Jak Oloupat Mandle + Recept Na Lahodné Pražené Mandle

Jak Oloupat Mandle + Recept Na Lahodné Pražené Mandle

Loupání mandlí se může zdát jako náročný úkol, ale nemusí to tak být. Se správnými nástroji a několika jednoduchými kroky budete loupat mandle během chvilky! Ať už připravujete pokrmy pro hosty, nebo jen hledáte odpolední svačinu, tento průvodce vám pomůže mandle snadno oloupat.

Návod jak jednoduše oloupat mandle, bez zbytečné námahy

Než začnete, ujistěte se, že máte všechny potřeby, které potřebujete ke snadnému loupání mandlí.

Zde je seznam toho nejdůležitějšího co budete pro oloupání potřebovat:

 • Mandle
 • Středně velká mísa se studenou vodou
 • Hrnec s vroucí vodou
 • Cedník nebo cedník
 • Utěrky (nejlépe utěrky na nádobí)
 • prkénko na krájení (volitelné)

Jakmile si shromáždíte zásoby, je čas pustit se do loupání!

Postupujte takto:

 1. Nejprve dejte mandle do středně velké mísy a naplňte ji studenou vodou.
 2. Nechte je asi 10 minut namočené. Tím slupka změkne a snáze se odstraní.
 3. Poté studenou vodu z mísy slijte a místo ní přidejte vroucí vodu.
 4. Mandle vařte 1 minutu a poté je slijte do cedníku nebo cedníku.
 5. Tím slupky ještě více změknou, takže půjdou snáze dolů.
 6. Po odkapání mandle přeneste na prkénko nebo čistou plochu pokrytou utěrkou – je to důležité, protože to zabrání tomu, aby mandle při práci klouzaly.
 7. Každou mandli oloupejte tak, že ji pevně uchopíte mezi palec a ukazováček a jemně stisknete, dokud se slupka neroztrhne; poté ji prsty oddělíte od ořechové hmoty.  
 8. Po oloupání všech mandlí je opláchněte ve studené vodě a před použitím je osušte papírovými utěrkami!

Recept na chutné pražené mandle

Chtěli jste si někdy připravit vlastní pražené mandle? Pokud ano, tento recept je pro vás jako stvořený! Pražené mandle jsou křupavé a lahodné – mohou být perfektní svačinkou nebo doplňkem jakéhokoli jídla. Tento recept se snadno dodržuje a přináší úžasné výsledky. Tak se do toho pusťte!

Potřebné ingredience

Nejprve budete potřebovat 1 šálek syrových mandlí, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíci medu, 1 lžičku uzené papriky, 1/2 lžičky česnekového prášku a sůl a pepř podle chuti. Všechny tyto ingredience shromážděte ještě před zahájením přípravy.

Příprava

Jakmile máte všechny ingredience připravené, předehřejte troubu na 350 stupňů F (175 C). Vložte mandle do středně velké mísy a přidejte olivový olej. Ujistěte se, že jsou mandle rovnoměrně obalené olejem. Poté přidejte med, uzenou papriku, česnekový prášek, sůl a pepř. Míchejte, dokud se vše nespojí.

Postup vaření

V dalším kroku rozprostřete mandlovou směs na plech vyložený pergamenovým papírem nebo fólií. Pečte v předehřáté troubě po dobu 15 minut nebo do lehce zlatavé barvy. Před podáváním nechte vychladnout. Vychutnejte si!

Tady to máte – jednoduchý recept na pečené mandle, který přináší úžasné výsledky! Pražené mandle jsou tak chutnou svačinkou, na které si pochutná každý.

Průvodce po dokonale spařených mandlích

Vaření s mandlemi je skvělý způsob, jak do svého jídelníčku přidat chutné, zdravé tuky a bílkoviny. Ať už je máte rádi celé, nakrájené nebo rozdrcené, vaření mandlí v páře je vynikající způsob, jak zvýraznit jejich chuť. Přečtěte si návod krok za krokem, jak to udělat správně!

Jak spařit mandle

Nejdříve budete potřebovat syrové mandle. Můžete je koupit ve velkém ve většině obchodů s potravinami a zdravou výživou, nebo online, pokud ve vašem okolí žádný takový není. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme kupovat pokud možno organické, geneticky nemodifikované mandle.

Jakmile budete mít mandle, postupujte následovně:

 1. Vložte mandle do napařovacího košíku nad vroucí vodu a přikryjte je pokličkou. Dbejte na to, aby se voda nedotýkala dna koše – stačí, když bude jen pod ním. Nechte je vařit v páře 6-8 minut, dokud nezměknou a nebudou se dát kousat.
 2. Během vaření je pravidelně kontrolujte – nechcete, aby příliš změkly nebo se připálily! Pokud se vám bude zdát, že příliš změkly, vypněte ohřev a nechte je ještě několik minut stát s přiklopeným víkem, aby se mohly dovařit ve vlastní páře.
 3. Jakmile jsou hotové, sundejte pokličku a nechte odpařit zbylou vlhkost, než je přendáte na talíř nebo mísu k podávání (nebo uskladnění). Při manipulaci s horkými předměty buďte opatrní – v případě potřeby použijte chňapky!

Vychutnejte si dokonale spařené mandle tak, jak jsou, nebo je použijte v receptech podle libosti!

Domácí vaření mandlí v páře je snadný způsob, jak získat vždy dokonale uvařené ořechy!

Závěr

Doufáme, že vám tento návod usnadnil vychutnat si lahodné mandlové pokrmy, aniž byste se příliš zapotili! Takže si shromážděte zásoby a vyzkoušejte tuto metodu – slibujeme, že nebude trvat dlouho, než budete loupat jako odborník!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!