Bolest Zápěstí Při Ohybu: Jak Léčit Zánět Ruky & Zápěstí!

Bolest Zápěstí Při Ohybu: Jak Léčit Zánět Ruky & Zápěstí! 2023

Trápí vás bolest zápěstí při ohybu způsobená zánětem? Možná vás zajímá, co je příčinou vaší bolesti a zda ji lze léčit.

Zánět ruky a zápěstí je stav, který většinou postihuje zápěstní kloub a vyznačuje se bolestí a otokem. Zánět může být způsoben různými faktory, jako je zranění, artritida, nadměrné používání nebo opakovaný stres. Příčiny zánětu mohou sahat od neodpočívání kloubů až po nesprávné nastavení kostí v zápěstí.

Tento článek se bude zabývat některými příčinami tohoto stavu a tím, jaké prostředky jsou na něj k dispozici.Zánět ruky a zápěstí může vzniknout mnoha různými způsoby, ale pokud vás zápěstí spíše bolí méně při ohybu, ale více při rotaci, doporučujeme vám přečíst tento článek!

Jaké jsou typy zánětu zápěstí?

Existují různé typy zánětů zápěstí. Nejčastějším typem je syndrom karpálního tunelu, který je způsoben skřípnutím nervu v zápěstí. To může způsobovat bolest, brnění a necitlivost ruky a paže. Mezi další typy zánětů zápěstí patří:

  • De Quervainova choroba: Jedná se o zánět šlach kolem základny palce. Může způsobovat bolest a ztuhlost palce a prvního prstu.
  • Ganglionové cysty: Jedná se o malé váčky naplněné tekutinou, které se mohou vytvořit na kloubech nebo šlachách v zápěstí. Mohou způsobovat bolest a otok. Pokud trpíte na ganglion, doporučujeme vám ho mazat kononpnou mastí!
  • Artritida: Jedná se o obecný termín pro zánět kloubů. Existuje mnoho různých typů artritidy, ale nejčastějším typem postihujícím zápěstí je osteoartritida. Ta může způsobovat bolest, ztuhlost a otok kloubu.
  • Zánět šlach: Jedná se o zánět šlach, tkání, které spojují sval se svalem. Může způsobovat bolest, ztuhlost a citlivost v postižené oblasti.

Pokud se domníváte, že trpíte některým z těchto stavů, doporučujeme vám navštívit lékaře, který stanoví správnou diagnózu. léčba se liší v závislosti na typu zánětu zápěstí, ale může zahrnovat klid, led, teplo, dlahu nebo operaci.Syndrom karpálního tunelu je nejčastějším typem zánětu zápěstí. Je způsoben skřípnutím nervu v zápěstí, což může způsobit bolest, brnění a necitlivost ruky a paže. Léčba syndromu karpálního tunelu může zahrnovat odpočinek, led, teplo, dlahu, operaci nebo můžete vyzkoušet mazat postižené místo konopnou mastí.

Proč jsou šlachy zápěstí náchylné k zánětům?

Šlachy zápěstí jsou náchylné k zánětům, protože jsou neustále používány a přetěžovány. Když se šlachy zanítí, mohou způsobit bolest, ztuhlost a otok zápěstí.Léčba zánětu šlach může zahrnovat odpočinek, led, teplo, dlahu nebo operaci.

Příznaky

Příznaky zánětu zápěstí se liší v závislosti na typu onemocnění. Například syndrom karpálního tunelu může způsobovat bolest při ohnutí, brnění a necitlivost ruky a paže. Zánět šlach může způsobitbolest, ztuhlost a otok v postižené oblasti.

Pokud se domníváte, že byste mohli mít jakýkoli typ zánětu zápěstí, doporučujeme vám navštívit lékaře, který stanoví správnou diagnózu. Léčba se liší v závislosti na typu onemocnění, ale může zahrnovat klid, led, teplo, dlahu nebo operaci.

Příčiny

Nejčastější příčinou je nadměrné nebo opakované namáhání kloubů. K tomu může dojít při činnostech, jako je psaní na klávesnici počítače nebo používání elektrického nářadí. Lidé, kteří vykonávají zaměstnání, při němž musí často používat ruce, jsou náchylnější ke vzniku tohoto onemocnění. Dalšími příčinami zánětu mohou být zranění, artritida nebo nesprávné nastavení kostí v zápěstí.

Nejlepší léčbou je odpočinek

Jedním ze způsobů léčby zánětu ruky a zápěstí je odpočinek kloubů. To znamená vyhnout se jakékoli činnosti, která by mohla stav zhoršit. Důležité je také postižené místo několikrát denně po dobu 20 minut ledovat. Pokud se bolest a otok po několika dnech nezlepší, je důležiténavštívit lékaře. Ten vám může předepsat léky nebo doporučit fyzikální terapii. Pokud nechcete brát léky na snížení otoku, můžete vyzkoušet nejúčinější rady našich babiček pro snížení otoků přírodní cestou!

Kdy je nutná operace?

Operace je obvykle nutná pouze v případě, že bolest a otok jsou silné a nereagují na jinou léčbu. Zánět ruky a zápěstí může být bolestivý a vysilující stav. Pokud se však bolest a otok po několika dnech nezlepší, je důležité vyhledat léčbu. Odpočinek kloubů, ledování oblasti a užívání volně prodejných léků může pomoci zmírnit příznaky. Pokud tato léčba nezabere, je důležité navštívit lékaře, který provede další vyšetření.

5 cviků na snížení zánětu v zápěstí

Pokud jde o snížení zánětu v zápěstí, existuje několik cviků, které můžete provádět doma. Mezi tato cvičení patří:

Křivky zápěstí

Tento cvik se provádí vsedě s rukou opřenou o stůl a rukou visící přes okraj. Pokrčte ruku směrem nahoru k rameni a několik vteřin ji držte, než ji spustíte zpět dolů. Tento postup opakujte 10-15krát.

Extenze zápěstí

Tento cvik se provádí vsedě s rukou opřenou o stůl a s rukou visící přes okraj. Natáhněte ruku směrem od těla a několik sekund ji držte, než ji spustíte zpět dolů. Tento postup opakujte 10-15krát.

Štípání

Tento cvik se provádí tak, že držíte závaží v ruce a pak ho sevřete mezi palec a ukazováček. V této poloze vydržte několik sekund, než ji uvolníte. Tento postup opakujte 10-15krát.

Tlaky na prsty

Tento cvik se provádí tak, že ruku položíte naplocho na stůl a pak ji postupně stlačíte každým prstem. Každý stisk držte několik sekund, než jej uvolníte. Tento postup opakujte 10-15krát.

Rotace zápěstí

Tento cvik se provádí tak, že ruku držíte před sebou dlaní nahoru. Druhou rukou uchopte prsty a krouživým pohybem otáčejte zápěstím. Tento postup opakujte 10-15krát v každém směru.

Pokud budete tyto cviky provádět pravidelně, mělo by dojít ke zmírnění zánětu a bolesti zápěstního kloubu. Pokud však bolest a otok přetrvávají, je důležité navštívit lékaře, který provede další vyšetření.

Jak může celodenní sezení poškodit vaše zápěstí

Nejčastější příčina bolavého zápěstí při ohybu nahoru je dlouhodobé sezení. Celodenní sezení může způsobit špatné držení těla a vést k několika zdravotním problémům vašeho těla. Patří mezi ně bolest zápěstí při ohýbání, což je časté onemocnění, se kterým se potýká mnoho pracovníků u pracovního stolu. Je důležité dělat si během dne přestávky – i kdyby to mělo být jen vstávání, procházení se a protahování.Celodenní sezení může také způsobit problémy s krevním oběhem. Když sedíte, vaše svaly se nepoužívají, což může způsobit snížení průtoku krve. To může vést ke vzniku křečových žil, což jsou rozšířené žíly, které mohou být bolestivé. V extrémních případech může celodenní sezení vést i ke vzniku krevních sraženin.

Jak to napravit?

Pokud máte práci za stolem, můžete udělat několik věcí, které zkrátí dobu strávenou sezením. Zaprvé se snažte co nejvíce vstávat a chodit. I když nemůžete chodit příliš daleko, stání a pohyb vám pomůže zlepšit krevní oběh a snížit riziko zdravotních problémů spojených s celodenním sezením.

Další věcí, kterou můžete udělat, je investovat do stojícího křesla nebo stolu. Takto můžete během dne střídat sezení a stání, což vám pomůže zkrátit dobu strávenou sezením.

Nakonec se nezapomeňte protáhnout a provádět lehká cvičení, kdykoli můžete. To vám pomůže ještě více zlepšit krevní oběh a snížit rizika spojená s celodenním sezením.

Často Kladené Otázky

Jak poznat zánět v zápěstí?

Zánět v zápěstí lze rozpoznat podle různých příznaků. Mezi běžné příznaky patří bolest při ohnutí dolu, otok a zarudnutí. Pokud pociťujete některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Neléčený zánět může vést k dalším zraněním a zdravotním komplikacím.

Jak vyléčit zánět zápěstí?

Pokud se u vás objeví zánět zápěstí, je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. To umožní správnou diagnózu a léčbu. Do té doby můžete udělat několik věcí, které vám pomohou zmírnit zánět a bolest.

Můžete zkusit přikládat na oblast led nebo nahřívací polštářky. Můžete také užívat volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo paracetamol. Pokud je bolest silná, můžete potřebovat léky na předpis nebo dokonce operaci.

Jak dlouho bolí Natažená šlacha v zápěstí?

Natažená šlacha v zápěstí obvykle bolí několik dní nebo týdnů. Je však důležité vyhledat lékařskou pomoc, aby se zajistilo, že nedojde k trvalému poškození. Mezitím můžete udělat několik věcí, které vám pomohou zmírnit bolest a zánět, jako je užívání cbd oleje.

Závěrem

Pokud sportujete, máte náročné zaměstnání nebo pracujete s opakovanými pohyby, můžete být ohroženi zánětem zápěstí a kloubů rukou. Je důležité zjistit příčinu bolesti a zánětu a podle toho upravit léčbu. Některé případy lze vyřešit odpočinkem, jiné mohou vyžadovat návštěvu lékaře. Díky našeho článku byste měli být schopni lépe porozumět bolesti svého těla.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend