Co Jíst Po Kolonoskopii A Proč I Po Ní Držet Dietu!

Co Jíst Po Kolonoskopii & Proč I Po Ní Držet Dietu!

Kolonoskopie je typ diagnostického testu, kde lékař používá dlouhou, tenkou kameru nebo ohebnou trubici se zrcadlem na konci a světlem, aby viděl vnitřek vašeho těla. Lékař vám zavede přístroj do konečníku a poté jej vede trávicím traktem, aby hledal problémy. Díky použití endoskopu lze vyšetřit vnější vzhled tlustého i tenkého střeva. Svým bočním řezem může pomoci také odstranit polypy nebo zastavit krvácení z tkáně. Histologická analýza je s tímto nástrojem také snadná. Navzdory některým omezením je to stále uznávaný postup, který umožňuje lékařům pracovat efektivně a efektivně a zároveň poskytovat lepší péči.

Pokud jste na kolonoskopii ještě nebyli, doporučujeme pečlivě přečíst tento článek.

Co se stane po kolonoskopii?

Kolonoskopie je lékařský postup k vyšetření trávicího traktu pomocí endoskopu. Jde o diagnostický nástroj používaný k vyšetření a odstranění polypů, nádorů, gastrointestinálního krvácení nebo jiných abnormalit.

Po absolvování tohoto testu jsou pacientům lékařem podávány některé léky nebo léčebné postupy. To může zahrnovat antibiotika, úlevu od bolesti a laxativa, pokud jsou potřeba. Výsledky testů s pacientem budou následně prodiskutovány a pacient bude zaslán domů s plánem péče a dalšími instrukcemi.

Co se stane po kolonoskopii? Pacienti obvykle dostávají léky, jako jsou antibiotika nebo laxativa, které jim pomohou léčit případné potíže, které lékař při tomto zákroku zjistí.

Co jíst po kolonoskopii?

Pokud budete po kolonoskopii něco jíst, je důležité se před tím poradit s lékařem. Poradí vám, jaký typ jídla jíst a jaké množství jídla obecně jíst.

Po kolonoskopii by někteří lidé mohli mít zájem vyzkoušet nějaké nové potraviny. Je také důležité, abyste po proceduře pili hodně vody a vyhýbali se alkoholu a kofeinu.

Jak upravit svůj jídelníček

V lékařské komunitě je běžnou praxí doporučit tři dny po kolonoskopii nízkotučnou/bílkovinnou dietu. Udržet dietu po proceduře však není snadné. Je důležité jíst zdravěji a přitom dodržovat svůj pravidelný jídelníček.

Je důležité upravovat jídelníček postupně; měli byste začít tím, že budete jíst malé množství zdravého jídla a pomalu každý den jeho příjem zvyšovat. Můžete si objednat jídlo online a nechat si ho doručit až ke dveřím, nebo nakupovat potraviny na místě blízko vás se zdravými možnostmi, jako je Whole Foods Market nebo Trader Joe’s.

Pro pacienty je také důležité, aby během této doby udržovali hladinu stresu na nízké úrovni, čehož lze dosáhnout tím, že si budou dělat přestávky v práci, požádat o pomoc přátele, členy rodiny nebo dokonce odjet na dovolenou.

Proč držet dietu po kolonoskopii

Jedním z vedlejších účinků kolonoskopie je přibírání na váze. Při kolonoskopii se totiž tlusté střevo a jeho obsah vyprázdní. Tlusté střevo pojme asi 400 až 500 kalorií za den, což se rovná asi jedné pětině celkových kalorií, které za den vydáte.

S ohledem na to je důležité, aby jedinec, který podstoupil kolonoskopii, věděl, jak může po operaci zhubnout. Jedním ze způsobů je dodržování dietního plánu, který využívá potraviny s vysokým obsahem vlákniny a nízkým obsahem tuku a cukru. Dobrý dietní plán vám umožní získat zpět svou energetickou hladinu a zároveň vám pomůže zhubnout a přitom si užívat svá oblíbená jídla.

Nejlepší jídla k jídlu po proceduře

Po kolonoskopii je důležité mít vyváženou stravu, protože postup může změnit způsob trávení potravy.

Závěr

Úvod: Studie Národního institutu zdraví ukazuje, že zdravá strava a životní styl mohou snížit riziko rakoviny tlustého střeva, ale s novými pokyny pro screening střev možná budete chtít po screeningu jíst více.

Závěr: Více jíst se nedoporučuje, protože by to mohlo vést k hromadění odpadních produktů ve vašem tlustém střevě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
Send this to a friend