Možnosti Odstranění Hemeroidů [Pomocí operace i bez operace]

Možnosti Odstranění Hemeroidů [Pomocí operace i bez operace] 2023

Hemoroidy jsou způsobeny akutním nebo chronickým zánětem a otokem v řitním kanálu a obvykle vyvolávají příznaky, jako je krvácení z konečníku, svědění a nepohodlí. Není však nutné trpět tímto nepříjemným onemocněním, když jsou k dispozici léčebné postupy, které vám pomohou zbavit se hemoroidů – jejich stručný přehled naleznete zde!Jedním z nejčastějších způsobů léčby hemoroidů je chirurgický zákrok. Operace hemoroidů je zákrok, který se používá k odstranění hemoroidů a může být proveden buď klasickou operací, nebo laserovou operací. Tradiční operace je invazivnější variantou a zahrnuje provedení řezu v konečníku, aby mohly být hemoroidy odstraněny. Laserová operace je naproti tomu novější, méně invazivní způsob léčby, při kterém se k odstranění hemoroidů používá laser.

Rozlišujeme několik stupňů hemeroidů, které jsou pak řešeny různými metodami léčby

Rozlišujeme několik stadií hemoroidů, které se pak řeší různými metodami léčby. Takže ať už právě začínáte pociťovat příznaky, nebo se s hemoroidy potýkáte již léta, existuje pro vás léčba!Existují čtyři hlavní typy léčby hemoroidů: metody samoléčby, volně prodejné léky, léky na předpis a operace. Podívejme se na každý z nich blíže.

Metody samoléčby: Pokud jsou vaše hemoroidy mírné, můžete být schopni zmírnit jejich příznaky pomocí jednoduchých metod samoléčby. Zkuste si dát teplou koupel nebo použít studený obklad, který pomůže snížit otok. Můžete také zkusit jíst stravu s vysokým obsahem vlákniny a pít hodně vody, abyste změkčili stolici a usnadnili její odchod.

Volně prodejné léky: Volně prodejné léky, jako jsou krémy, masti (například konopnou mastí) a čípky, mohou ulevit od příznaků hemoroidů. Jsou k dispozici navětšina lékáren bez lékařského předpisu.

Léky na předpis: Pokud volně prodejné léky nezmírní vaše příznaky, může vám lékař předepsat jiné léky, například perorální kortikosteroidy nebo antibiotika.

Chirurgický zákrok: Někteří lidé s těžkými hemoroidy mohou potřebovat chirurgické odstranění. Chirurgický zákrok je také možností, pokud se hemoroidy po léčbě stále vracejí. existují čtyři hlavní typy léčby hemoroidů: metody samoléčby, volně prodejné léky, léky na předpis a chirurgický zákrok. Podívejme se na každý z nich blíže.

Různé metody odstranění hemeroidů pomocí operace

Pokud trpíte hemoroidy a chcete se jich zbavit, může být pro vás operace tou nejlepší volbou. Nezapomeňte však s lékařem prodiskutovat různé možnosti, abyste zjistili, která z nich je pro vás nejlepší.

Jedním z nejčastějších způsobů léčby hemoroidů je chirurgický zákrok. Operace hemoroidů je zákrok, který se používá k odstranění hemoroidů a může být proveden buď klasickou operací, nebo laserovou operací. Konvenční operace je invazivnější variantou a zahrnuje provedení řezu v konečníku, aby mohly být hemoroidy odstraněny. Laserová operace je naproti tomu novější, méně invazivní metoda léčby, která k odstranění hemoroidů využívá laser.

Odstranění hemoroidů laserem

Laserové odstranění hemoroidů je nová, neinvazivní léčba hemoroidů. Využívá vysoce intenzivní laser ke zničení hemoroidální tkáně.Laserové odstranění hemoroidů je bezpečná, rychlá a účinná léčba hemoroidů. Způsobuje minimální bolest a nezanechává jizvy. Většina lidí se může ihned po ošetření vrátit ke svým běžným činnostem.Laserové odstranění hemoroidů je nová, neinvazivní léčba hemoroidů. Využívá vysoce intenzivní laser ke zničení hemoroidální tkáně.Laserové odstranění hemoroidů je bezpečná, rychlá a účinná léčba hemoroidů. Způsobuje minimální bolest a nezanechává jizvy. Většina lidí se může ihned po ošetření vrátit ke svým běžným činnostem.

Operace hemeroidů klasickým způsobem bez laseru

Operace hemoroidů klasickým způsobem bez laseru je bezpečná, rychlá a účinná léčba hemoroidů. Způsobuje mírnou bolest a někdy zanechává jizvy. Většina lidí se může v krátké době po ošetření vrátit ke svým běžným činnostem.

Jaké jsou však výhody laserové operace ve srovnání s klasickou operací?

Laserová operace má oproti tradiční operaci řadu výhod. Je méně invazivní, což znamená, že po operaci je méně bolesti a nepohodlí. Nezanechává také žádné jizvy, což je důležité pro lidi, kteří se chtějí vyhnout viditelným známkám operace. A konečně, laserová operace je mnohem rychlejší než tradiční operace, takže se pacienti mohou rychleji vrátit ke svým běžným činnostem.

Existuje mnoho různých neiunvazivních metod odtranění hemoroidů. Mezi nejčastější patří např:

  • Léky na změkčení stolice, které změkčují stolici a usnadňují její vyprazdňování
  • Krémy na hemoroidy aanorektální svědění
  • Sedací koupele, což jsou koupele, ve kterých se sedí
  • Hemoroidektomie, což je chirurgické odstranění hemoroidů

Existuje také mnoho způsobů, jak hemoroidům předcházet. Mezi nejčastější patří:

  • Strava s vysokým obsahem vlákniny
  • Pití velkého množství-Pravidelné cvičení
  • Vyhýbání se dlouhému sezení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend