Jak Se Vyzvracet? A Jak To Udělat Bezbolestně Či Zvracení Zastavit! [Year]

Jak Co Nejrychleji Vyvolat Zvracení? 5 Zaručených Technik

Zvracení je přirozený reflex, který pomáhá našemu tělu zbavit se nežádoucích nebo toxických látek. V některých případech může být vyvolání zvracení nezbytné k odstranění látky z vašeho organismu dříve, než způsobí další škody. Vyvolání zvracení však není vždy tou nejlepší volbou a mělo by se provádět pouze v krajních případech pod vedením lékaře. Zde je několik tipů, kdy a jak bezpečně vyvolat zvracení. 

Kdy vyvolat zvracení ?

Vyvolání zvracení by mělo být prováděno pouze v krajním případě. Mezi běžné scénáře, kdy může být nutné vyvolat zvracení, patří případy, kdy jste snědli něco potenciálně jedovatého nebo jste požili předávkování léky či alkoholem. Pokud nastane některá z těchto situací, okamžitě volejte záchrannou službu; nepokoušejte se vyvolat zvracení sami. 

Pokud se bojíte že jste se otrváli, neotálejte!

Máte obavy, že vaše zdraví bylo ohroženo v důsledku požití potenciálně škodlivých chemických látek, rostlin nebo potravin? Reagujte rychle a kontaktujte Toxikologické informační středisko – specialisty na odhalování a prevenci otrav. Vytočte číslo 224 91 92 93 nebo 224 91 54 02 a požádejte o pomoc hned teď! Více informací o tom, jaké kroky je třeba podniknout, najdete na jejich webových stránkách ještě předtím, než zavoláte.

Jak vyvolat zvracení 

Pokud vám lékař nařídil vyvolat zvracení, existuje několik bezpečných metod, jak to provést:

1.Sirup Ipecac

Nejjednodušším způsobem je použití sirupu ipecac, který lze zakoupit volně prodejný ve většině lékáren. Chcete-li ipecac sirup správně použít, užijte jednu polévkovou lžíci pro dospělé a jednu čajovou lžičku pro děti podle pokynů uvedených na obalu.

2.Strčte si prst do krku

stčte si prst do krku

Další metodou je strčit si prst do krku, dokud se neudusíte a nezvracíte; tato metoda však s sebou nese určitá rizika, jako je protržení jícnu nebo udušení zvratky, a měla by se provádět pouze s nejvyšší opatrností a pod dohledem lékaře.  

3.Vypijte Slanou voda

Dbejte na dobrou hydrataci – lžička nebo dvě soli rozpuštěné v teplé vodě mohou pomoci vyvolat zvracení a zmírnit běžné potíže. Tento slaný roztok by měl být pro maximální účinek rychle spolknut, ale pokud jej potřebujete dříve, můžete udělat další krok.

K urychlení procesu použijte prst! Možná to nezní příjemně, ale toto jednoduché usrknutí a spolknutí přinese pozitivní výsledky do 25 až 30 minut.

Ale nezapomeňte poté pít hodně tekutin, abyste doplnili ztracené elektrolyty.

4. Kloktejte slanou vodu

Účinným způsobem, jak vyvolat zvracení, je kloktání teplé vody a soli. Sůl přidaná do sklenice teplé vody stimuluje dávicí reflex, zatímco intenzivní kloktání zajistí výsledky do 10 minut!

5. Použijte kartáček

Zvracení lze vyvolat použitím zubního kartáčku, který vyvolá účinný dávivý reflex, který rychle vyvolá zvracení. Použití této metody může být vhodnější pro ty, kterým nevyhovuje možnost strčit si prst do krku, aby vyvolali nevolnost.

6. Myslete na zvracení a zkuste si ho představit

Pokud hledáte účinný způsob, jak vyvolat zvracení, zkuste se zaměřit na věci, po kterých se cítíte fyzicky špatně. Tato strategie využívá přirozené reakce těla a může ho rychle a účinně přimět k tomu, aby začalo blít.

7. Kloktejte vaječné bílky

Kloktání vaječných bílků, které je považováno za nepříjemný zážitek, může snížit pocity na poblití. Oddělování bílků z vajec a jejich používání ke kloktání je rychle působícím řešením – využívá jejich vůně i chuti, abyste v mžiku přestali pociťovat nevolnost!

8. Čichejte něco smradlavého

Vyzkoušejte si, jak reagujete na neznámé pohledy a pachy. Setkání s nechutnými nebo nepříjemnými scénami může stimulovat mimovolní reakci, protože neurony ve vašem mozku rozpoznají jakousi hrozbu. Posilujte tuto reakci trénováním takových scénářů: kdo ví, třeba se to jednou ukáže jako prospěšné!

9. Vypijte jedlou sodu

Chcete-li tělu pomoci obnovit rovnováhu soli, zkuste přidat do sklenice vody lžičku jedlé sody. Polknutí této směsi může být v omezených dávkách účinným způsobem vyvolání zvracení a nemělo by se užívat příliš často, protože by mohlo vést ke komplikacím.

10. Hořčice

Odhalte sílu hořčice! Stačí přidat jednu nebo dvě čajové lžičky do vody a vypít, abyste využili jejích přirozených emetických vlastností. Tento rychlý lék může být užitečný pro ty, kteří se potýkají s nevolností, ale postupujte opatrně, protože nadbytek sodíku se nedoporučuje pro vaše zdraví – než se vydáte touto cestou, poraďte se se svým lékařem!

11. krvavěnka kanadská

Krvavý kořen je tradičním lékem na mnoho zdravotních potíží, ale je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože při konzumaci velkých dávek může vyvolat nevolnost a zvracení. Chcete-li zažít blahodárné účinky této byliny, aniž byste riskovali předávkování, přidejte si do vody trochu práškového krevního kořene a vypijte ho – nejprve s klinickou radou lékaře!

Co dělat potom co se úspěšně vyzvracíte

Po epizodě blití je důležité pečovat o své tělo. Horká sprcha a dobré vypláchnutí ústní vodou vám pomůže cítit se svěže. Dále se hydratujte popíjením vody nebo elektrolytových nápojů, jako je Gatorade nebo ORS, které tělo rehydratují, a následně si dejte lehké jídlo, které je nenáročné na žaludek, například toasty a krekry. Můžete také pít brusinkový džus pro svěžejší dech, zázvorové pivo pro zklidnění trávení a v tomto období se zcela vyhnout kofeinu!

Vedlejší účinky zvracení

Zvracení se může zdát jako rychlé řešení žaludečních potíží, avšak chronické zvracení může vést k závažným vedlejším účinkům. Christine Kingsleyová, registrovaná zdravotní sestra pro pokročilou praxi, varuje, že to nikdy není dobrý nápad, protože opakované vyvolávání zvracení způsobuje nerovnováhu tělesných tekutin a vystavuje vás riziku dlouhodobých zdravotních problémů. Dehydratace, poruchy tělesných funkcí a vnitřních procesů jsou potenciální rizika spojená se samovolným zvracením – proto se ujistěte, že vaše jednání nebude mít v budoucnu následky!

Mám pocit na zvracení ale nezvracím, co to znamená?

Pocity nevolnosti bez zvracení jsou poměrně časté a obvykle jsou důsledkem úzkosti, stresu nebo diety. Pokud se cítíte špatně, ale ve skutečnosti nezvracíte, může být užitečné posoudit celkový stav vašeho těla a emocionální pohodu. Jste příliš vystresovaní? Co jste v poslední době jedli? Je možné, že jste konzumovali něco s umělými konzervanty nebo jinou potravinářskou přísadou, která způsobila nepříjemnou reakci ve vašem organismu? Nakonec vám naučit se naslouchat potřebám svého těla a diagnostikovat případné potíže může pomoci lépe zvládat tyto nepříjemné epizody v budoucnu.

Pozor na zvracení z dehydratace!

Cítíte závrať nebo nevolnost při každodenních úkonech? Může to být varovný příznak dehydratace. Nedostatečný příjem tekutin může způsobit poblití, jak zažil jeden člověk, který byl odvezen na pohotovost poté, co ho v práci přemohla nevolnost a mdloby. Naštěstí tato osoba incident přežila díky účinné léčbě od svého lékaře – v kombinaci s vodou a Magnesií poskytla úlevu také kola. Tyto strategie jsou důležitými prostředky, které je třeba mít vždy na paměti, když si dáváte pozor na možné příznaky dehydratace!

Jaký je rozdíl mezi zvracením a pocitem nevolnosti?

Když člověk zvrací, vypudí většinu obsahu žaludku ústy a jícnem. Nevolnost je na druhé straně akutní nebo chronický nepříjemný pocit, který vzniká konfliktem mezi různými emocemi a pocity uvnitř těla.

Nevolnost je závažnější formou zvracení, protože vzniká konfliktem mezi různými emocemi a pocity ve vašem těle. S nevolností můžete pociťovat řadu příznaků, jako jsou závratě, pocení, točení hlavy, úzkost a tak dále. Neomezuje se na nevolnost, ale v některých případech může vést i k infarktu nebo mrtvici.

Často Kladené Otázky

Závěr

Zvracení je důležitý reflex, který nám pomáhá přirozeně se zbavit škodlivých látek z našeho těla, ale nikdy by nemělo být vyvoláváno bez předchozí konzultace s lékařem nebo jiným kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. V závislosti na situaci existuje několik způsobů, jak zvracení bezpečně vyvolat; tyto metody by však vždy měly být používány s opatrností, protože s sebou mohou nést určitá rizika. Pokud se ocitnete v situaci, kdy může být vyvolání zvracení nezbytné, nezapomeňte, že je vždy lepší vyhledat pomoc kvalifikovaného zdravotníka, než se pokusíte o jakýkoli typ samoléčby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!