Možné Potíže Po Kolonoskopii! [Jak Si Sám Pomoci]

Možné Potíže Po Kolonoskopii! [Jak Si Sám Pomoci] 2023

Pacienti mohou mít po kolonoskopii obtíže způsobené zavedením kolonoskopu. Mezi vedlejší účinky mohou patřit křeče, nadýmání a nevolnost. Pokud se u pacientů vyskytne některý z těchto příznaků, měli by se obrátit na svého lékaře.Přečtěte si více. Pokud se u vás projeví jakýkoliv problém se stolicí, doporučujeme následující článek!

Možné obtíže po kolonoskopii

Obtíže po kolonoskopii jsou obvykle způsobeny zavedením kolonoskopu. Mezi vedlejší účinky mohou patřit křeče, nadýmání a nevolnost. Pacienti by se měli obrátit na svého lékaře, pokud pocítí některý z těchto příznaků.

Po kolonoskopii se může vyskytnout celá řada problémů. Zde jsou uvedeny některé z nejčastějších:

Krvácení

Jedná se o nejčastější komplikaci po kolonoskopii. Ke krvácení může dojít v důsledku perforace střeva, odstraněných polypů nebo z míst, kde byla provedena biopsie. Pokud se u vás objeví výrazné krvácení, okamžitě se dostavte do nemocnice

Infekce

Další častou komplikací po kolonoskopii je infekce. Mezi příznaky patří horečka, zimnice, nevolnost a zvracení. Pokud se u vás některý z těchto příznaků vyskytne, okamžitě zavolejte svého lékaře

Poškození střev

Perforace střev je vzácnou, ale závažnou komplikací kolonoskopie. Mezi příznaky patří silná bolest břicha a zrychlené dýchání. Pokud se u vás tyto příznaky vyskytnou, okamžitě se dostavte do nemocnice

Smrt

Ve velmi vzácných případech může v důsledku kolonoskopie dojít k úmrtí. Důvodem je obvykle již existující onemocnění, o kterém se před zákrokem nevědělo. Pokud máte jakékoli obavy, poraďte se před zákrokem se svým lékařem.

Co dělat, pokud se u vás objeví komplikace

Pokud po kolonoskopii pociťujete jakékoli obtíže, jako jsou křeče, nadýmání nebo nevolnost, měli byste se obrátit na svého lékaře.Více informací.

Doporučuje se klidový režim po vašem zákroku!

Kolonoskopie je pro mnoho lidí nezbytným zákrokem, který však může být skličujícím zážitkem. Po zákroku chce většina lidí jít domů a odpočívat v klidném prostředí. Zde je několik tipů, jak si po kolonoskopii vytvořit klidový režim.

1. Pijte hodně tekutin

Po kolonoskopii je důležité zůstat hydratovaný. Pití velkého množství vody a čirých tekutin vám pomůže udržet hydrataci a pomůže vašemu tělu zotavit se ze zákroku.

2. Jezte lehká jídla

Konzumace těžkých jídel může být pro váš trávicí systém po kolonoskopii náročná. Držte se lehkých, snadno stravitelných jídel, jako je polévka, toasty a krekry. Zde je vysvětlena doporučená dieta po kolonoskopickém zákroku.

3. Uklidněte se

Po zbytek dne po zákroku se vyhněte namáhavé činnosti. Procházky jsou v pořádku, ale vyhněte se všemu, co zvyšuje srdeční tep nebo zatěžuje břišní svaly.

4. Dopřejte si odpočinek

Po návratu domů se uklidněte a odpočiňte si. Většinalidé se po kolonoskopii cítí unavení a potřebují si zdřímnout.

5. Pijte bylinný čaj

Bylinný čaj vám pomůže uvolnit se a zmírnit nepříjemné pocity, které můžete pociťovat. Dobrou volbou je heřmánkový, mátový a zázvorový čaj.

6. Používejte vyhřívací polštářek

Pokud pociťujete křeče nebo bolest, může vám pomoci nahřívací polštářek. Přiložte si vyhřívací polštářek na břicho na 20-30 minut v kuse.

7. Vyzkoušejte volně prodejné léky

Pokud vás stále trápí bolesti, stejně jako při vyšetření, můžete vyzkoušet volně prodejné léky, jako je ibuprofen nebo paracetamol. Nezapomeňte dodržovat pokyny uvedené na obalu.

8. Pokud máte obavy, zavolejte svému lékaři

Pokud jste znepokojeni svými příznaky nebo pokud se zhoršují, zavolejte svého lékaře. Je lepší být v bezpečí než litovat.

Dodržováním těchto rad si můžete po kolonoskopii vytvořit klidné prostředí a pomoci svému tělu zotavit se ze zákroku.

Závěrem

Pokud se u vás objeví závažné příznaky, jako je nadměrné krvácení nebo horečka, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend