Píchana Buchta: Recept na rychlý & Lahodný moučník!

Píchana Buchta: Recept na rychlý & Lahodný moučník!

Pečení koláče je vždycky vynikající zážitek. Těsto se snadno připravuje, potřebujete jen polohrubou mouku, cukr, prášek do pečiva, vejce, olej a mléko. Stačí vše smíchat v míse dohromady, dokud není těsto hladké, nalít ho na plech a upéct dozlatova.

Pokud tedy hledáte něco nového a chutného na pečení, vyzkoušejte tento recept. Pokud nechcete péct, doporučujeme tento nepečený recept na dezert.

Recept Na Píchanou Buchtu

Pečení dortu se podobá vědeckému experimentu. Musíte být přesní v měření, jinak se vám může stát, že koláč nedopadne úplně dobře. Tento recept je na lahodný čokoládový dort, který je ideální pro každou příležitost.

Doba přípravy je méně než 10 minut a péct se bude necelých 30!

Budete potřebovat:

Na korpus buchty:

  • 200g polohrubé mouky
  • 5g prášku do pečiva
  • 125g krupice
  • 10g vanilkového cukru
  • 65g másla nebo oleje
  • 100 ml mléka
  • 1 vejce (ideálně L velikost)
  • můžete přidat skořici dle chuti

Na ozdobení:

Dle chuti, doporučujeme: nastrouhat čokoládu/mandle/kokos

Postup Přípravy Buchty

Pečení dortu je vždy příjemným zážitkem. Příprava těsta je snadná, vyžaduje pouze polohrubou mouku, cukr, prášek do pečiva, vejce, olej a mléko. Stačí vše smíchat v jedné míse, dokud není těsto hladké; nalít ho na plech a péct dozlatova (180 °C asi 20-30 minut).

Vyjměte koláč z trouby a hustě ho po celém povrchu propíchejte koncem staré špejle. Koláč polijte polevou a rozetřete ji tak, aby mohla stéct do všech otvorů.

Zatímco se koláč peče, můžete si připravit lahodnou polevu. Stačí rozehřát máslo nebo heru, přidat cukr, kakao a rum a vše smíchat, aby vznikla hladká poleva. Jakmile je koláč hotový, propíchněte ho špejlí a polijte polevou. Pak posypeme kokosem a necháme dort vychladnout.A je to – lahodný plněný koláč s kokosem na povrchu je hotový!

Jak zdobit dorty jako profesionál

Zdobení dortu může být velmi zábavné a je to skvělý způsob, jak ukázat svou kreativitu. Zdobení dortu lze provádět nejrůznějšími způsoby a můžete použít libovolné ingredience.

Jedním ze snadných způsobů zdobení dortu je poleva z čokoládové polevy. Stačí rozpustit trochu másla nebo ghí, přidat cukr, kakaový prášek a rum a vše smíchat dohromady, dokud nebude hladké. Pak dort po celé ploše propíchejte špejlí, polijte ho polevou a rovnoměrně ji rozetřete. Posypeme trochou strouhaného kokosu a koláč necháme vychladnout.

Dalším snadným způsobem zdobení dortu je fondánová poleva. Fondán je druh cukrového těstakterý po zaschnutí ztvrdne. Můžete ji vyrobit přidáním horké vody a několika kapek potravinářského barviva do práškového cukru. Vše smíchejte dohromady, dokud nezískáte těsto, které se nelepí na prsty – pak už jen fondánovou polevu vyválejte, nakrájejte na proužky a položte je na dort.

Pokud chcete trochu složitější design, ale ne příliš náročný pro děti, zkuste nejprve celý dort pokrýt strouhaným kokosem, aby nevznikly mezery, kterými by poleva mohla propadnout. Nebo jednoduše vyzkoušejte Fanta řezy, ty jste určitě ještě nezkoušeli a děti je milují.

Závěrem

Pečení dortu je vždy příjemný zážitek. Příprava těsta je snadná, vyžaduje pouze polohrubou mouku, cukr, prášek do pečiva, vejce, olej a mléko. Stačí vše smíchat v jedné míse, dokud není těsto hladké; nalít ho na plech a péct dozlatova (180 °C asi 20-30 minut). Vyjměte koláč z trouby a po celé ploše ho hustě propíchejte koncem staré špejle. Než svůj výtvor potřete polevou nebo ozdobíte, nalijte na koláč polevu a rozetřete ji tak, aby mohla stéct do všech otvorů, aby byly pěkně vlhké! Pokud hledáte něco nového na vyzkoušení, může být tento recept pro vás ideální!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!