Jak Jíst Hůlkami: Jednoduchý Návod Pro Začátečníky!

Jak Jíst Hůlkami: Jednoduchý Návod Pro Začátečníky!

Chtěli jste někdy zkusit jíst asijská jídla hůlkami, ale připadalo vám to příliš těžké? Nebojte se, nejste sami! Jídlo hůlkami vypadá na první pohled jednoduše, ale k jeho zvládnutí je potřeba určitá praxe. Naštěstí se díky několika tipům a trikům může naučit jíst hůlkami každý. Přečtěte si, jak na to!

Jak správně držet čínské hůlky

Chcete-li s hůlkami začít, položte si první z nich do dominantní ruky mezi palec a ukazováček. O druhou se opřete prostředníčkem, prsteníčkem a malíčkem. Dbejte na to, aby obě hůlky byly rovnoběžné a rovnoměrně od sebe vzdálené, aby se při jejich používání nepohybovaly. Chcete je také mít v mírném úhlu – asi 45 stupňů – aby mezi nimi bylo dost místa na jídlo, když je zavřete k sobě. Pro ještě lepší uchopení přitiskněte palec k ukazováčku, abyste získali další páku při nabírání potravin.

Jak nabírat potraviny s čínskými hůlkami

Teď, když už hůlky dobře držíte, je čas naučit se nabírat jídlo! K tomu stačí hůlky mírně rozevřít a pak je na špičkách přitisknout k sobě. Tím se vytvoří malá mezera, kterou můžete pomocí konců hůlek uchopit jakoukoli potravinu. Některým lidem pomáhá představit si špičky hůlek jako malé ruce, které se chytají jídla. Nezapomeňte cvičit, dokud to nebude přirozené!

Cvičení dělá mistra

Klíčovou věcí pro zvládnutí jakékoli dovednosti je cvik – a při jídle hůlkami tomu není jinak! Než začnete zkoušet kovové příbory, začněte používat dřevěné nebo plastové, protože ty mohou být složitější, než se očekává. Pak si každý den najděte čas na nácvik nabírání různých druhů potravin, jako jsou nudle nebo kousky kuřete či zeleniny, dokud se to nestane vaší druhou přirozeností. Zanedlouho budete schopni perfektně sníst cokoli jen pomocí dvou hůlek!

4 důvodů, proč je stolování s hůlkami nejlepší způsob stolování

Hůlky nejsou jen na nudle! Ať už jste milovníci asijské kuchyně, nebo začátečníci, pokud jde o používání hůlek, existuje spousta výhod, které přináší jídlo s hůlkami. Od zdravotních výhod až po pohodlí – zde se dozvíte, proč by hůlky měly být vaším příborem!

1. Zdravotní přínosy

Používání hůlek místo vidličky nebo lžíce má mnoho zdravotních výhod. Především vás to nabádá jíst pomaleji, což vám umožní vychutnat si každé sousto a dá tělu čas rozpoznat, kdy je plné. To může pomoci zabránit přejídání a usnadnit trávení, takže pokud trpíte nadýmáním, hůlky mohou být to pravé pr ovás. Kromě toho, protože hůlky vyžadují větší obratnost než vidlička nebo lžíce, jsou skvělé pro cvičení. Pravidelným cvičením si můžete zlepšit koordinaci ruka-oko a dokonce posílit svaly na zápěstí!

2. Pohodlí

Hůlky jsou také neuvěřitelně pohodlné. Jsou lehké a snadno se přenášejí, takže se nemusíte tahat s těžkou sadou příborů, pokud jste na cestách. Navíc jsou opakovaně použitelné, což znamená, že na skládkách skončí méně jednorázových vidliček a lžiček. A když přijde čas na úklid? Snadno – stačí je opláchnout vodou a mýdlem jako jakékoli jiné kuchyňské náčiní!

3. Kulturní zážitek

Jídlo s hůlkami je také skvělý způsob, jak poznat různé kultury. V Japonsku, Číně nebo Koreji, kde je používání hůlek běžné, vám jídlo s hůlkami připadá normální, ale v jiných částech světa, kde jsou méně oblíbené, s nimi jídlo zajímavě zpestří každý zážitek z jídla! Navíc díky tomu, že umíte hůlky s jistotou používat, se můžete cítit více spjatí s určitými kulturami a také jistější při stolování v restauracích specializovaných na asijskou kuchyni.

4. Všestrannost

Hůlky jsou neuvěřitelně všestranné. Lze je použít na všechny druhy jídla – od nudlí a rýže až po knedlíky a smaženou zeleninu – a také na mnoho různých úkolů, jako je míchání omáček nebo nabírání malých kousků jídla. Navíc se vyrábějí z různých materiálů a v různých stylech, takže si můžete vybrat dokonalý pár pro každou příležitost!

Tolik tedy 4 důvody, proč je používání hůlek lepší než používání tradičního nádobí! Jídlo s hůlkami může mít mnoho zdravotních výhod i pohodlí a zároveň vnést do vašeho stolování trochu kulturní atmosféry. Až si příště sednete k večeři nebo obědu v asijské restauraci (nebo dokonce doma!), zvažte, zda místo vidličky nebo lžíce nesáhnout po hůlkách – nebudete litovat!

Nejčastější chyby pří jídle s hůlkami

Pokud jde o konzumaci jídla, je několik věcí, kterých byste se měli vyvarovat a které byste měli dělat hůlkami.

Čeho se musíte vyvarovat:

  • Například je nestrkejte do jídla; v některých kulturách je to považováno za neslušné a přináší to smůlu.
  • Dále hůlky po dojedení jídla nekřižte; místo toho je po dojedení položte vedle talíře nebo mísy.
  • A konečně, nikdy na nikoho nemiřte hůlkami – v některých kulturách by to mohlo být považováno za urážlivé a neuctivé.

Jakmile si osvojíte tato základní pravidla a etiketu používání hůlek, bude pro vás jejich používání mnohem snazší při stolování v asijských restauracích nebo i při účasti na akcích, jako jsou svatby, kde mohou být součástí prostírání.

Často Kladené Otázky

Závěr

Jídlo hůlkami už nemusí působit zastrašujícím dojmem nebo být obtížné! S několika základními technikami a spoustou cviku si každý může vychutnávat asijská jídla jako profesionál, a to pouze pomocí dvou jednoduchých pomůcek – hůlek! Tak proč čekat? Vyzkoušejte tyto tipy ještě dnes a udělejte dojem na své přátele při příští večeři v úžasném sushi podniku v ulici!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!