Bolest Palce U Ruky: Co Opravdu Pomáhá!

Bolest Palce U Ruky: Co Opravdu Pomáhá! 2023

Bolest palce při ohýbání je stav, který může být způsoben řadou příčin, například nadměrným používáním, artritidou nebo zlomeninou. Mezi příznaky patří bolest při ohnutí palce, otok a potíže s pohybem palce. Mezi možnosti léčby patří odpočinek, led a léky.Pokud je bolest silná, může být nutná operace.

Doporučujeme: Bolest Zápěstí Při Ohybu: Jak Léčit Zánět Ruky

Příčiny

Bolest palce při ohýbání může být příznakem řady základních onemocnění, například přetížení, artritidy nebo zlomeniny. Pokud pociťujete bolest palce při ohýbání, je důležité vyhledat lékaře, který určí příčinu a poskytne vám vhodnou léčbu. Mezi možnosti léčby bolesti palce při ohýbání patří odpočinek, led a léky. V závažných případech může být nutná operace.

Existuje řada možných příčin bolesti palce při ohýbání. Bolest palce může způsobit přetížení, například zánět šlach nebo syndrom karpálního tunelu. Další častou příčinou bolesti palce při ohýbání je artritida, zejména osteoartritida. Zlomeniny mohou rovněž způsobovat bolest palce, zejména pokud se jedná o zlomeninu v kloubu, kde se palec připojuje k ruce.

Příznaky

Hlavním příznakem bolesti palce při ohýbání je, jak již název napovídá, bolest palce při ohýbání ruky. Mezi další příznaky může patřit otok a potíže s pohybem palce. Bolest může být mírná nebo silná a může se objevit náhle nebo postupně.

Diagnóza

Lékař se vás bude ptát navaše příznaky a anamnézu. Provede také fyzikální vyšetření, při kterém bude hledat známky otoku, citlivosti nebo deformace. K vyloučení zlomenin nebo jiných onemocnění mohou být nařízena zobrazovací vyšetření, například rentgen nebo magnetická rezonance. Mohou být také nařízeny krevní testy ke kontrole artritidy.

Léčba

Léčba bolesti palce při ohýbání závisí na příčině. Pokud je bolest způsobena přetížením, může být nezbytný pouze klid a led. Pokud je bolest způsobena artritidou, mohou být předepsány léky na zmírnění bolesti a zánětu. V závažných případech bolesti palce při ohýbání, například při zlomenině nebo vážném poškození kloubu, může být nutná operace.

Prevence

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste předešli bolesti palce při ohýbání. Zaprvé se vyhněte činnostem, které palec nadměrně zatěžují, jako je dlouhé psaní na klávesnici nebo sportování bez řádné ochrany. Za druhé, udržujte správnou hygienu rukou a palce tím, že je budete udržovat čisté a zvlhčené. Za třetí, pokud máte jakékoli obavy o zdraví ruky nebo palce, poraďte se s lékařem.

Co na bolest palce u ruky

Bolest palce může být způsobena mnoha příčinami, například artritidou, přetížením nebo výronem. Pokud trpíte bolestí palce, vyzkoušejte některý z následujících prostředků: Použijte teplo nebo led, volně prodejné léky proti bolesti nebo si nasaďte dlahu. Pokud se bolest po několika dnech nezlepší, navštivte lékaře.

Artritida

Pokud trpíte artritidou, můžete si od bolesti palce ulevit mnoha způsoby. Přikládání tepla nebo chladu na danou oblast může pomoci zmírnit zánět a bolest. Můžete také užívat volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo aspirin. Pokud je artritida závažná, může vám lékař předepsat silnější léky nebo doporučit operaci kloubu.

Masáž palce pro úlevu

Pokud vás bolí palec, můžete si ulevit masírováním této oblasti. K masáži můžete použít prsty nebo ortézu na palec. Ke zmírnění zánětu můžete také použít tepelnou podložku. Pokud bolest přetrvává, navštivte lékaře.

Nadměrné používání

Pokud je bolest palce způsobena nadměrným používáním, je důležité dopřát této oblasti odpočinek. Možná budete muset nosit dlahu nebo ortézu, aby se palec příliš nehýbal. Můžete také užívat volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo aspirin. Pokudse bolest po několika dnech nezlepší, vyhledejte lékaře.

Bolesti můžete mít i z telefonu

Při používání mobilních telefonů máme tendenci držet telefon pevně palcem a prsty, což může vést k bolesti palce. To je běžné zejména u lidí, kteří telefon používají delší dobu. Mezi způsoby, jak předcházet bolestem palce z mobilu, patří používání držáku na telefon, odpočívání rukou a zápěstí a časté přestávky.Pokud vás bolí palec, zkuste si místo masírovat a používat tepelnou podložku, která zmírní zánět. Pokud bolest přetrvává, vyhledejte lékaře.

Jak zabránit bolesti palce z mobilního telefonu

Existuje několik způsobů, jak zabránit bolestem palce z mobilních telefonů. Jedním ze způsobů je použití držáku na telefon. Ten vám pomůže snížit tlak na palec. Můžete si také zkusit ruce a zápěstí opřít. To může pomoci snížit zátěž palce. V neposlední řadě dbejte na časté přestávky. Palec si tak bude moci odpočinout a uzdravit se. Pokud bolest palce přetrvává, navštivte lékaře.

Výron

Pokud jste si palec vyvrtli, je důležité, abyste kloub nechali odpočívat a přikládali led, aby se zmenšil otok. Můžete také užívat volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo aspirin. Pokud se bolest po několika dnech nezlepší, navštivte lékaře. Lékař vám může předepsat fyzikální terapii, která pomůže posílit svaly kolem kloubu.

Pokud trpíte bolestí palce, můžete si ulevit mnoha způsoby. Účinnou léčbou je přikládání tepla nebo chladu, užívání volně prodejných léků proti bolesti a nošení dlahy nebo ortézy. Pokud se bolest po několika dnech nezlepší, navštivte lékaře, který vám poradí další možnosti léčby.

Používání tepelné podložky ke zmírnění zánětu

Pokud vás bolí palec, můžete si ulevit pomocí tepelné podložky. Tepelné polštářky pomáhají zmírnit zánět a mohou ulevit od bolesti. Tepelnou podložku můžete na palec přikládat vždy na pět až deset minut. Nezapomeňte si mezi jednotlivými použitími udělat přestávku. Pokud bolest přetrvává, navštivte lékaře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend