Babské Rady Na Revma: Zaručeně Pomohou Na Bolest!

Babské Rady Na Revma: Zaručeně Pomohou Na Bolest! 2023

Pociťujete v poslední doběbolest a ztuhlost kloubů. Nevíte, co to je, ale obáváte se, že by to mohl být revmatismus.

Babička vždycky říkávala, že ženy jsou k revmatismu náchylnější než muži. Měla ale také v rukávu několik triků, jak se mu vyhnout.

emusíte se bát! Babiččiny rady proti revmatismu vám mohou pomoci vyhnout se bolesti a ztuhlosti, které toto onemocnění provázejí.

Vyzkoušejte tyto babské rady proti revmatismu ještě dnes a zítra se budete cítit lépe:

 1. Jezte hodně ovoce a zeleniny.
 2. Léčba kopřivami
 3. Pravidelně cvičte. [Seznam nejlepších cviků]
 4. Dostatek odpočinku.
 5. Koupele
 6. Pijte hodně tekutin, zejména vody.
 7. Masírujte si klouby teplým olivovým olejem.
 8. Obklady
 9. Každý den si na 20 minut namočte nohy do studené vody.
 10. Přikládejte na bolestivé klouby teplo nebo led po dobu 20 minut.
 11. Vyzkoušejte volně prodejné léky proti bolesti, jako je ibuprofen nebo paracetamol.
 12. Pokud bolest přetrvává déle než týden nebo dva, navštivte lékaře, protože možná budete potřebovat léky na léčbu základního onemocnění, které bolest způsobuje (např. artritida).

Jak používat kopřivu pro léčbu a zmírnění příznaků

Existuje mnoho domácích léků na revmatismus, ale jedním z nejúčinnějších je užívání kopřiv. Kopřivy se již po staletí používají k léčbě různých onemocnění, včetně artritidy a revmatismu. Rostlina obsahuje řadu sloučenin, které mají protizánětlivé a bolest zmírňující účinky.

Kopřivy jsou bohaté na vitaminy A, C a E a také na hořčík, draslík a vápník. Tyto živiny jsou nezbytné pro správné fungování tělesných systémů, včetně pohybového aparátu. Kopřivy obsahují také sloučeniny, které mají protizánětlivé účinky.

Kopřivy můžete při revmatismu užívat buď vnitřně ve formě čaje nebo tinktury, nebo je můžete aplikovat zevně jako obklad či zábal. Pro dosažení nejlepších výsledků se často doporučuje obě metody kombinovat.

Jak používat kopřivu vnitřně

Pokud se rozhodnete užívat kopřivy vnitřně, můžete si připravit čaj tak, že si namočíte 2-3 čajové lžičky sušené kopřivyv šálku vroucí vody po dobu 10-15 minut. Tento čaj můžete pít až třikrát denně.

Pokud dáváte přednost, můžete také třikrát denně užívat 1-2 čajové lžičky kopřivové tinktury v šálku vody.

Pokyny pro zevní léčbu

Chcete-li kopřivy používat zevně, můžete si udělat obklad tak, že rozdrtíte listy a stonky a přiložíte je přímo na postižené místo. Případně můžete přidat 2-3 šálky kopřiv do vany naplněné teplou vodou a namočit na 20-30 minut.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, nezapomeňte začít s malými dávkami a postupně je podle potřeby zvyšovat.Před použitím kopřivy byste se také měli poradit s lékařem, protože může docházet k interakci s některými léky.

Kopřivy lze sehnat čerstvé na mnoha farmářských trzích nebo online. V některých obchodech se zdravou výživou najdete také sušené kopřivové listy. Kopřivový čaj najdete v mnoha obchodech s potravinami.

Kopřivy lze užívat také ve formě doplňků stravy. Pokud jste těhotná nebo kojíte, je lepší se užívání kopřiv vyhnout. Pokud máte jiné zdravotní problémy, poraďte se před užíváním kopřiv se svým lékařem.

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj se ukázal jako účinný lék na revmatismus. Pomáhá zmírňovat zánět a bolest a může být cenným doplňkem každého léčebného plánu. Existuje mnoho různých způsobů přípravy zázvorového čaje, ale nejběžnější recept je následující:

Složení: 1:

 • 1 čerstvý kořen zázvoru, oloupaný a osušený2 šálky vody
 • 1 lžička medu (nepovinné)

Návod k přípravě:

Vložte kořen zázvoru do hrnce s vroucí vodou a nechte ho 20 minut louhovat. Vyjměte zázvorový kořen a přidejte med podle chuti. Pro dosažení nejlepších výsledků pijte 2-3 šálky zázvorového čaje denně.Pokud trpíte revmatismem, zvažte zařazení zázvorového čaje do svého léčebného plánu. Je to přírodní lék, který může pomoci zmírnit bolest a zánět.

Obklady

Stačí natrhat zelný list, přiložit ho na postižené klouby a přivázat. Nechte ho přiložený 3 hodiny a vyměňte ho za čerstvý list. Můžete si také připravit kašovité obklady z rozemletých kořenů komonice. Prášek smíchejte s trochou vody, abyste vytvořili kaši, tu pak rozetřete na hadřík a teplou přiložte na nemocné místo. Obklad zabalte a nechte jej několik hodin působit.To by vám mělo ulevit od bolesti.Obklady jsou snadným a účinným způsobem léčby revmatismu. Skvělou volbou jsou listy zelí – stačí je přiložit na postižené klouby, zavázat a nechat působit tři hodiny. Poté můžete list nahradit čerstvým.

Pro účinnější obklad vyzkoušejte prášek z kořene komonice. Smíchejte prášek s vodou, abyste vytvořili kaši, rozetřete ji na látku a teplou přiložte na bolestivé místo. Dobře zabalte a nechte několik hodin působit. To by mělo přinést tolik potřebnou úlevu od nepříjemných pocitů.

Koupele

Existuje mnoho přírodních způsobů léčby revmatismu, jedním z nich je koupel. Na tuto koupel budete potřebovat 1 kg borových výhonků, které se vaří 30 minut ve 3 l vody. Později můžete použít i borové jehličí.

Dále smíchejte 75 g meduňky, 30 g heřmánku a 75 g máty peprné a vařte 5 minut ve 3 l vody. Sceďte a nalijte do koupele. Tato koupel by měla trvat 15 až 20 minut při teplotě 35 °C.

Pokud trpíte silným revmatismem, můžete vyzkoušet jiný recept na koupel. Smíchejte 100 g rozdrcených jalovcových bobulí, 100 g borovicového jehličí, 100 g třezalky tečkované a 100 g jalovce obecného. 200 g této směsi vařte 5 minut v 5 litrech vody a poté ji nechte 45 minut louhovat. Scedíme a přelijeme do lázně teplé (38-40 °C). Koupel užívejte každý druhý den 1 hodinu před spaním po dobu 15 minut. doporučuje se 12-16 koupelí. Koupel opakujte po 1 měsíci.

Dejte si horkou koupel s epsomskou solí

Epsomská sůl je přírodní prostředek, který pomáhá zmírnit bolest a zánět. Stačí přidat 2 šálky epsomské soli do horké koupele a namočit na 20 minut.

Existuje mnoho různých způsobů, jak přirozeně léčit revmatismus. Můžete vyzkoušet zázvorový čaj, obklady, koupele nebo epsomskou sůl. Ať už zvolíte jakoukoli léčbu, nezapomeňte se nejprve poradit se svým lékařem.

Babské rady na na revma ruky

Toto vysilující onemocnění se u žen často neléčí, částečně proto, že o něm nemají dostatek informací. Cílem tohoto článku je poučit ženy o příčinách, příznacích a léčbě revmatismu rukou. Budeme také uvádět zkušenosti skutečných žen, které se s tímto onemocněním potýkají.Příčiny:

Příčiny

Existuje mnoho různých příčin revmatismu rukou, ale nejčastěji se jedná o osteoartrózu. Jedná se o degenerativní onemocnění, které způsobuje rozpad chrupavky v kloubech. Mezi další příčiny patří revmatoidní artritida, dna a syndrom karpálního tunelu.

Příznaky

Nejčastějším příznakem revmatismu rukou je bolest. Může se pohybovat od tupé bolesti až po silnou bolest, která ztěžuje používání rukou. Mezi další příznaky patří ztuhlost, otok a necitlivost.

Pokud alternativní léčba nezabere

Existuje však léčba, která může pomoci zmírnit příznaky revmatismu rukou. Patří mezi ně léky, fyzikální terapie aoperace. Léky mohou pomoci zmírnit bolest a zánět, zatímco fyzikální terapie může pomoci posílit svaly a zlepšit rozsah pohybu. Operace se obvykle doporučuje pouze v závažných případech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend