Žluté Bělmo: Játra, Žloutenka a Další Příčiny & Léčba!

Žluté Bělmo: Játra, Žloutenka a Další Příčiny & Léčba!

Co by to mohlo být?Žluté skvrny na bělmu mohou být způsobeny několika příčinami. Mohlo by se jednat o žloutenku, která se projevuje špatnou funkcí jater. Mohlo by se také jednat o příznak infekce nebo onemocnění. Pokud žluté skvrny doprovází nějaké další příznaky, je nejlepší navštívit lékaře, aby vám stanovil správnou diagnózu.

Příčiny

Chorobně žluté zbarvení očního bělma, kůže a sliznic se nazývá žloutenka nebo ikterus (nikoli infekční žloutenka), který je způsoben zvýšeným množstvím bilirubinu. Může být způsobena banálními i závažnými příčinami.Žloutenka je zežloutnutí kůže, očního bělma a sliznic. Je způsobena zvýšeným obsahem bilirubinu, barviva, které vzniká rozpadem červených krvinek. Žloutenka může mít mnoho příčin, z nichž některé jsou závažné. Většinou je však nezhoubná a sama odezní. Ale nažloutlé skrvny na bělmu mohou být jiného původu.

Příčiny žlutých bílých skvrn mohou být způsobeny mnoha různými příčinami. Může to být znamení, že potřebujete navštívit očního lékaře, nebo to může být důsledek něčeho tak jednoduchého, jako je nadměrné vystavování se slunci.

Zde je několik dalších možných příčin žlutého bělma

  • Šedý zákal
  • Zánět spojivek (růžové oko)
  • Suché oči
  • Blefaritida (zánět očních víček)
  • Stye (bulka na okraji víčka)
  • Glaukom
  • Diabetes
  • Žloutenka
  • Věkem podmíněná makulární degenerace (AMD)
  • Vřed rohovky

Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit očního lékaře. Mnohé z těchto stavů lze snadno léčit, pokud jsou zachyceny včas.

Jak zjistit, zda jsou vaše žlutá bělma příznakem většího problému?

Pokud se u vás objeví některý z výše uvedených příznaků, je důležité co nejdříve navštívit očního lékaře. Mnohé z těchto stavů lze snadno léčit, pokud jsou zachyceny včas. V některých případech však mohou být žlutá bělma příznakem většího problému.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda jsou vaše žlutá bělma příznakem většího problému, je zkontrolovat další příznaky. Pokud se u vás objevují další příznaky, jako jsou problémy s viděním, bolest nebo výtok z oka, je pravděpodobné, že se jedná o něco závažnějšího.

Důležité je také chodit na pravidelné oční prohlídky. Je to nejlepší způsob, jak včas zachytit případné problémy.Pokud vás trápí žluté bělmo nebo jiné změny na očích, určitě se objednejte ke svému očnímu lékaři.

Jak léčit žluté skvrny na bělmu?

Pokud se na vašem bílém těle objeví žluté skvrny, je nejlepší vyhledat lékařskou pomoc. Existuje několik způsobů léčby tohoto stavu a metoda bude vycházet ze základní příčiny. Pokud se jedná o žloutenku, bude léčba zahrnovat zlepšení funkce jater. Pokud je příčinou infekce nebo onemocnění, bude léčba zaměřena na vymýcení infekce nebo léčbu onemocnění.V některých případech mohou žluté skvrny na bělmu samy zmizet. Pokud však přetrvávají nebo se zhoršují, je nejlepší navštívit lékaře.

Často Kladené Otázky

Jak vybělit oční bělmo?

Existuje mnoho způsobů, jak vybělit oční bělmo. Nejběžnějším způsobem je použití očních kapek nebo umělých slz. Ty mohou pomoci vyplavit veškeré nečistoty, které mohou být příčinou žloutnutí. Další možností je použití jemného bělicího roztoku. Tento postup je však třeba provádět opatrně, protože příliš velké množství bělidla může oči poškodit. pokud po použití těchto metod pocítíte podráždění nebo nepříjemné pocity, je nejlepší navštívit lékaře. Existuje také mnoho volně prodejných možností pro bělení očního bělma. Před použitím těchto přípravků je však vždy lepší poradit se s lékařem, protože nemusí být vhodné pro každého.

Jak vypadá žluté Belmo?

Žluté bělmo je nažloutlé zabarvení očního bělma. Je způsobeno zvýšenou hladinou bilirubinu, barviva, které vzniká rozpadem červených krvinek. Žloutenka může mít mnoho příčin, z nichž některé jsou závažné. Většinou je však nezhoubná a sama odezní. Nažloutlé strupy na bělmu však mohou být jiného původu. Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit očního lékaře. Mnohé z těchto stavů lze snadno léčit, pokud jsou zachyceny včas.

Mohlo by vás zajímat: Zapáchající plynatost: Mohou za ní potraviny, ale i nemoci!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via