10 Zaručených Způsobů, Které Vás 100% Zbaví Nafouklého Břicha!

10 Zaručených Způsobů, Které Vás 100% Zbaví Nafouklého Břicha!

Nafouklé břicho je nejen nepříjemné, ale může být i trapné. Můžete mít pocit, že vypadáte jako těhotná nebo jako byste přibrala, i když tomu tak není. Nafouklé břicho je často důsledkem toho, že jíte příliš mnoho a příliš rychle. Může být také způsobeno některými potravinami, jako jsou mléčné výrobky, pšenice a umělá sladidla. V některých případech může být nafouklý žaludek důsledkem zdravotního stavu, například syndromu dráždivého tračníku (IBS). Pokud se u vás nadýmání objevuje pravidelně, je důležité navštívit lékaře, aby vyloučil případné zdravotní potíže. Do té doby můžete udělat několik jednoduchých věcí, jak se nadmutého břicha rychle zbavit.

1. Malé Porce

Nejezte příliš mnoho jídla najednou. Když se přejíte, váš žaludek musí pracovat přesčas, aby všechno jídlo strávil. To může vést k nadýmání a plynatosti. Abyste tomu předešli, jezte během dne častěji menší jídla.

Také se naučte praktikovat pomalé jezení jídla. Trvá asi 20 minut, než mozek zaregistruje, že jste plní. Pokud tedy jíte příliš rychle, můžete nakonec sníst více, než potřebujete.

2. Úprava jídelníčku

Vyhýbejte se potravinám, o kterých je známo, že způsobují nadýmání. Patří mezi ně mléčné výrobky, pšenice, umělá sladidla a některé druhy zeleniny, jako je brokolice, zelí a fazole. Pokud si nejste jisti, které potraviny způsobují nadýmání, veďte si potravinový deník. Po několik dní si zapisujte vše, co sníte a vypijete, a zaznamenejte si, kdy se začnete cítit nadmutě. Poté se těmto potravinám vyhněte nebo je jezte s mírou.

Vhodné potraviny proti nadýmání:

Jogurt 

Jogurt je plný probiotik, což jsou živé bakterie, které jsou dobré pro zdraví vašich střev. Probiotika pomáhají udržovat váš trávicí systém v dobrém stavu, což může přispět ke snížení nadýmání. Alternativně místo jogurtu můžete pít kefír.

Oves 

Oves je skvělým zdrojem vlákniny, která je důležitá pro udržení zdravého trávicího systému. Obsahují také draslík a hořčík, které mohou pomoci snížit zadržování vody a nadýmání způsobené nerovnováhou elektrolytů 

Banány 

Banány jsou dalším dobrým zdrojem draslíku a hořčíku, díky čemuž účinně snižují zadržování vody a nadýmání. Obsahují také prebiotickou vlákninu, která vyživuje dobré bakterie ve střevech a napomáhá trávení. Pozor, banány se někdy jíst nemají!

Česnek 

Česnek se již dlouho používá jako přírodní prostředek proti zažívacím potížím, jako je nadýmání. Obsahuje enzymy, které pomáhají rozkládat potravu a usnadňují trávení. Kromě toho je česnek prebiotickou potravinou, což znamená, že pomáhá vyživovat dobré bakterie ve střevech 

Listová zelenina 

Listová zelenina, jako je špenát a kapusta, má vysoký obsah vody a nízký obsah kalorií, což z ní činí skvělou zeleninu, kterou můžete jíst, pokud se snažíte snížit nadýmání. Jsou také bohaté na vitaminy A a C, vápník a železo – všechny živiny, které jsou důležité pro udržení zdravého trávicího systému 

Máta peprná 

Máta peprná se již dlouho používá jako přírodní prostředek proti zažívacím potížím, jako jsou zažívací potíže, nevolnost a zvracení – všechny tyto potíže mohou přispívat k nadýmání. Máta peprná působí tak, že uvolňuje hladké svaly v trávicím traktu, což může zmírnit plynatost a nadýmání způsobené zažívacími potížemi nebo jinými žaludečními problémy 

Zázvor 

Stejně jako máta peprná se i zázvor tradičně používá k léčbě žaludečních potíží, jako jsou zažívací potíže, nevolnost, zvracení a bolesti způsobené plynatostí – všechny tyto potíže mohou vést k nadýmání, pokud nejsou kontrolovány. Zázvor působí tak, že stimuluje tvorbu slin a napomáhá trávení a zároveň pomáhá uklidnit podrážděný žaludek 

Chřest

Chřest je přírodní diuretikum, které pomáhá snižovat zadržování vody v těle a podporuje celkové zdraví močových cest – obojí může snížit výskyt nadýmání (je také plný vitaminů A, C, E a K, stejně jako kyseliny listové, železa a vlákniny – což jsou všechno základní živiny pro zdravý trávicí systém)

Mrkev

Mrkev (stejně jako většina ostatních druhů zeleniny) má vysoký obsah vody, takže účinně snižuje nadýmání (je také bohatá na vitaminy A, C a K a vitaminy skupiny B, jako je kyselina listová, které jsou nezbytné pro udržení zdravého trávicího systému) (Mrkev navíc obsahuje rozpustnou vlákninu, která pomáhá zvětšit objem stolice a napomáhá trávení)

3. Pijte hodně tekutin

Pití vody pomáhá udržovat pohyb v trávicím systému a zabraňuje zácpě, která může přispívat k nadýmání. snažte se vypít osm sklenic vody denně.

Voda je nezbytná pro udržení hydratace těla a dosažení optimálního zdraví, ale pomáhá také v boji proti nadýmání. dehydratace je jednou z hlavních příčin nadýmání, proto se ujistěte, že pijete dostatek vody během celého dne. Zaměřte se na osm sklenic o objemu 8 uncí denně, pro přesné číslo vyzkoušejte naší kalkulačku pitného režimu.

4. Hýbejte se

Cvičení pomáhá stimulovat trávení a zmírnit zácpu. Procházka kolem bloku nebo několik minut na eliptickém trenažéru může mít velký význam 

5. Yóga

Vyzkoušejte jógové pozice, které zmírňují plynatost a nadýmání. Pozice, jako jsou předklony a otočky, pomáhají masírovat břišní orgány a zlepšují trávení .

Pro otočku

Pozice: Lehněte si na záda s oběma koleny přitaženými k hrudníku.

S výdechem nechte kolena klesnout na jednu stranu a ramena přitom držte na zemi.

Vydržte 5-10 nádechů, než vyměníte strany.

Tuto pozici cvičte 2-3krát denně.

Dětská pozice

Pozice: Začněte v pozici vkleče s čelem opřeným o podložku před sebou.

S výdechem pomalu spouštějte hýždě směrem k patám, trup přitom udržujte dlouhý a váhu opřete o stehna a břicho.

Jakmile dosáhnete maximálního protažení,setrvejte v pozici 5-10 nádechů, než se vrátíte do výchozí pozice.

Tuto pozici cvičte 2-3krát denně.

Pokud není možné provést Dětskou pozici kvůli vaší flexibilitě: zkuste místo ní pozici:

Sed v předklonu

Pozice: Při výdechu se pomalu předkloňte z boků dopředu, páteř udržujte dlouhou, zatímco se skláníte ke špičkám nohou. Jakmile dosáhnete maximálního protažení, setrvejte v pozici 5-10 nádechů, než se vrátíte do výchozí pozice.

6. Doplněk stravy Greens

Zelené doplňky stravy jsou skvělým způsobem, jak získat živiny, které vaše tělo potřebuje ke správnému fungování, a zabránit nadýmání. Chlorella, spirulina a pšeničná tráva jsou vynikajícími zdroji chlorofylu, který pomáhá čistit trávicí systém a snižovat záněty

7. Probiotika

Probiotika jsou živé bakterie, které pomáhají udržovat zdravou rovnováhu mikroorganismů ve střevech. To může snížit riziko nadýmání tím, že zabraňuje přemnožení škodlivých bakterií

8. Bylinné čaje

Bylinné čaje, jako je mátový, heřmánkový a zázvorový čaj, mohou pomoci zmírnit nadýmání uvolněním hladkého svalstva v trávicím traktu

9. Vyhněte se syceným nápojům

Sycené nápoje jsou hlavní příčinou nadýmání, protože plynný oxid uhličitý v nich obsažený může způsobit nafouknutí žaludku

10. Vyhněte se žvýkání žvýkaček

Žvýkačky mohou také způsobovat nadýmání, protože vás vybízejí k polykání vzduchu, který se může hromadit v žaludku a vést k nepříjemným pocitům.

Existuje mnoho důvodů, proč se u někoho může vyskytnout nafouklý žaludek . Přejídání , konzumace některých potravin , pití sycených nápojů , zácpa nebo IBS jsou jen některé z nejčastějších příčin . Nicméně , tam jsou některé jednoduché věci, které lze udělat, jak se zbavit nafouklé břicho rychle . Tím, že se vyhýbá spouštěcí potraviny , pít hodně tekutin , dostat pravidelné cvičení , a cvičení jógy pozice , které zmírňují plyn a nadýmání , budete se cítit lépe v okamžiku !

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.