Jak Dlouho Trvá Kolonoskopie! & Čas Rekonvalescence!

Jak Dlouho Trvá Kolonoskopie & Čas Rekonvalescence! 2023

Kolonoskopie je zákrok, při kterém se vyšetřuje vnitřek tlustého střeva (tračníku) na přítomnost polypů, nádorů a dalších abnormalit.

Během kolonoskopie se do konečníku zavede dlouhá ohebná trubice vybavená malou videokamerou a pomalu se posouvá po celé délce tlustého střeva. Kamera umožňuje lékaři zobrazit vnitřek střeva na videomonitoru.

Jak dlouho trvá kolonoskopie?

Kolonoskopie je zákrok, který lékaři umožní prohlédnout tlusté střevo a zjistit abnormality, jako jsou polypy nebo rakovina. Vyšetření obvykle trvá asi 30 minut až hodinu.Během zákroku vám budou podány sedativa, takže nebudete cítit žádnou bolest.

Možné komplikace, které prodlouží dobu vyšetření

Pokud jsou nalezeny polypy nebo jiné abnormality, mohou být často odstraněny během téhož zákroku. Kolonoskopie může být také použita k odběru biopsií (vzorků tkáně) pro další vyšetření. V těchto případech může zákrok trvat až 2 hodinyVětšina lidí říká, že příprava na kolonoskopii je nejhorší částí. Den před zákrokem budete požádáni, abyste konzumovali pouze čiré tekutiny a užívali projímadlo, které vám pomůže vyčistit tlusté střevo

Jak dlouho trvá rekonvalescence po lécích?

Rekonvalescence po sedaci trvá obvykle asi hodinu.Během této doby budete pod dohledem zdravotnického personálu. Jakmile se zotavíte ze sedativ, budete moci odejít domů.

Po kolonoskopii,většina lidí cítí úlevu, že nemají rakovinu nebo jiné závažné problémy. Někteří lidé však po zákroku pociťují nadýmání, plynatost, křeče, průjem a jiné možné komplikace. Tyto nežádoucí účinky jsou obvykle dočasné a odezní během jednoho nebo dvou dnů.

Přehled různých typů kolonoskopií

Existují dva typy kolonoskopie:

  • diagnostická
  • screeningová

Diagnostická kolonoskopie

Diagnostická kolonoskopie se provádí za účelem vyhodnocení příznaků, jako je krvácení z konečníku, bolest břicha nebo změna střevních návyků. Používá se také k vyšetření příčiny abnormálního výsledku screeningového testu, například pozitivního vzorku stolice na krev nebo abnormálního rentgenového snímku.

Screeningová kolonoskopie

Screeningová kolonoskopie se provádí za účelem vyhledání polypů nebo jiných abnormalit u lidí, kteří nemají žádné příznaky. Screening se doporučuje lidem se středním rizikem vzniku kolorektálního karcinomu, a to od 50 let věku. U osob s vysokým rizikem, například u osob s výskytem tohoto onemocnění v rodině, může být nutné zahájit screening dříve.

Závěrem

Měli byste se také nezapomenout zeptat svého lékaře na všechny otázky, které máte ohledně zákroku nebo procesu přípravy. Je důležité, abyste rozuměli všemu, co se bude dít, abyste byli připraveni a cítili se během kolonoskopie pohodlně.

Je důležité, abyste po kolonoskopii navštívili svého lékaře a probrali s ním případné polypy nebo jiné abnormality.

Kolonoskopie je relativně bezpečný zákrok s nízkým rizikem komplikací. Nejčastější komplikací je krvácení z místa, kde byly odebrány polypy nebo jiné vzorky tkáně. Toto krvácení je obvykle malé a samo ustane .

Doufám, že vám to pomohlo. Dejte mi prosím vědět, pokud máte nějaké další otázky. hodně štěstí!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend