Nejlepší Turecké Telenovely: Seznam 9 Nejpopulárnejších!

Nejlepší Turecké Telenovely: Seznam 9 Nejpopulárnejších!

Turecké telenovely patří k nejoblíbenějším pořadům v současné televizi. Zaujmou diváky svými dramatickými zápletkami, romantickými ději a podmanivými postavami. Pokud hledáte skvělou tureckou telenovelu ke sledování, jste na správném místě! Pojďme se podívat na některé z nejlepších tureckých telenovel, které se kdy vysílaly:

1. Kara Para Ask (Láska za černé peníze) 

Kara Para Ask je akční drama, které sleduje dva lidi, kteří se setkají po tragédii a vznikne mezi nimi vztah, který nikdy nečekali. V hlavních rolích se představí Engin Akyürek jako Omer Demir a Tuba Büyüküstün jako Elif Denizer. Seriál je známý svými intenzivními akčními scénami a emotivními dějovými oblouky, díky čemuž se stal jedním z nejoblíbenějších tureckých dramat posledních let.  Nejedná se o Marvelovku, ale i tak se dostal na první místo tohoto listu!

2. Velkolepé století (The Magnificent Century) 

Toto politické drama vypráví příběh Sulejmana Nádherného, jednoho z nejmocnějších sultánů v osmanské historii. Sleduje jeho vzestup k moci a jeho vztah s milovanou manželkou Hurrem Sultan (hraje ji Meryem Uzerli). Seriál je plný dramatických situací, kdy se uzavírají spojenectví, vedou války a vzkvétají milostné vztahy. Není divu, že se tento seriál stal takovým hitem! 

3. Aşk-ı Memnu (Zakázaná láska) 

Toto romantické drama vypráví příběh dvou hvězdně zamilovaných milenců, kteří se od sebe navzdory všemu nedokážou odpoutat – i když jim v cestě stojí zakázaná láska. Beren Saat se představuje v roli Bihter Yöreoğlu a Kivanç Tatlitug hraje jejího milence Behlula Bezcioglu v tomto nezapomenutelném seriálu, který vás udrží v napětí až do svého hořkosladkého konce. 

4. Kuzey Güney

Kuzey Güney je poutavá telenovela, která sleduje osudy dvou bratrů, kteří se zapletli se stejnou ženou. Na cestě 80 epizodami můžeme sledovat výrazný kontrast mezi Kuzeyem a Güneyem, pokud jde o jejich osobnosti, hodnoty a cíle. Jsme svědky jejich boje, kdy bojují s protichůdnými emocemi a nakonec se vyrovnávají s důsledky lásky ke stejné osobě. Díky strhující směsi romantiky a dramatu není divu, že se tento seriál stal jedním z nejoblíbenějších tureckých seriálů.

5. Fatmagül’ün Suçu Ne? (Co je Fatmagulova chyba?)

Tento seriál sleduje osudy Fatmagul, mladé ženy na prahu manželství, která se stane obětí znásilnění. Příběh nás provází její cestou za spravedlností a bojem za právo vést normální život. Cestou sledujeme, jak na její situaci reaguje společnost a jak ji to osobně ovlivňuje. Díky silným hereckým výkonům Beren Saat a Engin Akyürek je tento seriál povinností pro každého, kdo se chce vydat na emocionální cestu s jeho postavami.

6. Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl je turecký historický beletristický seriál založený na životě jednoho z nejmocnějších panovníků v dějinách, sultána Sulejmana I. Seriál také vypráví příběh Janetë, známější jako Roxolana, Ukrajinky, která se stala Sualtimanovou mocnou a milovanou manželkou. Očima těchto dvou hlavních postav (a jejich okolí) se diváci přenesou do Istanbulu 16. století, kde prozkoumají bouřlivá politická spojenectví a mocenské hry, dvorskou romantiku i zrádné nepřátele. Tento seriál přináší poutavý příběh dramatu s vysokým konceptem a zároveň je vysoce oceňován pro autentické detaily kostýmů a architektury z té doby.

7. Víly všech dob

All Time Fairies je populární a dlouholetý turecký fantasy seriál. Sleduje příběh šesti kouzelných víl, které cestují časem, prostorem a dimenzemi, aby pomáhaly lidem s jejich problémy. Cestou poznávají samy sebe a také skutečnou sílu přátelství. Tento seriál je oblíbený pro svou vzrušující akci scény, vtipné dialogy a hřejivé momenty přátelství. Díky zábavnému a živému stylu animace není divu, že si Víly všech dob oblíbili diváci všech věkových kategorií!

8. Kiraz Mevsimi (Třešňová sezóna)

Toto romantické drama sleduje osudy dvou lidí, jejichž životy se nečekaným způsobem propojí. Oyku Ayturk (hraje ji Ozge Gurel) je mladá žena, která sní o tom, že se stane módní návrhářkou, zatímco Metin Akdülger (hraje ho Kerem Bursin) je úspěšný podnikatel, který byl v minulosti zraněn. Jak se vzájemně poznávají, jejich city rostou a učí se znovu důvěřovat.

9. Cesur ve Güzel

Cesur ve Güzel je strhující turecké drama, které divákům nabízí vzrušující cestu životem Cesura a Sühana. Přestože se jejich vzájemné city rychle prohlubují, brzy zjistí, že stojí na opačných stranách pomsty – Cesur hledá spravedlnost za vraždu svých rodičů u Sühanova otce. V průběhu příběhu je každá z postav nucena konfrontovat své skutečné přesvědčení a rozhodnout se mezi snahou o odplatu a společným šťastným životem. Tento příběh zavede diváky na emocionální horskou dráhu až do svého závěru, kdy se dozvíme, zda nakonec zvítězí láska, nebo zda pomsta celou dobu hořela dostatečně silně na to, aby zničila šanci Cesura a Sühana na trvalý románek.

Toto jsou jen některé z nejlepších tureckých telenovel, které okouzlily publikum po celém světě. Ať už hledáte romantiku, drama, komedii nebo akční seriál, je pravděpodobné, že se vám nějaký turecký seriál bude hodit. Díky silným dějům a dobře propracovaným postavám se tyto seriály staly mezinárodními hity a budou sledovány ještě mnoho let. Takže si vezměte popcorn a připravte se na to!

Závěr

Turecké telenovely jsou v posledních letech stále populárnější díky poutavým dějům a zajímavým postavám. Pokud hledáte nový vzrušující seriál ke sledování, zkuste některou z těchto nejlepších tureckých telenovel! V těchto seriálech, které musíte vidět, si každý najde něco pro sebe – od napínavých dramat, jako je Kara Para Ask, až po romantické příběhy, jako je Aşk-ı Memnu. Připravte se na nezapomenutelnou cestu některými z největších tureckých příběhů! Pokud si stále nejste jisti, co si pustit, zkoukněte seznam nejpopulárnějších filmů na Netflixu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend