Cviky Na Oteklé Nohy: 16 Cviků, Které Vám Zaručeně Pomohou!

Cviky Na Oteklé Nohy: 16 Cviků, Které Vám Zaručeně Pomohou!

Nohy jsou často jednou z nejvíce opomíjených částí těla, ale v našem každodenním životě hrají zásadní roli. Bohužel oteklé a těžké nohy mohou být častým vedlejším účinkem toho, že na nohou trávíme příliš mnoho času. Naštěstí existuje řada cviků, které mohou pomoci zmírnit otoky a nepohodlí.

V tomto příspěvku na blogu probereme dvacet různých cviků, které mohou pomoci zmírnit otoky a těžká chodidla. Poskytneme vám také tipy, jak tyto cviky správně provádět. Pokud tedy trpíte otoky nohou, určitě tyto cviky vyzkoušejte!

Otékají vám často nohy, zejména na konci dne?

Pokud ano, úleva může být tak jednoduchá, jako provedení několika cviků:

1. Zvedání prstů

Zvedání prstů na nohou je skvělým způsobem, jak zlepšit krevní oběh v chodidlech a snížit otoky. Při tomto cvičení se jednoduše postavte na špičky a zvedněte paty nad zem. V této poloze vydržte několik sekund a poté paty spusťte zpět dolů. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

2. kroužení kolem kotníků

Kroužení kotníkem je dalším skvělým způsobem, jak zlepšit krevní oběh a snížit otoky. Při tomto cvičení jednoduše otáčejte kotníky do kruhu. Začněte s malými kruhy a postupně je zvětšujte. Kroužení provádějte po dobu 30 sekund až 1 minuty.

3. Zvedání pat

Zvedání pat je vynikající způsob, jak posílit svaly na chodidlech a snižují otoky. Při tomto cvičení se postavte s chodidly na šířku ramen a zvedněte paty nad zem. V této poloze vydržte několik sekund, než paty spustíte zpět dolů. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

4. Kroucení špiček nohou

Kroucení prstů na nohou je vynikajícím způsobem, jak posílit svaly chodidel a prstů na nohou. Při tomto cviku se posaďte na židli s chodidly položenými na podlaze. Pomocí prstů na nohou stočte ručník nebo kus papíru do klubíčka. Míč držte několik sekund a pak jej uvolněte. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

5. Ohýbání nohou

Ohýbání chodidel je dalším skvělým způsobem, jak posílit svaly chodidel a prstů. Při této sedněte si na židli a nohy položte na podlahu. Pokrčte kolena a přitáhněte chodidla k tělu. V této poloze vydržte několik sekund a poté ji uvolněte. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

6. Psaní ve vzduchu

Toto další cvičení je skvělé pro zlepšení krevního oběhu a snížení otoků. Při tomto cvičení se jednoduše posaďte na židli a zvedněte nohy nad zem. Pomocí prstů na nohou pište abecedu ve vzduchu. Toto cvičení provádějte 1-2 minuty.

7. Kuličky

Tento další cvik je skvělý pro posílení svalů chodidel a prstů na nohou. K tomuto cvičení budete potřebovat sáček kuliček nebo penízků. Kuličky položte na podlahu a zvedejte je postupně pomocí prstů na nohou. Každý míč podržte několik vteřin, než jej položíte zpět na zem. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

8. Váleček na kolečkách

Tento další cvik je skvělý pro zlepšení krevního oběhu a snížení otoků. Budete k němu potřebovat váleček nebo pěnový válec. Položte váleček na podlahu a převalujte po něm chodidla. Převalujte se tam a zpět po dobu 1-2 minut.

9. Chůze po patách

Tento další cvik je skvělý pro posílení svalů chodidel a kotníků. Při tomto cvičení se jednoduše postavte na paty a projděte se po místnosti. Než si uděláte přestávku, choďte 1-2 minuty.

10. Extenze kvadricepsů na židli

Tento další cvik je skvělý pro posílení svalů chodidel a nohou. Při tomto cviku se posaďte na židli s chodidly položenými na podlaze. Pomocí kvadricepsů (stehenních svalů) zvedněte nohu ze země a natáhněte ji rovně před sebe. V této poloze vydržte několik sekund a poté nohu spusťte zpět dolů. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

11. Zvedání lýtek vsedě

Tento další cvik je skvělý pro posílení lýtek a snížení otoků. Při tomto cvičení se posaďte na židli a nohy položte na podlahu. Pomalu zvedejte paty ze země a balancujte na špičkách. V této poloze setrvejte několik sekund a poté paty spusťte zpět dolů. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

12. Kotníkové pumpy

Toto závěrečné cvičení je skvělé pro zlepšení krevního oběhu a snížení otoků. Při tomto cvičení se jednoduše posaďte na židli a nohy položte na podlahu. Pomalu zvedejte paty ze země a poté je spouštějte zpět dolů. Toto cvičení opakujte 10-15krát.

13.Svíčka

Svíčka v tělocvičně pro mě byla vždycky záhadou. Zajímalo mě, k čemu slouží. Teď už to vím. Budete ji potřebovat na tuto jógovou pozici. Lehněte si na pevnou podložku a pomalu zvedejte nohy do vzduchu. Švih není úplně žádoucí, protože si můžete poranit záda. Záda si podepřete pažemi. Je důležité, aby váha vašeho těla nebyla na ramenou, ale rozprostřete ji. Pro ženy, které mají menstruaci, není tato poloha příliš vhodná, proto můžete zvolit její lehčí verzi, kdy se nohama opřete v celé délce o zeď. Vaše hýždě se také dotýkají stěny. Pokročilí cvičenci mohou do svého plánu zařadit také stojku nebo stojku na hlavě.

14.boční zdvihy nohou v leže

Lehněte si pohodlně na záda a pokrčte nohy v kolenou. Pravou nohu narovnejte a chodidlem dělejte kruhy. patnáctkrát doleva a patnáctkrát doprava. Poté opakujte s levou nohou

Přetočte se na bok a podepřete si hlavu rukama. Natáhněte nohy tak, aby byly na sobě, a mírně je pokrčte v kolenou. Zvedněte horní nohu, chvíli ji podržte a pak ji opět položte. Opakujte desetkrát. Po dokončení se otočte na druhý bok a pokračujte stejné cvičení. Na závěr zvedněte obě nohy současně a provádějte malé třepotavé kopy po dobu 30 sekund. Tento pohyb posiluje svaly v oblasti boků, stehen a hýždí.

15.Ruský twist vsedě

Sedněte si na zem s pokrčenými koleny a přitáhněte břišní svaly k páteři. Trochu se zakloňte, ale dbejte na to, abyste měli rovná záda. Zhluboka se nadechněte a s výdechem stočte trup na pravou stranu, pak se nadechněte při návratu do středu a vydechněte při stočení na levou stranu. Opakujte celkem 20 otoček. Tímto pohybem procvičujete šikmé svaly, což jsou svaly po stranách pasu. Pomáhá také zlepšit rovnováhu a koordinaci.

16.Jógové dřepy

Postavte se s nohama na šířku ramen a ruce v modlitební pozici na prsou. S výdechem pokrčte kolena a snižte boky tak, aby stehna byla rovnoběžně s podlahou. Udržujte rovnou páteř a nenechte kolena přesahovat špičky nohou. Pokud se tak stane, trochu rozšiřte postoj. Spojte dlaně před srdcem a s nádechem je přitiskněte nad hlavu, ramena držte dole a od uší. S výdechem se vraťte do dřepu. Opakujte desetkrát.

Toto je jen několik cviků, které můžete provádět pro zlepšení krevního oběhu v chodidlech a snížení otoků. Před zahájením jakéhokoli nového cvičení se nezapomeňte poradit se svým lékařem.

Pokud se vám otoky nohou nebudou zlepšovat, je důležité navštívit lékaře pro přesnou diagnózu! Otoky nohou mohou být známkou závažného onemocnění.

Děkujeme za přečtení! Doufáme, že vám tento článek pomohl.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.