Jak Jednoduše Poznat Alergii Na Chlad! [Příznaky & Léčba]

Jak Jednoduše Poznat Alergii Na Chlad! [Příznaky & Léčba] 2023

Zjistěte jak si můžete ulevit od alergie na chlad tím, že znáte její příznaky. Nejčastějším příznakem alergie na chlad je kopřivka, která může svědit a otékat. Může se také objevit kýchání, rýma a slzení očí. Pokud máte některý z těchto příznaků, navštivte svého lékaře, abyste zjistili, zda máte alergii na nachlazení a jak ji nejlépe léčit.K dispozici je mnoho volně prodejných léků i léků na předpis, které vám uleví od příznaků. Možná se také budete muset vyhýbat spouštěčům, jako je chladné počasí, prach nebo zvířecí srst. Díky správné léčbě můžete alergii na chlad zvládnout a žít normální, zdravý život.

Zkřížené Alergie: Co dělat?

Alergia na chlad

Pokud jste někdy v zimě měli problémy s praskáním kůže nebo jste při pobytu venku v chladnějším počasí náhle dostali kopřivku, můžete mít alergii na chlad. Jak se projevuje a jaká je léčba?

Příznaky

Drobná svědivá vyrážka neboli kopřivka z nachlazení je nejtypičtějším příznakem alergie na chlad. Objevuje se, pokud lidé trpící tímto typem alergie pobývají na chladném vzduchu, ale také pokud se v létě koupou ve studené vodě. V zimě se objevuje hlavně na místech, která nejsou zakryta oděvem. Mírnějším příznakem však může být i zarudnutí, suchost a popraskání nezakryté kůže.

Další příznaky

Často se chladová alergie projevuje také jako vodnatá rýma, ale mnohozpočátku přičítal nachlazení. Důvodem k podezření, že se nejedná o nachlazení, může být to, že se nachlazení zhoršuje během pobytu v chladném prostředí a po něm a potíže dlouho neustupují. Klasická virová rýma obvykle odezní do sedmi dnů, zatímco alergická rýma přetrvává.

Dalšími příznaky jsou otoky nebo značné zarudnutí rukou, pokud v nich postižený dlouho drží studený předmět. Ve vzácných případech může dokonce dojít k otoku jazyka a rtů při pití ledového nápoje nebo po konzumaci zmrzliny. V extrémně závažných případech může dojít k otoku jazyka a sliznic dýchacích cest už jen při pobytu ve velmi chladném prostředí. Může se jednat o život ohrožující stav. Takový člověk potřebujeokamžitou lékařskou pomoc.

Jak se projevuje zima v alergii na chlad

Příznaky alergie bývají horší, když je venku nejen chladno, ale také větrno a vlhko. Chladová alergie postihuje častěji ženy než muže a bohužel se může objevit kdykoli během života. Její přesné příčiny lékaři stále zkoumají. Stejně jako ostatní alergie se však léčí antihistaminiky. Lidé s alergií na chlad by se logicky měli vyvarovat rizikových aktivit, jako je koupání ve studené vodě, příliš rychlý přechod z tepla do chladu, nedostatečné oblékání a konzumace ledových nápojů a zmrzliny.

Alergie na studenou vodu

Osoba s alergií na studenou vodu nemůže pít studenou vodu ani se v ní koupat, protože by to vyvolalo alergickou reakci. Mezi příznaky patří kopřivka, svědění a otok.V závažných případech může dojít k anafylaktickému šoku. Léčba zahrnuje vyhýbání se studené vodě a nošení adrenalinového autoinjektoru pro případ náhodného zasažení.Osoba s alergií na studenou vodu nemůže pít ani se koupat ve studené vodě, protože by to vyvolalo alergickou reakci. Mezi příznaky patří kopřivka, svědění a otoky, v těžkých případech může dojít až k anafylaktickému šoku. Léčba zahrnuje vyhýbání se studené vodě a nošení adrenalinového autoinjektoru pro případ náhodného vystavení.

Lidé s alergií na studenou vodu musí být opatrní a vyhýbat se kontaktu se studenou vodou, protože i malé množství může vyvolat potenciálně život ohrožující reakci. Pro osoby s tímto onemocněním je důležité, aby u sebe neustále nosily adrenalinový autoinjektor pro případ náhodného vystavení. Pokud se domníváte, že byste mohli mít alergii na studenou vodu, navštivte svého lékaře, který vám provede testy a zajistí léčbu.

Jak se vypořádat s alergií na studenou vodu

Pokud trpíte alergií na studenou vodu, je důležité znát spouštěče a vědět, jak se jim vyhnout. Prvním krokem je vyhýbat se studené vodě, jak je to jen možné. Pokud musíte pít nebo se koupat ve studené vodě, snažte se, aby doba expozice byla co nejkratší. Důležité je také mít u sebe neustále adrenalinový autoinjektor pro případ náhodné expozice. Pokud se domníváte, že byste mohli mít alergii na studenou vodu, navštivte svého lékaře, který vám provede testy a zajistí léčbu.

Chladová kopřivka

Jedná se o kožní onemocnění, které je charakterizováno výskytem kopřivky po vystavení chladné teplotě nebo vodě. Kopřivka může být svědivá a nepříjemná a může trvat od několika minut do několika hodin. Léčba chladové kopřivky není známa, ale jsou k dispozici léčebné postupy, které pomáhají zmírnit její příznaky.Kopřivku z nachlazení nelze vyléčit a jedná se o celoživotní onemocnění. Neexistuje způsob, jak jí předcházet, a může se objevit v jakémkoli věku. Postihuje stejně muže i ženy. Studená kopřivka je poměrně vzácné onemocnění, které postihuje přibližně 1 z 10 000 lidí.

Jaké jsou příznaky chladové kopřivky?

Hlavním příznakem chladové kopřivky je výskyt kopřivky na kůži po vystavení chladné teplotě nebo vodě. Kopřivka může být svědivá a nepříjemná a může trvat několik minut až několik hodin.

Mezi další příznaky mohou patřit např:

  • Otok rtů, jazyka nebo hrdla
  • Potíže s dýcháním
  • závratě
  • mdloby
  • bolesti břicha
  • nevolnost
  • zvracení

Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je důležité okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, protože by se mohlo jednat o příznaky závažnější reakce.

Co způsobuje chladovou kopřivku?

Přesná příčina chladové kopřivky není známa. Předpokládá se, že se jedná o abnormální reakci imunitního systému na nízké teploty. V některých případech může být dědičná.

Diagnostika

Diagnózu chladové kopřivky lze stanovit na základě vašich příznaků a anamnézy. Váš lékař může také nařídit kožní bodový test nebo krevní test, aby vyloučil jiné onemocnění.

Jak se léčí

Kopřivka z nachlazení se nedá vyléčit aje celoživotní stav. Neexistuje žádný způsob, jak jí předejít, a může se objevit v jakémkoli věku. Existují však léčebné postupy, které pomáhají zmírnit příznaky.

Mezi ně patří např:

  • Antihistaminika: mohou pomoci zmírnit svědění a otoky spojené s kopřivkou.
  • Kortikosteroidy: lze je užívat perorálně nebo aplikovat na kůži, aby se zmírnil zánět.
  • Vyhněte se spouštěčům: kopřivku mohou vyvolat nízké teploty nebo voda. Je důležité se těmto spouštěčům pokud možno vyhnout.

Pokud máte chladovou kopřivku, je důležité, abyste co nejdříve navštívili lékaře, který vás bude léčit. Léčba může pomoci zmírnit příznaky a zabránit vzniku závažných reakcí.Tyto informace nenahrazují radu lékaře

Výše uvedený obsah je určen pouze pro obecné informační účely a nepředstavuje lékařské doporučení. Diagnostiku a léčbu byste měli vždy konzultovat s kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

Často Kladené Otázky

Jak se zbavit alergie na zimu?

Kopřivka z nachlazení se nedá vyléčit, ale existují léčebné postupy, které pomáhají zmírnit její příznaky. Studenou kopřivku nelze vyléčit a jedná se o celoživotní onemocnění. Neexistuje způsob, jak jí předcházet, a může se objevit v jakémkoli věku. Postihuje stejně muže i ženy.

Opravdu existuje alergie na chlad?

Existuje řada lidí, kteří trpí alergií na chladné počasí, může to znít zvláštňě, ale opravdu je to možné, existují i alergie na kávu. To znamená, že když teplota klesne pod určitou hranici, objeví se u nich závažné příznaky, jako je kýchání, rýma a svědění očí. Pokud patříte mezi tyto lidi, je důležité podniknout kroky, které vás v zimních měsících ochrání. Nejprve se ujistěte, že se co nejvíce vyhýbáte vystavení chladnému počasí. Pokud musíte jít ven, oblečte se do teplého oblečení a zakryjte si hlavu a obličej. A pokud se u vás vyskytnou nějaké příznaky, ujistěte se, že jste si ihned vzali léky.S trochou přípravy si můžete zimní měsíce užít, aniž byste trpěli alergiemi na chladné počasí.

Kdy zmizí alergická vyrážka na zimu?

Většina alergických vyrážek zmizí během několika dní. V některých případech však mohou trvat týdny nebo dokonce měsíce. Pokud se vám zdá, že se vyrážka nelepší, je důležité navštívit lékaře. Existuje mnoho různých typů alergií a u každého člověka se mohou vyskytovat jiné příznaky. Alergie na chladné počasí je typ reakce, která se objevuje, když je tělo vystaveno nízkým teplotám. K tomu může dojít, když někdo vyjde ven v chladném počasí nebo dokonce když je v klimatizované místnosti. Mezi příznaky alergie na chlad patří kýchání, rýma, svědění očí a krku a překrvení.

Existuje mnoho způsobů léčby alergické rýmy, včetně volně prodejných léků a léků na předpis, nosních sprejů a výplachů slaným roztokem a domácích prostředků. Při léčbě tohoto onemocnění je také důležité vyhýbat se spouštěčům, jako je chladné počasí. Chladová alergie je typ reakce, která se objevuje, když je tělo vystaveno nízkým teplotám. K tomu může dojít, když někdo vyjde ven za chladného počasí nebo dokonce když je v klimatizované místnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend