu. Abyste takovému rychlému vstřebávání zabránili, měli byste whisky pít naředěnou. Případně s kalorickými likéry, jako je Baileys.

Kolik má rum kcal?

Typický panák rumu obsahuje asi 96 kalorií.

5 alkoholických nápojů s nízkým obsahem kalorií

Pokud jde o alkoholické nápoje, existuje mnoho možností, které mohou být vysoce kalorické. To však neznamená, že se musíte alkoholu zcela vyhýbat, pokud se snažíte hlídat si váhu. Existují některé možnosti méně kalorických alkoholických nápojů.

Zde je pět nízkokalorických alkoholických nápojů:

 1. Vodka a sodovka
 2. Gin s tonikem
 3. Lehké pivo
 4. Víno (zejména červené)
 5. Nízkokalorický tvrdý alkohol (např. vodka nebo gin)

Jak si občas dopřát a stále hubnout

Nemusíte se úplně zdržet alkoholu, abyste dosáhli výsledků; dodržováním několika jednoduchých rad si můžete dopřávat alkohol s mírou a přesto zhubnout. Takže si klidně objednejte nějaký ten drink – jen se ujistěte, že pijete zodpovědně!Když jde o hubnutí, mnoho lidí si myslí, že se musí zcela vzdát svých oblíbených jídel a nápojů.

Není to však vždy pravda – své oblíbené věci si můžete vychutnávat s mírou, a přesto zhubnout. To platí zejména v případě alkoholu; při dodržení několika jednoduchých rad si můžete dopřát své oblíbené alkoholické nápoje, a přesto zhubnout.

Přerušovaný Půst A Alkohol je skvělá kombinace jak pít alkohol a zůstat fit.

Ne všechny alkoholy jsou kalorické

 • Zaprvé si uvědomte, že ne všechny alkoholické nápoje jsou stejné. Pokud se snažíte zhubnout, zaměřte se na méně kalorické varianty, jako je víno nebo lehké pivo. A pokud se opravdu snažíte omezit, zvažte střídání alkoholických a nealkoholických nápojů během večera. Tímto způsobem si stále budete moci vychutnat chuť svého oblíbeného nápoje, aniž byste konzumovalitolik kalorií.
 • Za druhé, dávejte pozor na to, kolik pijete. Pokud si hlídáte váhu, je nejlepší držet se jednoho nápoje denně. A pokud si dopřejete více než jeden nápoj, ujistěte se, že kalorie kompenzujete tím, že při dalším jídle sníte o něco méně.
 • Za třetí, ujistěte se, že si do nápojů vybíráte zdravé míchací nápoje. Vynechejte sladké limonády a džusy a raději si dejte sodovku nebo dietní tonik. Do nápoje můžete také přidat čerstvé ovoce nebo bylinky, které vám dodají chuť, aniž by přidávaly další kalorie.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů si můžete vychutnat své oblíbené alkoholické nápoje a přitom zhubnout. Takže si klidně objednejte nějaký ten drink – jen nezapomeňte pítzodpovědně! A nezkoušejte kombinovat alkohol s léky na bolest, budete se cítit opilejší, ale jedná se o velice zdraví nebezpečnou záležitost.

Po kterém drinku přiberete nejvíc?

Možná si myslíte, že pivo je menší zlo, pokud jde o alkoholické nápoje, ale není tomu tak vždy. Víno, likéry a míchané nápoje mohou obsahovat spoustu skrytých kalorií, takže pokud se snažíte hlídat si váhu, je důležité si uvědomit, co pijete.Obsah kalorií v alkoholických nápojích se může značně lišit v závislosti na typu nápoje a množství alkoholu, které obsahuje. Například dvanáctistupňová plechovka piva má asi 150 kalorií, zatímco panák likéru má asi 100 kalorií. Sklenka vína může mít 120 až 150 kalorií. A míchaný nápoj z likéru a míchaných nápojů může mít kalorií ještě více.

Jak tyto kalorie ovlivňují vaši váhu?

Pokud zkonzumujete více kalorií, než spálíte, přiberete na váze. A protože se alkohol metabolizuje jinak než jiné živiny, může přispět k přibývání na váze, i když nesníte žádné jídlo navíc. Když pijete alkohol, vaše tělo ho spaluje na energii dříve než tuky. Takže pokudse snažíte zhubnout, možná byste měli omezit příjem alkoholu.

Samozřejmě ne všechny alkoholické nápoje jsou stejné. Například tvrdý alkohol má obecně více kalorií než pivo nebo víno. A míchané nápoje s vysoce kalorickými míchanými nápoji mohou přidat spoustu kalorií navíc. Pokud si hlídáte váhu, je důležité dávat pozor na to, co pijete a kolik kalorií to obsahuje.

Nízkokalorické koktejly, které si můžete připravit doma

Pokud hledáte nízkokalorický koktejl, který si můžete připravit doma, už nemusíte hledat dál. Všechny tyto recepty jsou nízkokalorické, ale přesto mají šťávu.

Jedním z nejjednodušších nízkokalorických koktejlů je vodka se sodou. Vodka je velmi nízkokalorický alkohol a v kombinaci se sodovkou vytváří osvěžující nápoj. Další jednoduchou možností je gin s tonikem. Gin je také lehký alkohol a v kombinaci s tonikovou vodou vytváří lahodný a osvěžující nápoj.

Burnt Orange Crush

Složení: 1:

1 1/2 oz vodky

3/4 oz Cointreau nebo triple sec

3/4 oz šťávy ze spáleného pomeranče

Návod k přípravě

Přidejte všechny ingredience do šejkru naplněného ledem. Dobře protřepejte a přelijte do sklenice naplněné drceným ledem.

Kalorie: 120

Sour Apple Margarita

Složení:

 • 1 1/2 oz tequily blanco
 • 3/4 oz likéru z kyselých jablek
 • 3/4 oz limetkové šťávy

Návod k přípravě

Přidejte všechny ingredience do šejkru naplněného ledem. Dobře protřepejte a přeceďte do sklenice naplněné ledem

Kalorie: 110

Okurkový mátový gin Fizz

Složení

 • 1 1/2 oz ginu
 • 3/4 oz limetkové šťávy
 • 1/4 okurky nakrájené na plátky
 • 6 lístků máty
 • 3/4 oz jednoduchého sirupu
 • Sodová voda

Pokyny k přípravě

V šejkru rozmixujte okurku, mátu a limetkovou šťávu. Přidejte gin a jednoduchý sirup a naplňte ledem. Dobře protřepejte a přelijte do sklenice naplněné ledem. Doplňte sodovou vodou

Kalorie: 120

Často Kladené Otázky

Jaký alkohol při hubnutí?

Není žádným tajemstvím, že mnoho lidí si občas rádo dopřeje alkoholický nápoj. Ve skutečnosti podle studie provedené Národním institutem pro zneužívání alkoholu a alkoholismus přibližně 86 % dospělých ve Spojených státech uvedlo, že někdy v životě pilo alkohol. Zatímco však umírněné pití alkoholu je spojeno s některými zdravotními přínosy, jako je snížení rizika srdečních onemocnění, přílišné množství alkoholu může vést k vážným zdravotním problémům, včetně poškození jater, rakoviny a zvýšeného rizika nehod a úrazů.

Co je tedy umírněné pití? Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) definuje umírněné pití jako maximálně dva nápoje denně.

Který alkohol je nejzdravější?

Pokud hledáte nejzdravější alkohol, možná vás překvapí, že ne všechny alkoholické nápoje jsou stejné. Některé alkoholické nápoje jsou ve skutečnosti zdraví prospěšné! Zde je několik nejzdravějších alkoholických nápojů:

 • Červené víno.
 • Pivo.
 • Cider.
 • Gin.
 • Vodka.
 • Tequila.
 • Whisky.

Kolik má slivovice kalorií?

Slivovice je druh likéru, který se vyrábí ze švestek. Obvykle obsahuje kolem 40 % objemových alkoholu. Standardní panák slivovice obsahuje asi 98 kalorií.

Jaké jsou výhody umírněného pití alkoholu?

Umírněné pití alkoholu je spojeno s řadou zdravotních výhod, včetně snížení rizika srdečních onemocnění a mrtvice. Kromě toho může umírněné pití alkoholu přispívat ke zlepšení kognitivních funkcí a chránit před demencí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!