Stavy Po Kolonoskopii [Co Je Normální & Kdy Volat Lékaře]

Stavy Po Kolonoskopii [Co Je Normální & Kdy Volat Lékaře] 2022

Kolonoskopie je zákrok, který lékaři umožní nahlédnout do tlustého střeva (tračníku) a konečníku. Může pomoci odhalit problémy, jako jsou vředy, polypy a rakovina.

Stav po kolonoskopii, který je normální a kdy si volat pomoc

Po kolonoskopii může mít člověk mírné křeče v břiše a nadýmání. Může mít také mírný pocit únavy. Tyto účinky by měly během jednoho dne odeznít.

Závažnější nežádoucí účinky jsou vzácné, ale mohou zahrnovat krvácení, infekci a propíchnutí tlustého střeva.

Mírné problémy po vyšetření

Běžným vedlejším účinkem kolonoskopie je citlivost břicha. Ta je obvykle způsobena zavedením sondy a vzduchem, který se používá k nafouknutí tlustého střeva. Citlivost by měla během jednoho nebo dvou dnů odeznít.

Po kolonoskopii může mít člověk mírné křeče v břiše a nadýmání. Můžete mít také mírný pocit únavy. Tyto účinky by měly do jednoho dne odeznít. Pokud si rekonvalescenci chcete urychlit a zjednodušit, dodržujte následující stravovací plán.

Silné problémy po vyšetření

Závažnější nežádoucí účinky jsou vzácné, ale mohou zahrnovat krvácení, infekci a propíchnutí tlustého střeva.Pokud se u vás vyskytne některý z těchto nežádoucích účinků, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Úzkostné a bolestivé stavy

Úzkostný stav po kolonoskopickém vyšetření není ojedinělý, pokud cítíte potřebu, zavoljte si odbornou pomoc!Pokud po kolonoskopii cítíte úzkost, nejste sami. Mnoho lidí se po tomto zákroku cítí nervózně nebo dokonce vyděšeně. Je důležité si uvědomit, že úzkost je normální reakcí na neznámou situaci. Pokud je však vaše úzkost silná, možná budete chtít vyhledat odbornou pomoc. Existuje mnoho kvalifikovaných terapeutů, kteří vám mohou pomoci překonat vaše obavy a vrátit se k normálnímu životu.

Jak zjistím, zda mám nárok na kolonoskopii?

Kolonoskopie je zákrok, který lékaři umožňuje nahlédnout do tlustého střeva a konečníku. Může pomoci odhalit problémy, jako jsou vředy, polypy a rakovina.

Stavy po kolonoskopii, které jsou normální, a kdy je třeba zavolat pomoc

Po kolonoskopii může mít člověk mírné křeče v břiše a nadýmání. Může mít také mírný pocit únavy. Tyto účinky by měly do jednoho dne odeznít

Závažnější nežádoucí účinky jsou vzácné, ale mohou zahrnovat krvácení, infekci a propíchnutí tlustého střeva.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *