Pohlreichův Recept na Hrachovou Kaši, Který Si Oblíbíte!

Pohlreichův Recept na Hrachovou Kaši, Který Si Oblíbíte!

Hledáte chutné a vydatné jídlo, které je jednoduché na přípravu a zároveň zdravé? Pak už nehledejte nic jiného než podpisový recept známého šéfkuchaře Pohlreicha na hrachovou kaši. Tento tradiční český pokrm z děleného zeleného hrášku je sytý a zároveň výživný. Pojďme se blíže podívat na ingredience a postup přípravy tohoto klasického receptu. 

Potřebné ingredience 

  • 1/2 kilogramu zeleného děleného hrášku 
  • 1 čtvrt litru studené vody 
  • Sůl a pepř podle chuti 
  • Špetka cukru pro sladkost (nepovinné) 
  • 2 lžíce másla nebo margarínu (nepovinné)  

Pohlreichův Postup přípravy hrachové kaše

  1. Hrách nejprve důkladně propláchněte ve studené vodě. Před přendáním do hrnce ho scedíme v cedníku. 
  2. Přidejte čtvrt litru studené vody a směs za stálého míchání přiveďte na prudkém ohni k varu. Po dosažení varu snižte teplotu na minimum a nechte vařit odkryté asi 30 minut nebo do dosažení požadované konzistence. Během vaření občas promíchejte, aby se zabránilo přilepení nebo připálení na dně hrnce.
  3. Podle potřeby osolte a opepřete a přidejte špetku cukru, pokud máte raději sladší. Pro dosažení extra krémové konzistence vmíchejte ke konci vaření před podáváním dvě lžíce másla nebo margarínu.
  4. Teplou hrachovou kaši podávejte s čerstvým chlebem a pochutnejte si!  

Pochopení rozdílu mezi žlutým a zeleným hráškem pro recepty

Hrách s vysokým obsahem bílého hrachu, který se v roce 2015 stal součástí tzv: 

Hlavní rozdíl mezi žlutým a zeleným hráškem spočívá v chuťovém profilu. Žlutý hrášek má obvykle slanější chuť, zatímco zelený hrášek má sladší chuť. Obě formy jsou stejně výživné, takže při rozhodování o tom, kterou barvu použijete do jídla, záleží opravdu na osobních preferencích. 

Pokud jde o nadýmání, nezáleží na tom, zda používáte žlutý nebo zelený hrášek – důležité je, zda byl hrášek zbaven slupky. Hrách s neporušenou slupkou může způsobovat nadýmání, protože je pro naše tělo těžko stravitelný; pokud však slupku před vařením oloupete, neměl by být s nadýmáním problém. 

Stojí za zmínku, že při nákupu mraženého hrášku v obchodě bude hrášek již bez slupky, takže by s plynatostí neměl být žádný problém bez ohledu na to, zda je žlutý nebo zelený. Pokud však kupujete čerstvý hrášek z trhu nebo ze zahrádky, je důležité se ujistit, že byl oloupán, než ho přidáte do receptu.  

Mohlo by vás zajímat: Recept na banánový chléb

Závěr

Ať už hledáte snadnou variantu veganského jídla, nebo jen chcete vyzkoušet něco nového, Pohlreichův recept na hrachovou kaši jistě uspokojí vaše chutě! Tento jednoduchý, ale přesto chutný pokrm je nejen plný chuti, ale také plný živin – dokonalá kombinace! Vyzkoušejte tedy tento klasický český recept ještě dnes a dejte nám vědět, co na něj říkáte!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!