Čištění polévky je samo o sobě skutečnou výzvou. Ale objevili jsme chytrý způsob, jak toho dosáhnout, aniž bychom potřebovali speciální čisticí zařízení nebo drahé produkty.
Vývar je pokrm skládající se z různých ingrediencí s cílem, aby vypadal chutně a chutně. Ve vývaru záleží na barvě a vzhledu, proto také na kvalitě ingrediencí.
Poprvé to není uplně jednoduché, ale rychle se to naučíte a výsledek bude stát za to.
Jak zachránit vývar, který je zakalený
Jedná se o velmi jednoduchou a snadnou ukázku, jak vysrážet bílkoviny z vody. To vám pomůže vytvořit vysrážení bílkovin a zbavíte se zákalu ve vývaru. který nakonec přecedíte.
Směsi z vaječných bílků používají kuchaři již po staletí. Tento recept je variací bílkových směsí a mísí vejce se zeleninou, polévkami a masem.
Metoda číslo dvě
Zakalený vývar je polévka, která se připravuje vařením masa a zeleniny ve velkém hrnci. Má vzhled husté, blátivé polévky se spoustou usazenin. Tento sediment je způsoben přítomností krve a dalších materiálů, které by neměly být ve vývaru. Zakalený vývar lze připravit přidáním kuřecího vývaru nebo zeleninového vývaru do vroucí vody nebo vroucí vody s příchutí, jako jsou bylinky, koření a aromatické látky.
Zakalený vývar lze vyčistit umístěním do ledové lázně na 30 minut. Tím odstraníte usazeniny z vývaru. Jakmile to uděláte, můžete zbylý materiál scedit pomocí kráječe ledu nebo hadříku, podle toho, kolik chcete z polévky odebrat. Můžete také použít potápěčský nůž.
Jak tento vývar vylepšít
Vývar z vaječných bílků je oblíbená polévka v čínských restauracích. Kalný vývar z vaječných bílků se obvykle připravuje z vody a kuřecích kostí. Obvykle se podává s masem a zeleninou, jako jsou houby, rajčata atd.
Kalný vývar z vaječných bílků připravíme tak, že kuřecí kosti a vodu povaříme asi 10 minut. Poté by měla být směs pokryta malým množstvím studené vody, aby se ochladila na pokojovou teplotu, než přidáte další přísady.
O tom, jak vyčistit zakalený vývar z vaječných bílků:
Cloudy Egg White Bujón (také známý jako Cloudy White Soup) je jednou z nejoblíbenějších čínských polévek. Je to čistá polévka a může se podávat studená i horká. Vyrábí se tak, že se uvaří vejce, pak se přidá hodně vody, takže se tomu také říká „vařící polévka“. Tato polévka má velmi dlouhou historii. Nejstarší záznam o této polévce pochází z dynastie Tang (618-907 našeho letopočtu).
Recept na tuto polévku je ve skutečnosti velmi jednoduchý: uvařte vejce, přidejte trochu vody a za stálého míchání je smažte, dokud nebudou uvařená. Existuje ale mnoho variací receptu, které můžete udělat ze stejných surovin a přidat do něj jen trochu tekutiny nebo koření. Různé verze najdete na několika čínských webech a v čínských kuchařkách, ale mě se to líbí, chci to zkusit!