Demence u Parkinsonovy choroby: První příznaky & Léčba!

Demence u Parkinsonovy choroby: První příznaky & Léčba!

Může Parkinsonova choroba způsobit demenci?

U lidí s Parkinsonovou chorobou je pravděpodobnější, že se u nich rozvine demence, než u lidí bez této choroby.

Parkinsonova choroba a demence jsou dva různé stavy. Lidé s Parkinsonovou chorobou nebudou postiženi demencí.

Příznaky obou onemocnění se mohou lišit v závažnosti a bez lékařské diagnózy je těžké mezi nimi rozeznat rozdíl.

I když může být obtížné s těmito nemocemi žít, existují způsoby, jak se s nimi vyrovnat. V tomto článku probereme některé strategie zvládání, které mohou pomoci lidem žít s Parkinsonovou chorobou a demencí.

Příznaky a příčiny demence u lidí s Parkinsonovou chorobou

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní porucha, která způsobuje příznaky jako třes, ztuhlost a zpomalení pohybu. Je také spojena s demencí.

Parkinsonova choroba může také způsobit příznaky podobné demenci, jako je ztráta paměti, zmatenost, špatný úsudek a narušená řeč. Tento stav se obvykle vyskytuje po 50 letech, ale může se objevit v jakémkoli věku.

Demence u lidí s Parkinsonovou chorobou je způsobena poklesem hladiny dopaminu v mozku. Příznaky zahrnují ztrátu paměti, zmatenost, halucinace, bludy a potíže s řečí a motorikou.

Tato část pojednává o symptomech a příčinách demence u lidí s Parkinsonovou chorobou.

Mezi příznaky, na které je třeba dávat pozor, patří:

– Potíže s mluvením nebo psaním

– Problémy s pamětí

– Potíže s plánováním nebo organizací úkolů

– Potíže s rozhodováním

Léčba demence jako základní příčiny Parkinsonovy choroby

Parkinsonova choroba je degenerativní onemocnění centrálního nervového systému, které postihuje pohyb, většinou rukou, nohou a nohou. Tento článek pojednává o léčbě demence jako hlavní příčiny Parkinsonovy choroby.

Autor pojednává o tom, jak lze léčit demenci, pokud je rozpoznána jako hlavní příčina Parkinsonovy choroby. Tento článek také pojednává o tom, jak mohou lékaři léčit pacienty s demencí, aby snížili riziko rozvoje Parkinsonovy choroby.

Autor také pojednává o tom, jak je u lidí s demencí pravděpodobnější, že jim bude diagnostikována Parkinsonova choroba, než u lidí bez tohoto onemocnění.

Medikace

Medikace je jednou z možností léčby demence u lidí s Parkinsonovou chorobou. Pomáhá zlepšit příznaky a může dokonce pomoci snížit riziko úmrtí.

Mnoha pacientům jsou předepisována antiparkinsonika, která se obvykle používají k léčbě Parkinsonovy choroby. Účinky těchto léků na mozek byly rozsáhle studovány a ukázalo se, že jsou účinné při léčbě demence související s PD.

Užívání antiparkinsonik prokazatelně snižuje riziko úmrtí až o 50 %.

5 způsobů, jak bojovat s příznaky demence u Parkinsonovy choroby

1. Držte krok se svými fyzickými a kognitivními aktivitami.

2. Postarejte se o svůj plán spánku a vstávejte každý den ve stejnou dobu.

3. Jezte stravu bohatou na antioxidanty a Omega-3 mastné kyseliny pro snížení zánětu a zlepšení kognice.

4. Snižte stres cvičením hlubokého dýchání, meditace nebo jógy.

5. Cvičte rutinu, která vás udrží v zapojení a soustředění na přítomný okamžik

Rizikové faktory

Rizikovými faktory pro Parkinsonovu demenci jsou věk, pohlaví, genetika a příznaky Parkinsonovy choroby.

Jaký je rozdíl mezi Parkinsonovou chorobou a demencí?

Parkinsonova choroba je pohybová porucha postihující nervový systém, zatímco demence je kognitivní porucha. Parkinsonova choroba a demence jsou dvě různé stavy, které mají podobné příznaky.

Demence je typ onemocnění mozku, které může způsobit ztrátu paměti, zmatenost a zhoršený úsudek. Příznaky se obvykle začínají projevovat po 60. roce věku a mohou být mírné nebo závažné. Demence může také ovlivnit to, jak člověk komunikuje s ostatními a jeho schopnost vykonávat každodenní úkoly, jako je oblékání nebo chůze.

Parkinsonova choroba je neurologická porucha, která postihuje tělesný systém kontroly pohybu v mozku. Obvykle způsobuje třes, ztuhlost a potíže s pohybem určitých částí těla, včetně rukou, paží, nohou, čelistí nebo svalů jazyka, což vede také k potížím s řečí a polykáním.

Jaká je souvislost mezi Parkinsonovou chorobou a demencí?

Parkinsonova choroba a demence jsou dvě nejčastější nemoci, které si lidé často pletou. Ale je mezi nimi rozdíl. Parkinsonova choroba je progresivní onemocnění, které způsobuje třes, svalovou ztuhlost a potíže s pohybem. Demence se týká zhoršení kognitivních funkcí, jako je paměť, jazyk a uvažování.

Demence při Parkinsonově chorobě je typem demence, která se vyskytuje u pacientů s Parkinsonovou chorobou. Je charakterizována příznaky, jako je kognitivní pokles a motorické poruchy, jako je svalová rigidita nebo pohyby podobné třesu.

Proč je duševní onemocnění častější u lidí s Parkinsonovou chorobou?

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní porucha způsobená smrtí buněk produkujících dopamin v mozku. Je charakterizován třesem, ztuhlostí, pomalostí pohybu a svalovou ztuhlostí.

Parkinsonova nadace uvádí, že každý pátý člověk s Parkinsonovou chorobou trpí depresí nebo jinými poruchami nálady. Deprese a úzkost jsou často také spojeny s kognitivním poklesem.

Parkinsonova nemoc je často spojena s akumulací amyloidního plaku a tato akumulace může být důsledkem kolísání hladin dopaminu v mozku.

Závěr

Demence je neurologická porucha postihující mozek. Je charakterizována ztrátou paměti, zmateností a změnami v chování.

Předpokládá se, že počet lidí s demencí se do roku 2050 zvýší ze 43 milionů na 132 milionů. To znamená, že bude potřeba více pečovatelů a pečovatelů, kteří by se o tyto jedince starali.

Abychom pomohli snížit míru demence u lidí s Parkinsonovou chorobou, je důležité, aby pravidelně cvičili, jedli zdravé jídlo a udržovali aktivní životní styl. Měli by se také vyhýbat stresorům a zůstat společensky aktivní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend