Jak správně udělat steak? [Na pánvi i na grilu]

Jak správně udělat steak? [Na pánvi i na grilu]

Jak připravit steak a co byste měli vědět o tomto oblíbeném pokrmu, který je bohatý na kvalitní bílkoviny. Existuje mnoho různých způsobů, jak připravit skvělý steak, ale nejdůležitější je ujistit se, že je správně propečený!Při přípravě steaku je třeba myslet především na dvě věci: na kus masa a na způsob přípravy. Mezi nejoblíbenější druhy steaků patří ribeye, filet mignon, porterhouse a T-bone. Každý typ steaku má svou jedinečnou chuť a strukturu.

Co se týče způsobů přípravy, existuje mnoho různých způsobů, jak steak připravit. Někteří lidé rádi steaky smaží na rozpálené pánvi, jiní je raději grilují na otevřeném ohni. Nejlepším způsobem přípravy steaku je však metoda obráceného opékání. Ta spočívá v pomalém pečení steaku v troubě, dokud nedosáhne vnitřní teploty 120 °F, a poté v jeho opékánína rozpálené pánvi několik minut, aby se vytvořila pěkná kůrčička.

Nejlepší způsob přípravy steaku

Pokud jde o přípravu steaku, nejlepší je metoda obráceného opékání. Ta spočívá v pomalém pečení steaku v troubě, dokud nedosáhne vnitřní teploty 120 °F, a následném několikaminutovém opékání na rozpálené pánvi, aby se vytvořila pěkná kůrčička.

Jak steak osolit a opepřit

Při kořenění steaku je třeba myslet především na dvě věci: druh soli a druh pepře. Nejoblíbenějším typem soli je mořská sůl, která má jemnou chuť a mírně křupavou strukturu. Nejoblíbenějším druhem pepře je černý pepř, který má výraznou, pikantní chuť.

Při ochucování steaku byste měli vždy začít jeho vydatným osolením. Můžete použít buď běžnou kuchyňskou sůl, nebo mořskou sůl. Poté opatrně přisolte pepř – nechcete přehnat chuť masa.

Nejlepší je steak ochutit asi hodinu před jeho přípravou. Sůl tak bude mít čas proniknout do masa a dodat mu chuť.

Existuje mnoho různých způsobů, jak připravit steak, ale nejdůležitější je, aby byl správně propečený! Nejlepším způsobem, jak to zajistit, je použít teploměr na maso. teploměr vložte do nejtlustší části steaku a vařte, dokud nedosáhne požadované teploty.

Zde je několik obecných pokynů pro přípravu steaku:

  • Rare: 125 °F
  • Středně propečený: 135 °F
  • Medium: 145°F
  • Dobře propečený: 160°F+

Mějte na paměti, že tyto teploty jsou pouze orientační. Někteří lidé mají rádi propečenější steaky než jiní. Nejlepší způsob, jak si být jistý, je použít měřič masa. Jako přílohu doporučujeme vařený brambor.

Jak opékat steak

Smažení steaku je rychlý a snadný způsob, jak mu dodat chuť a vytvořit křupavou kůrčičku. Steak je nejlepší opékat až po jeho upečení na požadovanou teplotu.

Chcete-li steak opéct, zahřejte pánev na vysokém ohni, dokud není velmi horká. Poté do pánve přidejte olej – tolik, aby pokryl dno pánve. Přidejte steak na pánev a opékejte 1-2 minuty z každé strany, nebo dokud se nevytvoří pěkná kůrčička.

Jakmile je steak opečený, vyjměte ho z pánve a před podáváním ho nechte několik minut odpočinout. Tím zajistíte, že bude šťavnatý a křehký.

Nyní již víte, jak nauvařte dokonalý steak! Podle těchto tipů připravíte chutné jídlo, které si vaše rodina i přátelé zamilují.

Tipy pro přípravu vždy dokonalého steaku

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste měli jistotu, že váš steak bude pokaždé perfektní. Zde je několik tipů:

  • Použijte kvalitní kus masa. Levné steaky nebudou chutnat tak dobře jako drahé.
  • Před přípravou steaky osolte a opepřete.
  • Před přidáním steaku se ujistěte, že je pánev horká.
  • Steak nepřevařujte! Středně propečený steak by měl mít vnitřní teplotu 125 °F.
  • Po upečení nechte steak několik minut odpočívat. Tím zajistíte, že bude šťavnatý a křehký.

Dodržováním těchto tipů můžete pokaždé připravit dokonalý steak!

Jak správně udělat steak dle typu přípravy [Pánev vs. Gril]

Steaky lze připravovat mnoha způsoby, ale nejoblíbenější jsou dva: pečení na pánvi a grilování. Oba způsoby mají své výhody i nevýhody.

Postup přípravy na pánvi

Výhodou přípravy steaku na pánvi je, že můžete snadněji kontrolovat teplotu. Na pánev můžete také přidat bylinky a koření, které steaku dodají další chuť.

Nevýhodou přípravy steaku na pánvi je, že může být obtížné dosáhnout dobré kůrčičky na povrchu. Pokud nebudete dávat pozor, může se steak snadno převařit nebo spálit.

Postup přípravy na grilu

Výhodou přípravy steaku na grilu je to, že teploje rovnoměrnější, což vede k rovnoměrnějšímu propečení steaku. Nevýhodou grilování je, že může být obtížné dosáhnout správné teploty steaku – nechcete, aby byl nedopečený nebo přepečený.

Existuje mnoho různých způsobů grilování steaku, takže experimentujte, dokud nenajdete metodu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Několik tipů:

Před vložením steaku se ujistěte, že je gril rozpálený.

Gril nepřeplňujte – zabráníte tak rovnoměrnému propečení steaků.

Steaky často obracejte, aby se rovnoměrně opekly z obou stran.

Ke kontrole vnitřní teploty steaku použijte teploměr na maso.

Která metoda je nejlepší?

To záleží na vás!Vyzkoušejte obě metody a zjistěte, které dáváte přednost. Experimentujte s různými technikami a najděte metodu, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!